zurich

ציריך – לינה במלונות או דירות בכרך הגדול | מידע וטיפים

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

ציריך Zürich היא הכרך הגדול של שוויץ והמרכז הכלכלי והפיננסי של הקונפדרציה. בעיר עצמה מתגוררים כמעט חצי מליון תושבים ובמטרופולין הגדול שלה כמעט שני מיליון. ציריך שוכנת בקצה של אגם ציריך הארוך על יציאתו של נהר הלימאט צפונה לכיוון נהר הריין. ציריך שוכנת במזרחה של שפלת שוויץ הגדולה, בקרבת המוני עיירות, ערים ואטרקציות של טבע. נמל התעופה הבינלאומי של העיר בקלוטן, הוא שער הכניסה לשוויץ כולה ובעיקר לתנועת התיירות הענפה בכיוון אגם קונסטנץ ומפלי הריין. בציריך עצמה המון אטרקציות ומוקדי עניין – כנסיות, מוזיאונים, פארקים ועוד, רחובות לשופינג, מקומות בילוי והופעות.

העיר מנמנמת
ציריך מנמנמת
 • ציריך היא המרכז העירוני החשוב בשוויץ ויש בה שפע עצום של מקומות לינה ברמות שונות
 • האלטשטט של ציריך היא מהמקומות הכי מתויירים בשוויץ. באלטשטט מרוכזים חלק גדול מהמלונות האורבאניים של העיר, מרמה של שניים עד חמישה כוכבים. מלונות אלו נהנים מהשפע של הרחוב המרכזי של העיר – הבאנהופשטראסה Bahnhofstrasse
 • דרומה מהאלטשטט, לאורך הטיילת אוטוקווי Utoquai, דרומה מביתה אופרה של ציריך, מלונות אגם מפוארים שמתפקדים יותר כמלונות נופש מאשר מלונות עירוניים
 • בנידרדורף Niederdorf, הרובע המגניב של העיר שורה של מלונות בוטיק קטנים המאפשרים לחוות את חיי הלילה של ציריך
 • מלונות נוחים יותר לכיס וחדישים יותר יש גם ברובעים המערביים החדשים, בלאנגסטראסה Langstrasse ועל ציר הבאדנשטראסה Badenerstrasse

לרשימה של 12 מלונות מעולים ללינה בציריך, הקליקו כאן…

 

איפה הכי טוב ללון בהם בציריך?

הנה 3 האזורים שלדעתנו הכי כדאי ללון בהם בציריך:

 1. העיר העתיקה Altstadt – ללון במרכז העירוני התוסס
 2. רובע נידרדורף Niederdorf – הרובע התוסס בין קמפוס האוניברסיטה ללימאט
 3. טיילת אוטוקווי Utoquai – מלונות אגם יוקרתיים לנופש

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של ציריך, הקליקו כאן…

הרובעים הכי טובים ללינה בציריך
הרובעים הכי טובים ללינה בציריך (מקור: גוגל מפות)

 

הכול על מציאת מקום לינה בציריך

בציריך ישנו שפע עצום של מלונות בכל הרמות, רובם ככולם טובים מאוד עם רמת שירות גבוהה ומתקנים מדויקים ונקיים. המחירים של המלונות בציריך תלויים כמובן בהיצע והביקוש של שוק התיירות בעיר. בניגוד לשאר עריה הגדולות של שפלת שוויץ דוברת הגרמנית, הלינה בציריך איננה מוגבלת אך ורק למרכז העיר העתיק וניתן למצוא מקום לינה חוויתי גם ברובעים שמסיב לאי של מרכז העיר.

האלטשטט של ציריך
האלטשטט של ציריך

כדאי למקד את החיפוש בשטח של העיר העתיקה של ציריך. האלטשטאט, המרכז העתיק של העיר, כולל את האי שנמתח מזרחית מהשאנצנגראבן Schanzengraben ונתחם ממזרח על-ידי קמפוס האוניברסיטה שמעל הנידרדורף. הגבול הצפוני הוא תחנת הרכבת והדרומי הוא הגדה הצפונית הצרה של אגם ציריך. בכל פינה במרכז העתיק ישנם שפע של מלונות ומקומות לינה במגוון רחב של רמות ומחירים. חלק נכבד ממקומות הלינה נמצאים ברובע נידרדורף עצמו. לרוב אלו מלונות אורבניים קטנים ומלונות בוטיק. אלו משתלבים היטב עם האווירה האינטימית של הרובע.

מלונות היוקרה של ציריך מרוכזים בקרבת בניין האופרה ולאורכו של האוטוקה, הטיילת בגדה המזרחית של אגם ציריך ברובע זיפלד. מלונות אלו מחוברים היטב עם מרכז העיר באמצעות קווי חשמלית. לרוב נשקף מהם הנוף מהמם של האגם ושל קו הרקיע של מרכז העיר. מקומות לינה פחות יקרים ישנם גם ברובעים המערביים לאורך הצירים של קווי החשמלית. בקרבת מוזיאון העיצוב מצפון ורחוב באדנרשטראסה Badenerstrasse שמדרום לקו הרכבת שנכנס לעיר.

מגדלי המינסטר של ציריך
מגדלי המינסטר של ציריך

 

טיפים למציאת מקום לינה מושלם בציריך

ראשית חפשו מידע על המלון באינטרנט

ישנם עשרות אתרי הזמנות באינטרנט ובכולם ישנה אפשרות להזין ביקורות על המלון. אם אתם מזמינים בבוקינג או אפילו דרך סוכנות בארץ, פנו קצת זמן ולימדו על טיב המלון אליו אתם מגיעים. חייבים לקרוא ביקורות על המלונות בבוקינג (אמין היות ורק מי ששהה במלון יכול לכתוב ביקורת) או טריפאדוויזור (פחות אמין – פתוח לכל מי שרוצה לכתוב).

אגם ציריך
אגם ציריך
 1. תחפשו ביקורות בעברית – לרוב מקומות לינה בחו"ל לא יטרחו לזייף ביקורות בעברית. אם אתם רואים ביקורת בעברית תקנית (לא תרגום של גוגל טרנסלייט), צאו מנקודת הנחה כי מדובר בביקורת אמיתית. ביקורות בעברית לרוב יעסקו באותם דברים שיענינו את כולנו כישראלים.
 2. כמה ביקורות נכתבו על המלון? – אם אין הרבה ביקורות זה חשוד. תתמקדו במלונות שישנן עליהם מאות ביקורות.
 3. נפו ביקורות חשודות – תעשיית זיוף הביקורות היא תעשייה ענפה. כאשר אתם סוקרים מלון, תהיו חשדניים כלפי ביקורות טובות (אף מלון לא יכתוב על עצמו ביקורות שליליות).
 4. זהו ביקורות אמינות – הביקורות האמינות ביותר הן האלו שהן מאוזנות. אם אתם רואים נקודות טובות ונקודות רעות משולבות יחדיו באותה הביקורת קחו בחשבון שהביקורת אמינה.
 5. זהו דפוסים חוזרים – אם בהמון ביקורות רשום שהמלון רועש מבחוץ, אז לצערי כנראה המלון באמת רועש מבחוץ. לחילופין, אם בהמון ביקורות רשום שהמיטה סופר נוחה, אז מעולה היא באמת ממש נוחה… לילה טוב.

 

המלצה חמה של גיא – סיירו ברחוב של המלון בעזרת גוגל Street view

תוכנת Google Earth פתח בפנינו המטיילים את ההזדמנות לצפות מראש לאן אנו מגיעים. צאו לסיור בתוכנה המגניבה, דרכה ניתן לבדוק את טיב המלון וסביבתו. תבדקו האם ישנם חלונות נפתחים או האם החלונות של המלון מטונפים? תבדקו מה מצבו של הבניין מבחוץ, האם משופץ? האם ישנם דלתות או חלונות שבורים וכו'.

תבדקו גם את סביבתו הקרובה של המלון. האם הרחוב בו המלון נמצא סואן או להפך, האם הרחוב נראה מעט נטוש. בציריך לרוב המלונות יהיו במצב טוב ובסביבה נקייה ומהוגנת, אבל תמיד כדאי לבדוק מראש, בטח אם מוצאים מקום לינה מחוץ למרכז העיר.

בית האופרה של ציריך
בית האופרה של ציריך

 

איך למצוא מקום לינה בערי שפלת שוויץ?

ערי שוויץ הגדולות הן בעלות ביקוש תיירותי גבוה מאוד במשך עונת התיירות החמה (מאי עד אוגוסט). כאשר מחוץ לעונה המלונות מציעים מחירים לא רעים בכלל. שיא עונת הטיולים בעריה הגדולות של שוויץ הוא בחודש אוגוסט, במקביל לחופשה השנתית של האירופאים. בחודשים אלו יש לצפות למחירי לינה גבוהים ואפילו לקושי במציאת מקום לינה במרכז העיר. שיא נוסף הוא נקודתי, בעיקר סביב יריד בינלאומי (שיש המון כאלו בערי שוויץ הגדולות) או אירוע מיוחד שנערך בעיר. אם מכננים להגיע לערי שוויץ הגדולות במהלך שיא העונה, כדאי מאוד לארגן את מקום הלינה זמן מה מראש.

יש להתייחס בעיון למזג האוויר החל מחודש נובמבר ועד תחילת האביב בחודש אפריל. מזג האוויר בשפלת שוויץ במהלך הסתיו והחורף הוא קר עד קפוא. תנועת התיירות המוגבלת לערים מבטיחה מחירים טובים במלונות העירוניים. מלונות שנשארים פעילים במשך כל השנה. הלינה בערים במהלך עונת החורף מחווירה (תרתי משמע) אל מול השלג הצח של אתרי הסקי בעמק נהר הרוןבאלפים הברניים או בגראובינדן, שם עונת התיירות בשיאה. עבור מי שמחבב אווירה חורפים קפואה עם מראה עיר אירופאי מובהק, הלינה החורפית בעריה הגדולות של שוויץ יוצאת משתלמת במיוחד.

מרכז ציריך בערב
מרכז ציריך בערב

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *