קנדרסטאג בשלג

האוברלנד של ברן – 3 עיירות שכדאי ללון בהן במערב האלפים הברניים

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

המורדות הצפוניים של האלפים הברניים הם ככל הנראה הריכוז הכי נרחב של אתרי סקי מיתולוגיים בשוויץ ובאירופה כולה. מגשטאד במערב ועד אנגלברג שבאובוולדן במזרח, עמקים אלפיניים מרהיבים שוצפי נחלים שבחלקם הגבוה עיירות וכפרים שהפכו לאתרי סקי אייקוניים. החלק המערבי של הרכס הוא מתון יותר לעומת לב הרכס במרחב של היונגנפראו. המתינות של ההרים מאפשרים מדרונות סקי מתונים שמעולים עבור נופש לכל המשפחה.

מלונות בזאנן
מלונות בזאנן

במעלה עמק סימנטאל ועמקי הנחלים המזינים את נהר הקאנדר, כמות גדולה של כפרים ועיירות אלפיניות שהפכו למרכזי נופש חשובים גם במהלך עונת הקיץ. מטרופולין הסקי של גשטאד ועיירת הסקי אדלבודן, הם מרחבי הסקי הגדולים והחשובים בחלקו המערבי של קנטון ברן. אתרי סקי אלו נחשבים ליוקרתיים מאוד ומושכים כמות גדולה של תיירים בכל חורף. לנק אים סימנטאל וקנדרסטאג הן עיירות בהם אתרי סקי פעילים גדולים נוספים, אך הן הרבה יותר ידידותיות לנופש של משפחות.

 

איפה הכי כדאי ללון במערב האלפים הברניים?

הנה 5 העיירות שהכי כדאי ללון בהן במערב האוברלנד של קנטון ברן:

  1. גשטאד Gstaad – מרחב הסקי היוקרתי בקצה עמק סימנטאל.
  2. אדלבודן Adelboden – מלכת המדרונות של שוויץ.
  3. קנדרסטאג Kandersteg – אווירה משפחתית במדרונות המתונים.

למציאת מקום לינה באלפים הברניים, הקליקו כאן…

לכל המידע על טיול וסקי באלפים הברניים ובאוברלנד של קנטון ברן, הקליקו כאן…

קנדרסטאג בשלג
קנדרסטאג בשלג

בעיירות הנבחרות ללינה נבחנו הפרמטרים הבאים:

  • גישה נוחה מנמלי התעופה של ז'נבה, ציריך וברן
  • גישה מהעיירה לאתרי הטבע המרכזיים באזור
  • אפשרויות בילוי בשעות הערב ואטרקציות לילדים ולכל המשפחה
  • נוחות הגישה לאטרקציות הסמוכות (רכבלים, קווי מסילת רכבת או כבישים)
  • כמות מספקת של חנויות, מסעדות וכדומה
  • אפשרויות לינה נוחות למשפחות עם ילדים

 

מפה של איפה כדאי ללון במערב האלפים הברניים?

עיירות ללינה במערב האוברלנד של ברן
עיירות ללינה במערב האוברלנד של ברן (באדיבות גוגל מפות)

 

3 עיירות מושלמות ללינה באוברלנד של קנטון ברן

גשטאד Gstaad

העיירה האלפינית היפה נמצאת במרחק נסיעה זהה מאתרי הנופש של אגם ז'נבה ומהבירה ברן, בחלקו העליון של עמק סימה – סימנטאל. רשת הרכבלים ואתרי הסקי של גשטאד כוללת כשם גנרי שורה של רכבלים שיוצאים גם מכפרים בסביבת העיירה כגון זאנן Saanen ושונפריד Schönried. גשטאד מתפקדת כמעין מטרופולין של רשת מסועפת מאוד של אתרי סקי בגבולו הדרום מערבי של קנטון ברן. בגשטאד ובכפרים שבקרבתה כמות בלתי נתפסת של מלונות, ריזורטים וצימרים. אלו משרתים כמות עצומה של תיירים הבאים ליהנות מאחד מאתרי הסקי הטובים והיפים ביותר באירופה.

לרשימה של 7 מלונות מעולים לחופשת סקי או נופש אלפיני קיצי בגשטאד ועמק סימנטאל, הקליקו כאן…

גשטאד
גשטאד

זמן הנסיעה מנמלי התעופה הסמוכים ונוחות הנסיעה – גשטאד שוכנת במרחק נסיעה של שעתיים ברכב ושלוש שעות ברכבת מנמל התעופה הבינלאומי בז'נבה, שעה וחצי ברכב ושעתיים ברכבת מנמל התעופה של ברן, וכמעט שלוש שעות נסיעה ברכב מנמל התעופה של ציריך בקלוטן.

אתרים וציוני דרך סמוכים לגשטאד – אתרי עמק סימנטאל, עיירת הסקי לנק אים סימנטאל במרחק נסיעה של חצי שעה, עיירות הנופש מונטרה וווה באגם ז'נבה במרחק נסיעה של שעה, גרוייר במרחק נסיעה של חמישים דקות,

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בגשטאד – גשטאד היא מאתרי הסקי התוססים והגדולים בשוויץ והפרומנדה, הרחוב המרכזי של העיירה הוא רחוב תוסס מלא חנויות, מסעדות, בתי-קפה ומקומות בילוי עד שעות הערב המאוחרות.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת גשטאד – ברן במרחק נסיעה של שעה ורבע, לוזאן במרחק נסיעה של שעה וחצי.

אופי הלינה בגשטאד ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – גשטאט והעיירות סביבה התפתחו למרחב סקי עצום בגודלו ואחד החשובים בכל שוויץ. גשטאט מציעה את נופש הסקי היותר יוקרתי של הסקאלה. בגשטאט ריזורטים יוקרתיים שמשלבים היטב את הנופש יחדיו עם תרבות הסקי המפותחת של שוויץ. הנופש בגשטאט אינו זול אולם הוא בהחלט חוויתי מאוד וברמה הכי גבוהה שיש.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של גשטאד, הקליקו כאן…

מרכזה של זאנן
מרכזה של זאנן

אדלבודן Adelboden

עיירת הסקי המעולה אדלבודן נמצאת בקצהו העליון של עמק הנהר ההררי אנגשטליגה Engstlige או האנגשטיגלטאל Engstligetal. העיירה הקטנה והיפה היא הלכה למעשה אימפרייה של מסלולי סקי. כל ההרים שסביבה מלאים במסלולים מעולים ורזורטים. מסביב לעיירה לא פחות משבעים רכבלים שלוקחים את הגולשים להמוני מדרונות בדרגות קושי שונות. מצפון מזרח לעיירה יוצאים הרכבלים למדרונות של המטשאלפ Metschalp. מדרום מזרח עולים הרכבלים למדרונות הבלתי נגמרים של כתף הר רגנבולדשהורן Regenboldshorn. במדרונות עצמם, בקצה של כל רכבל מקבצים של מלונות, ריזורטים ומסעדות והאתר עצמו נחשב לאחד מהגדולים בכל שוויץ. האופי המתון של המדרונות הופך אותם לאהודים מאוד על משפחות.

לרשימה של 6 מלונות מעולים לחופשת סקי או נופש אלפיני קיצי באדלבודן וקנדרסטאג, הקליקו כאן…

נוף מבקתה הררית באדלבודן
נוף מבקתה הררית באדלבודן

זמן הנסיעה מנמלי התעופה המרכזיים של שוויץ ונוחות הנסיעה – זמן הנסיעה מנמל התעופה של ברן הוא כ-55 דקות. ניתן להגיע גם ברכבת בנסיעה של כמעט שעתיים עם החלפה בפרוטיגן. זמן הנסיעה מנמל התעופה של ציריך הוא כשעתיים וחצי, אותו מרחק פחות או יותר כמו מנמל התעופה של ז'נבה.

אתרים וציוני דרך סמוכים לאדלבודן – קנדרסטאג, לנק אים סימנטאל, שפיץ, תון, אינטרלאקן, הכל במרחק נסיעה של פחות משעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג באדלבודן – הדרופשטראסה של אדלבודן הוא אחד רחוב אלפיני תוסס מלא באופציות לשופינג (לא זול!), מסעדות ומקומות בילוי אחרים. הרחוב הארוך תוסס מאוד במהלך עונת הסקי, בעיקר כמקום בילוי בשעות הערב וגם בעונת הקיץ.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת אדלבודן – שפיץ כ-35 דקות נסיעה, תון כ-45 דקות נסיעה, ברן כשעה נסיעה.

אופי הלינה באדלבודן ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – בניגוד לשכנתה השלווה והמשפחתית קנדרסטאג, אדלבודן היא אתר סקי ענק ופעיל מאוד. המתקנים של האתר הם בכל הרמות ממתחילים ועד מקצוענים וכמובן כגב לאתר יש בעיירה שפע של מקומות לינה אלפיניים בשאלטים ומלונות גדולים יותר.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של אדלבודן, הקליקו כאן…

שייט על האושיננזה מעל קנדרסטג
שייט על האושיננזה מעל קנדרסטג

קנדרסטאג Kandersteg

ממערב לעמקים שנוצרים מזרימת נהר הליצ'נה נמתח העמק הגדול שנוצר מזרימת נהר הקנדר Kander. העמק מתפצל ככל שעולים לכיוון הרכס. ממזרח עמק נהר הקנדל על מקורותיו ההרריים וממערב עמק הנהר ההררי אנגשטליגה Engstlige שבחלקו העליון עיירת הסקי המעולה אדלבודן. בניגוד לעיירות הסקי הטיפוסיות של האלפים הברניים, קנדלסטג אינה עיירה מרובת רכבלים אלא מתאפיינת במדרונות סקי מתונים מאוד ממש בסמוך לבתיה. המדרונות המתונים מתאימים מאוד לנופש משפחתי ולחוויית סקי שאינה אתגרית. מעל העיירה שוכן האגם האלפיני הקטן האושיננזה Oeschinensee המקסים. בין הכפר לאגם המוני שבילי טיולים שפתוחים בקיץ. אלו שבילים אלפינים מתונים שסביבם נוף עוצר נשימה של פסגות הבלימלסאלפ Blüemlisalp והדולדנהורן Doldenhorn הפוטוגניים.

לרשימה של 7 מלונות מעולים לחופשת סקי או נופש אלפיני קיצי בקנדרסטאג ואדלבודן, הקליקו כאן…

מלון שאלה בקנדרסטג
מלון שאלט בקנדרסטג

זמן הנסיעה מנמלי התעופה המרכזיים של שוויץ ונוחות הנסיעה – זמן הנסיעה מנמל התעופה של ברן הוא כ-55 דקות. ישנה רבת ישירה מברן לקנדרסטאג, זמן נסיעה של שעה ורבע. זמן הנסיעה מנמל התעופה של ציריך הוא כשעתיים וחצי ומנמל התעופה של ז'נבה שעתיים וארבעים דקות.

אתרים וציוני דרך סמוכים קנדרסטאג – אגם אושינן, אדלבודן, שפיץ, תון, אינטרלאקן, הכל במרחק נסיעה של פחות משעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג קנדרסטאג – שני הרחובות הראשיים של קנדרסטאג – האאוסרה דורפשטראסה והאינרה דורפשטראסה הם בעלי פונקציות אורבאניות, עם קצת חנויות ומסעדות. העיירה פחות פעילה מאדלבודן אבל האווירה הכפרית האלפינית בה מפצה על הכל.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת קנדרסטאג – שפיץ כ-33 דקות נסיעה, תון כ-35 דקות נסיעה, ברן כ-55 דקות נסיעה.

אופי הלינה קנדרסטאג ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – קנדרסטאג היא יותר כפר נופש מושלג בחורף מאשר אתר סקי פעיל. היתרון של העיירה הם המדרונות המתונים שידידותיים מאוד למשפחות עם ילדים. האווירה החורפית של קנדרסטאג היא ככל הנראה הכי מתאימה לילדים בשילוב כמובן של סקי מעט יותר אתגרי עבור נערים ומבוגרים. חלק גדול ממקומות הלינה בעיירה הם בקתות שאלט אלפיניות קלאסיות בהם מלונות מעולים ברמה של שניים עד ארבעה כוכבים.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של קנדרסטאג, הקליקו כאן…

קנדרסטג מוקפת הרכסים
קנדרסטג מוקפת הרכסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *