קראנס מונטנה

5 מקומות לינה לסקי המושלם בקראנס-מונטנה

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

אתר הסקי והנופש של קראנס-מונטנה הוא אחד היעדים הפופולאריים ביותר בעמק נהר הרון. האתר יושב על רמה מוזרה שנוצרת במדרונות של האלפים הברניים בשיפולים לכיוון עמק הרון. מה שכיום היא מעין עיירה, קראנס-מונטנה היא בעצם חיבור של שני הכפרים קראנס ומונטנה, שלשניהם גלעינים עתיקים קטנים. את המרחב ביניהם מילאו מאות הבקתות האלפיניות שתומכות בתעשיית התיירות.

נוף האלפים הפניניים מההרים מעל קראנס-מונטנה
נוף האלפים הפניניים מההרים מעל קראנס-מונטנה
  • ניתן להגיע לקראנס-מונטנה בנסיעה של עשרים דקות מסייר. ניתן להגיע גם בסטייל ברכבל שיוצא מהכפר Muraz בפאתי סייר
  • קראנס-מונטנה היא הבסיס לסקי האלפיני של מרכז קנטון וואלה, סמוך לסיון בירת הקנטון
  • ישנם אתרי סקי רגועים יותר כמו בכפר הסקי אנז'רה Anzère ממערב ובעיירת הספא המפורסמת לוייקרבאד ממזרח
  • בקיץ קראנס-מונטנה שוקקת תיירים גם כן. לחלק גדול מהמלונות ישנן גם בריכות (חלקן עם בקרת טמפרטורה) והם אתרי נופש קיצי לכל דבר
  • הרכבלים פעילים ומעלים את מטיילים למסלולי ההייקינג והאופניים ברמות שבגב ההר. במעלה הרמה ישנו אגם אלפיני מרהיב – אגם צוזייה Lac de Tseuzier, שסביבו מסלולי הליכה יפיפיים

 

רוצים כבר להזמין מקום באחד ממקומות הלינה המעולים של קראנס-מונטנה?

לבדיקת זמינות ומחירים באתרי הסקי של קראנס-מונטנה, הקליקו כאן…

אבל רגע – רוצים קודם לדעת איפה בכלל לטייל בעמק נהר הרון, איך להגיע למרחב האלפיני ואת כל המידע על אתרים, אטרקציות ושמורות הטבע?

לכל המידע על טיול בקנטון וואלה ועמק נהר הרון, הקליקו כאן…

ריזורט בקראנס-מונטנה
ריזורט בקראנס-מונטנה

מלונות לסקי בקראנס-מונטנה

Guarda Golf Hotel & Residences

ריזורט גולף חמישה כוכבים מפואר שחזיתו פונה למרכזה של העיירה בקרבת לרו סנטראלה, אחד הרחובות השוקקים של קראנס-מונטאנה. מצידו השני יושב הריזורט על אחו ירוק ומטופח. האחו הירוק הוא כמובן דשא גולף יקרתי עם נוף מרהיב לעמק נהר הרון ולאלפים הפניניים שמעבר לנהר. הריזורט עצמו יוקרתי מאוד עם חדרים גדולים ומאובזרים היטב, לובי מפואר, מתקני ספא מעולים ואפשרוית הסעדה על הסקאלה היוקרתית ביותר. מדובר באחד המתקנים היוקרתיים ביותר בחלקה דובר הצרפתית של שוויץ ומקום פופולארי על מי שיכול להרשות לעצמו.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Guarda Golf Hotel & Residences, הקליקו כאן…

 

LeCrans

מגרש הגולף של הריזורט
מגרש הגולף של הריזורט Guarda Golf Hotel & Residences

מלון חמישה כוכבים סופר איכותי שנמצא במדרון מעל המישור של קראנס-מונטנה, במרחק נסיעה של חמש דקות ממרכז העיירה והרכבלים שמטפסים לאתרי הסקי. המלון מציע חוויה רומנטית נדירה ביערות האלפינים עם קולינריה עשירה ומדויקת ואווירה שנראית כמו שלקוחה מהסרטים. במלון חדרים מחופי עץ, מרווחים ונעימים, עם מרפסת גדולה שממנה נוף פשוט מטריף. יש לו לובי מפואר וכהה כיאה לאווירה האלפינית, בריכות מחוממות גם בפנים וגם בחוץ, מתקני ספא מקסימים ושירות ברמה גבוהה.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-LeCrans, הקליקו כאן…

Aïda Hôtel & Spa, "Adults Only"Relais & Châteaux

מלון ספא יוקרתי ומעולה ממש במרכזה של קראנס-מונטנה. המלון מתמחה בכל היתרונות הטכנולוגיים והפיזיים של ספא ומרפא במרחב האלפיני. יש בו מתחם ספא גדול ומוקפד מאוד לרווחת האורחים. המלון הוא אחד היעדים הרומנטיים ביותר בקנטון וואלה. הוא פועל כמלון למבוגרים בלבד ומציע חוויה רומנטית נדירה באיכותה. עיצוב המלון הוא לפי עקרונות בקתות הסקי האלפיניות. החדרים וכל השטחים הציבוריים מחופים בעץ עמוק וכהה. במלון בריכות מחוממות פנימיות וחיצוניות, לובי פעיל עם בר ומסעדה מעולה ועוד.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Aïda Hôtel & Spa, הקליקו כאן…

 

מלון בקראנס-מונטנה
מלון בקראנס-מונטנה

Chetzeron

מלון ארבעה כוכבים במעלה ההרים במקום מבודד מעל קראנס-מונטנה. המלון שוכן במרחק נסיעה של עשרים דקות במעלה ההרים בתוך מסלולי הסקי של העיירה. בסמוך למלון רכבל כמעט פרטי שמאפשר גישה לתחנה העליונה – Cry d'Er, ממנה יוצאים מסלולי סקי. בתחנה מרפסת תצפית אלפינית, מסעדה ועוד. המלון עצמו הוא חתיכת חוויה. במלון חדרים בעיצוב מודרני, לובי חביב ושוקק, מתקני ספא מעולים ואפשרויות הסעדה איכותיות, הכול בגובה הפסגות האלפיניות. המלון הוא פתרון מעולה עבור מי שרוצה לשלב מלון ממש באמצע מסלולים פעילים של סקי.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Chetzeron, הקליקו כאן…

 

Hotel du Lac

מלון שלושה כוכבים ברמה גבוהה כבסיס לחופשת סקי וטיול בקראנס-מונטנה. הדיל של המלון הוא שמחירו שאינו קריעה כמו אתרי היוקרה של העיירה הסופר יוקרתית. המלון מציע את החוויה האלפינית היוקרתית רק בצורה יותר מצומצמת ויותר יעילה ממלונות הפאר של העיירה. במלון חדרים לא גדולים אך מרווחים ומצויידים היטב, לובי קטן וחמוד, מסעדת ארוחת בוקר טובה ואווירה נעימה מאוד. המלון מצטיין ברמת השירות הגבוהה וידידותי מאוד לילדים. הוא מרוחק כחמש דקות הליכה מתחנת האיסוף של הרכבל שמטפס למסלולי הסקי שמעל העיירה.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Hotel du Lac, הקליקו כאן…

מרחב הסקי מעל קראנס-מונטנה
מרחב הסקי מעל קראנס-מונטנה

 

3 טיפים של גיא למציאת המלון המושלם בקראנס-מונטנה

רוב רובה של תעשיית המלונאות בקנטון וואלה מתבססת כמובן על תעשיית הסקי האלפינית האימתנית. בכל חורף עיירות הסקי של המרחב מלאות ברבבות תיירים שבאים לכמה ממסלולי הסקי הטובים בעולם ולכמה מעיירות הסקי המשובחות ביותר באירופה. קראנס-מונטנה יושבת על רמה הררית שגובהה הוא 1500 מטרים בערך מעל גובה פני הים, הפרש גובה של קילומטר מעל עמק הנהר שלרגלי הרמה. מהכפר עליה ברכבלים למדרונות המתונים של הר בונווין Mont Bonvin, שגובהו 3000 מטרים. כל המתחם מהעיירה בדרום ועד כמעט פסגת ההר, מלא במסלולי סקי מתונים ומסלולי סקי מישור שבמשך עונת החורף מלאים בהמוני גולשים. האתר מתאים במיוחד למשפחות עקב המרחבים והמדרונות המתונים. העיירה בחורף היא אתר מאוד פופולארי ולא זולה בכלל. יש בה עשרות של מלונות אלפיניים בבקתות עץ (שאלה) עם מרפסות עץ בולטות.

נחל הררי זורם מעל קראנס-מונטאנה
נחל הררי זורם מעל קראנס-מונטנה
הטיפים של גיא
  1. רמת המלון – קראנס-מונטנה היא עיירת סקי אלפינית טיפוסית על הצד היותר יוקרתי של הסקאלה. ישנם אתרי סקי ידידותיים יותר לכיס ונחמדים יותר לילדים. אם אתם באים לקראנס-מונטנה תהיו מוכנים להשקיע ברמת המלון, כי החוויה של העיירה אינה דומה לאף מקום אחר במרחב האלפיני. אולי מלבד אתרי היוקרה של גראובינדן דוגמת סנט מוריץ.
  2. רומנטיקה – בקראנס-מונטנה כמה מלונות שכל המבנה, העיצוב והאופי מותאם לחוויה הרומנטית זוגית. מלונות אלו לא זולים אך הם ההתגלמות של מהות הירח-דבש. גם מבחינת היוקרה, וגם ברמה הקולינארית ורמת המתקנים. אך בעיקר מבחינת הנוף המהמם.
  3. מיקום המלון והקרבה לרכבלים – קראנס-מונטנה אינה גדולה ומרכז העיירה מותאם היטב לבילוי של ערב או סתם הסתובבות בין סשן סקי למשנהו. הרכבלים יוצאים גם ממרכז העיירה וגם ממרחב המלונות האלפינים שנמתח מזרחה ממרכזה. בעת בחירת המלון כדאי לדעת בדיוק היכן ממוקם הרכבל הקרוב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *