Zermatt

וואלה – 4 העיירות שהכי כדאי ללון בהן בעמק הרון ובאלפים הפניניים

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

 

המטרהורן
המטרהורן

קנטון וואלה Valais האלפיני הצרפתי בדרום מערב שוויץ יורד עם נביעת נהר הרון הענק מהקרחון שנקרא על שמו בגבול קנטון אורי במזרח ועד אגם ז'נבה. עמק הרון נפרש מדרום לרכס האלפים הברניים ומצפון לרכס האלפים של וואלה (האלפים הפניניים). רכס בו כמה מהפסגות המפורסמות והמרהיבות ביותר של האלפים. עיירת הסקי צרמט מתחת לפסגת המטרהורן היא ככל הנראה יעד הסקי המפורסם והפופולארי ביותר בכל אירופה. מלבדה, לאורך העמקים ההרריים שמתנקזים את נהר הרון, המוני עיירות סקי במעלה הפסגות. אלו שוכנות בסמוך לקרחונים מטריפים, סכרי ענק, אגמונים אלפיניים ושפע של מסלולי הייקינג וטבע.

 • בכל חורף עיירות הסקי של המרחב מלאות ברבבות תיירים שבאים לכמה ממסלולי הסקי הטובים בעולם
 • בחורף, המלונות האלפינים שמוכרים כבקתות עץ רבות קומות עם מרפסות ארוכות (בקתות שאלט), הם הבסיס של חרישת המדרונות עם מחלקיים ושפע של לבן בעיניים
 • בקיץ, מקומות לינה אלו הופכים לאתרי נופש פעילים. אתרים שתומכים בתיירות הקיץ במרחב עם שפע של אפשרויות נופש משפחתיות
 • במקביל לתעשיית הסקי, גם תעשיית מלונאות המרפא מפותחת מאוד בקנטון ויש גם לא מעט ריזורטים חדישים ומפוארים במרחב הכפרי
 • בכפרים ובעיירות בקנטון המוני צימרים משפחתיים ובתי מלון קטנים

 

איפה הכי כדאי ללון בוואלה?

הנה 4 הערים והעיירות שהכי כדאי ללון בהן בעמק נהר הרון וברכס האלפים הפניניים:

 1. צרמט Zermatt – אימפריית הסקי לצל המטרהורן
 2. קראנס-מונטנה Crans-Montana – המקום לסקי מישור ומדרונות מתונים
 3. סאס-פה Saas-Fee – לישון לנוף הפסגות הכי מטריפות של האלפים
 4. ורביה Verbier – ללון ליד מסלולי הסקי המקצועני של הפור וואלה

למציאת מקום לינה בקנטון וואלה, הקליקו כאן…

לכל המידע על טיול בקנטון וואלה, עמק נהר הרון והאלפים הפניניים, הקליקו כאן…

 

בעיירות הנבחרות ללינה נבחנו הפרמטרים הבאים:

 • גישה נוחה מנמל התעופה של ז'נבה או נמלים אחרים בשוויץ ואיטליה
 • גישה מהעיירה לאתרי הטבע המרכזיים באזור
 • אפשרויות בילוי בשעות הערב ואטרקציות לילדים ולכל המשפחה
 • נוחות הגישה לאטרקציות הסמוכות (רכבלים, קווי מסילת רכבת או כבישים)
 • כמות מספקת של חנויות, מסעדות וכדומה
 • אפשרויות לינה נוחות למשפחות עם ילדים

 

מפה של איפה כדאי לישון בוואלה

העיירות הכי טובות ללינה בוואלה
העיירות הכי טובות ללינה בוואלה (באדיבות גוגל מפות)

 

4 ערים מושלמות ללינה בקנטון וואלה

צרמט Zermatt

צרמט היא אחד מיעדי הנופש האייקוניים ביותר בשוויץ, בעיקר בשל ההר הנדיר ששוכן סמוך אליה – המטרהורן. ניתן להגיע אל העיירה באמצעות קו רכבת הררי שיוצא מבריג, דרך ויספ והכפר טאש Täsch שמתחת. עיירת הנופש והסקי מלאה בבתי מלון אלפיניים מסוגננים ויוקרתיים. היא יושבת בגובה של 1600 מטרים, מוקפת מכל איבריה בעשרות פסגות שגובהן מעל 3000 מטרים.

צרמט בלילה לצל המטרהורן
צרמט בלילה לצל המטרהורן

מצרמט יוצאות שתי מערכות של כלי תחבורה הרריים. הראשונה, קו רכבת שיניים הררית יוצאת מזרחה לכיוון הגורגנגראט Gornergrat – קרחון ענק שעל מדרונותיו הצפוניים של הדופורשפיצה (המונטה רוזה באיטלקית). התחנה בגורגנגראט נמצאת בגובה של יותר משלושת אלפים מטרים. היא השנייה בגובהה באירופה אחרי התחנה ביונגנפראו שמעבר לרכס האלפים הברניים מצפון. למרות מיקום האתר על מדרון הדופורשפיצה, תצפית הנוף המרהיבה ביותר היא לכיוון פסגת המטרהרון שממערב שבולטת במשולש מושלם. מערכת התחבורה השנייה היא כמובן רכבל שיוצא מצרמט מעלה אל עבר פורי צרמט Furi Zermatt בכיוון פסגת המטרהורן. משם יוצאים שורה של רכבלים לכל הכיוונים, כולל חיבור לגורגנגראט. משם גם מטפסים גם הרכבלים לכיוון אתר הסקי המשותף של צרמט עם ברואיל-צ'רוויניה, המקבילה האיטלקית מדרום לפסגת ההר.

לרשימה של 10 מלונות מעולים לסקי בצרמט וסאס-פה, הקליקו כאן…

זמן הנסיעה מנמלי התעופה הקרובים ונוחות הנסיעה – צרמט מעט מרוחקת מנמלי התעופה המרכזיים באזור וההגעה אליה אורכת זמן. בנוסף, אם באים עם רכב יש להשאירו בטאש. נמלי התעופה של ציריך, ז'נבה ומילאנו-מלפנסה נמצאים במרחק נסיעה של סביב השלוש שעות מצרמט.

אתרים וציוני דרך סמוכים לצרמט – המטרהרון, הדום, הדופורשפיצה, הגורנרגראט ועוד המוני פסגות וברואיל-צ'רווינה שבאיטליה (לרדת ברכבלים).

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בצרמט – צרמט היא מאתרי הנופש והסקי הגדולים והחשובים באירופה. הציר מרכזי של הכפר הוא הבאנהופשטראסה שמוביל מתחנת הרכבת אל גלעין הכפר לקירכפלאץ ולאוברדורפשטראסה. לאורך ציר זה המוני מלונות, מסעדות, חנויות ומקומות בילוי.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת צרמט – סיון במרחק נסיעה של שעה ורבע, לוזאן במרחק נסיעה של שעתיים ורבע.

אופי הלינה בצרמט ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – ספקטרום רחב מהיוקרתי ביותר למלונות שלושה כוכבים (גם לא זולים) ופה ושם צימרים פרטיים. הלינה בצרמט יקרה יחסית וכל המלונות ברמה הגבוהה ביותר.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של צרמט, הקליקו כאן…

Zermatt
צרמט

קראנס-מונטנה Crans-Montana

אתר הסקי והנופש של קראנס-מונטנה הוא אחד היעדים הפופולאריים ביותר בוואלה. האתר יושב על רמה מוזרה שנוצרת במדרונות של האלפים הברניים בשיפולים לכיוון עמק הרון. העיירה היא חיבור של שני הכפרים – קראנס ומונטנה, שלשניהם גלעינים עתיקים קטנים. את השטח בין הכפרים מילאו מאות בקתות השאלט האלפיניות שכיום חלקם הגדול מתפקד כבתי מלון. ניתן להגיע אל העיירה/כפרים בנסיעה גם מסייר (עשרים דקות בערך) וגם ומסיון (חצי שעה עד ארבעים דקות נסיעה ממרכז העיר). ניתן להגיע גם בסטייל ברכבל שיוצא מהכפר Muraz בפאתי סייר.

קראנס מונטנה
קראנס מונטנה

גובהה של הרמה הוא 1500 מטרים בערך מעל גובה פני הים ויש הפרש גובה של קילומטר מעל עמק הנהר שלרגלי הרמה. מהכפר עליה ברכבלים למדרונות המתונים של הר בונווין Mont Bonvin, שגובהו 3000 מטרים. כל המתחם מהעיירה בדרום ועד כמעט פסגת ההר, מלא במסלולי סקי מתונים ומסלולי סקי מישור שבמשך עונת החורף מלאים בהמוני גולשים. האתר מתאים במיוחד למשפחות עקב המרחבים והמדרונות המתונים. בקיץ העיירה מתפקדת כאתר נופש. לחלק גדול מהמלונות ישנן בריכות (חלקן מחוממות). הרכבלים פעילים ומעלים את מטיילים למסלולי ההייקינג והאופניים ברמות שבגב ההר. במעלה הרמה ישנו אגם אלפיני מרהיב – אגם צוזייה Lac de Tseuzier, שסביבו מסלולי הליכה יפיפיים.

ל-5 מלונות מעולים לנופש וסקי בקראנס-מונטנה, הקליקו כאן…

זמן הנסיעה מנמל התעופה של ז'נבה ונוחות הנסיעה – שעתיים וחצי ברכב וברכבת.

אתרים וציוני דרך סמוכים קראנס-מונטנה – סיון, לויקרבאד, עמק אנבייה וואל ד'אראן.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בקראנס-מונטנה – העיירה היא חיבור של שני הכפרים ובמרכזם העתיק חנויות, מסעדות ומקומות בילוי.

מרחק הנסיעה והגישה אל ערים גדולות אחרות בקרבת קראנס-מונטנה – סיון במרחק נסיעה של חצי שעה, לוזאן במרחק נסיעה של שעה וחצי, בריג במרחק נסיעה של שעה.

אופי הלינה בקראנס-מונטאה ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – אופי לינה המשלב כפריות וטבע עם ריזורטים מעולים ברמה גבוהה.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של קראנס-מונטנה, הקליקו כאן…

ריזורט בקראנס-מונטנה
ריזורט בקראנס-מונטנה

סאס-פה Saas-Fee

עיירת הסקי סאס-פה היא מעין אחות קטנה של צרמט מעבר לפסגת הדום שממזרח. העיירה אינה פופולארית כמו אחותה אך היא מפצה על כך בשיק ובכמה ממדרונות הסקי הטובים ביותר באירופה. העיירה נמצאת בגובה של 1800 מטרים בחלקו הגבוה של עמק סאס. סאס פה נמצאת במרחק נסיעה של ארבעים דקות מויספ והיא בית ל-1500 איש בלבד והיא ידועה באווירה הכפרית המסורתית שלה ובמגוון הפסטיבלים המסורתיים הנערכים במרכזה.

מסלול סקי מתון מעל סאס-פה
מסלול סקי מתון מעל סאס-פה

הרכבלים שיוצאים מערבה מהעיירה לכיוון המדרונות של הדום מגיעים למרחב מלא בקרחונים. בחורף המרחב הוא אתר סקי עצום ובקיץ כמובן אתר של הייקינג עם נוף עוצר נשימה. מהתחנה של הרכבל בפלסקין Felskinn ישנו קו מטרו קצר – המטרו אלפיין, שמגיע לתחנה על פסגת מיטלאלאלין Mittelallalin. בתחנה ישנה מסעדה מסתובבת ממנה נשקף נוף הפסגות שמסביב. מעל העיירה נמצא גם סכר המאטמארק Barrage de Mattmark על האגם המלאכותי הנישא המאטמארקזה Mattmarksee, סמוך לגבול עם איטליה.

לרשימה של 10 מלונות מעולים לסקי בסאס-פה וצרמט, הקליקו כאן…

זמן הנסיעה מנמל התעופה הקרוב ונוחות הנסיעה – נמל התעופה של ז'נבה במרחק נסיעה של שלוש עות, מילאנו מאלפנסה במרחק נסיעה של קצת פחות משלוש שעות.

אתרים וציוני דרך סמוכים לסאס-פה – צרמט במרחק נסיעה של 50 דקות, מאטמרקזה והסכר, קרוצבודנזה Kreuzbodensee ועוד אתרי טבע ופסגות.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בסאס-פה – הציר המרכזי של העיירה הוא הבילמאטשטראסה, רחוב כפרי ורגוע מאוד בו חנויות, מסעדות ועוד, על הצד היותר רגוע של עולם התיירות.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת סאס-פה – בריג במרחק נסיעה של ארבעים דקות, סיון במרחק נסיעה של שעה ורבע.

אופי הלינה בסאס-פה ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – סאס-פה היא אתר סקי נהדר בעל אופי כפרי אלפיני קסום. הלינה בעיירה היא הרבה פחות נוצצת מאחותה הגדולה צרמט, אבל הרבה יותר משפחתית באופייה.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של סאס-פה, הקליקו כאן…

סאס פה
סאס פה

ורביה Verbier

הכפר הקטן ורבייה הוא מבין אתרי הנופש והסקי הטובים והפופולאריים בכל שוויץ. הכפר נגיש ברכבל שיוצא מכפרי עמק באנייה Val de Bagnes. מרכזה של ורבייה היא הפלאס סנטראל Place Centrale שיותר משהיא כיכר, היא פשוט מקבץ של מלונות אלפיניים וחנויות שמתמחות בסקי. ברחבי הכפר עשרות של מלונות אלפיניים טיפוסיים מעץ. מהכפר נוף מרהיב של עמק נהר הבאנייה שמתחת ולחלקו הצפון מערבי של רכס המון בלאן. מורבייה יוצאים רכבלים למסלולי הסקי הנישאים של הפור ואלה Les Four Vallée, רשת ענפה ועצומה של מסלולי סקי אנכיים (מדרונות) ואופקיים (סקי מישור על רמות גבוהות) למרגלות מון פור Mont Fort הנישא. סביב ההר אתרי טבע אלפיניים יוצאי דופן, ביניהם קרחונים נגישים, אגמים קטנים והמון ירוק ולבן.

בקתת שאלה בורבייה
בקתת שאלה בורבייה

ל-5 מלונות מעולים לנופש וסקי בורבייה, הקליקו כאן…

זמן הנסיעה מנמל התעופה של ז'נבה ונוחות הנסיעה – שעתיים ורבע גם ברכב וגם ברכבת.

אתרים וציוני דרך סמוכים לורביה – מסלולי הסקי הפור ואלה Les Four Vallée, מארטיני, מעבר סן ברנרד, שאמוני בצרפת במרחק נסיעה של שעה ורבע.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בורביה – סביב הפלאס סנטראלה, המרכז של העיירה, המוני מקומות בילוי, מסעדות, חנויות ועוד.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת ורביה – מארטיני במרחק נסיעה של חצי שעה, סיון במרחק נסיעה של 50 דקות.

אופי הלינה בורביה ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – עיירת סקי רגוע וחמודה, בה כמה מלונות יוקרה ולרוב מלונות משפחתיים. ורבייה היא שילוב כמעט מושלם של אווירה כפרית יחדיו עם ספורט הסקי המקצועני וכל היוקרה שמתלווה אליו.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של ורביה, הקליקו כאן…

מדרונות הסקי של ורבייה
מדרונות הסקי של ורבייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *