נהר הלימאט יוצא מאגם ציריך באלטשטאט

מסלול טיול באלטשטאט של ציריך

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

איפה נטייל? בציריך, הכרך הגדול של שוויץ

מה המסלול? מסלול טיול יומי בכל מה שחייבים לראות ולעשות במרכזה של ציריך (אפשר לחלק את הטיול ליומיים)

מתי כדאי לטייל? כל השנה, עדיף שלא גשום או מושלג

למי הטיול מתאים? לכל מי ששריריו ברגליו – צעירים, מבוגרים ואפילו ילדים (קצת לרווח את המסלולים)

באיילו כלי תחבורה נשתמש? בעיקר ברגל, אפשר פה ושם חשמלית על מנת לקצר מרחקים

מה מידת האינטנסיביות? טיול בקצב בינוני בתוך רחובות העיר

נהר הלימאט יוצא מאגם ציריך באלטשטאט
נהר הלימאט יוצא מאגם ציריך באלטשטאט

מידע על מסלולי הטיול

הטיול בציריך הוא קל ונוח ומצריך בעיקר קצת יכולות של כיתות רגליים. רובם המוחלט של מוקדי העניין בעיר מרוכזים בשטח קטן ברחבי האלטשטאט – הרובע העתיק של ציריך. האלטשטאט כולל את האי שנוצר מתעלת נהר הזיל ממערב ונהר הלימאט ממזרח ואת הגדה המזרחית של נהר הלימאט כולל רובע נידרדורף. בכל המרחב הזה אפשר לתפוס חשמלית לתחנה או שתיים לדילוג על מרחקים או פשוט ללכת וללכת ולחוות את כל העיר דרך הרגליים.

שער הכניסה לעיר היא תחנת הרכבת הענקית שבצפון האי של העיר העתיקה, ממנה נמתח דרומה הרחוב הראשי והיוקרתי של העיר – הבאנהופשטראסה. ממזרח לרחוב הראשי עיקרם של מוקדי העניין בציריך, כולל הגשרים שמעל נהר הלימאט שמובילים לרובע נידרדורף התוסס.

ישנם מוקדי עניין נוספים בקוואילאנגן Quaianlagen, הנתיב שעל הגדה המזרחית של אגם ציריך ברובע זיפלד, מדרום לבית האופרה ולמרכז העיר העתיק. הנתיב כולל הליכה נעימה לאורך הגדה בטיילת אוטוקה Utoquai שמחברת את מרכז העיר העתיק עם האטרקציות שלאורך גדת האגם.

לתכנון מסלול טיול וייעוץ אישי לטיול בציריך, הקליקו כאן…

בית העירייה של ציריך מעל נהר הלימאט
בית העירייה של ציריך מעל נהר הלימאט

איפה לנים?

במרכז העתיק של ציריך – האלטשטאט, שפע גדול של מלונות אורבאניים במהותם, ברמות שונות. המלונות בציריך נהנים מרמת המלונאות הגבוהה של שוויץ. הם מתאפיינים ברמת שירות גבוהה מאוד, מתקנים מתוקתקים ואווירה שמשלבת את כל הטוב של העושר העירוני עם כל הטוב של אופי המלונאות הכפרי של שוויץ.

רוצים כבר להזמין מלון בציריך?

לרשימה של 12 מלונות מעולים במרכזה של ציריך, הקליקו כאן…

 

טיפ מומחים למטיילים בציריך

מגדלי הגרוסמינסטר בציריך
מגדלי הגרוסמינסטר בציריך
 • החודשים האידיאליים לביקור בציריך הם אפריל וספטמבר. בחודשים אלו הצירוף המושלם של מזג אוויר מתון (קר אך לא קפוא) יחדיו עם ימי גשם לא רבים. חודש אפריל נחשב לחודש האביבי של העיר וכולל גם לא מעט אירועים ופסטיבלים מקומיים
 • הבאנהופשטראסה הוא רחוב הקניות היוקרתיות המיתולוגי של האימפריה הכלכלית השוויצרית. הרחוב נמצא במיקום האידיאלי ממש במרכז האי של האלטשטאט. לאורכו של הרחוב ישנם קווי חשמלית. בצד המדרכות שפע עצום של חנויות
 • ציר מרכזי נוסף במרכז העיר הוא הנידרדורפשטראסה Niederdorfstrasse שחוצה את רובע נידרדורף לאורכו. הציר הארוך מלא גם הוא בחנויות מגניבות, בתי-קפה, בתי-בירה, מסעדות וכו'. גם כל הסמטאות הסמוכות של נידרדרוף מלאות בכל מה שצריך להסתובבות עירונית כייפית
 • אם מגיעים לציריך ביום שבת חייבים לבקר גם בשוק הפשפשים המפורסם של בירקליפלאץ. השוק פעיל בכיכר שחותמת את הבאנהופשטראסה היוקרתי על גדת הגדה הצפונית הצרה של אגם ציריך. בזמן השוק, הכיכר מתמלאת בשפע של ענתיקות וג'אנק ואווירה כאוטית של שוק (מסודר ומאורגן להפליא)
 • שוק הפשפשים של קנצליי Kanzlei ושוק האוכל של אלפטיפלאץ Helvetiaplatz הם שווקים צמודים הנערכים ברובע קרייס 4. שוק הפשפשים של קנצליי הוא הגדול מבין שווקי הפשפשים של ציריך. יש בו המוני דוכנים שמוכרים ג'אנק ווינטג'. הוא פעיל בימי שבת משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים. שוק האוכל של אלפטיפלאץ נערך במקום בימי שלישי ושישי. השוק נפתח מוקדם מאוד בבוקר ועד הצהריים מתקפל. בשוק שפע של מעדנים, תוצרת חקלאית טרייה, גבינות, נקנקים ומאכלים שוויצרים מקוריים באיכות נדירה

לרכישת כרטיסי כניסה וסיור במפעל השוקולד של לינדט Lindt סמוך לציריך, הקליקו כאן…

תיהנו!

 

מפה של מסלול הטיול באלטשטאט של ציריך

 

מסלול הטיול באלטשטאט של ציריך

מסלול הטיול בציריך יתרכז באלטשטאט עם ירידה קלה לאורך הגדה המזרחית של אגם ציריך. מרכזה הגדול של ציריך מלא ברחובות מרתקים עם בתים עתיקים, כנסיות חשובות, רחובות תוססים והמון מוקדי עניין. נבקר בכל הרחובות והאתרים החשובים שלשתי גדותיו של נהר הלימאט ונמשיך דרומה על האוטוקה לביקור בגני ציריכהורן Zürichhorn.

 

מסלול טיול באלטשטאט של ציריך
 1. נתחיל את יום הטיול בציריך בתחנת הרכבת המרכזית Hauptbahnhof, שמעבר לפונקציה הטכנית החשובה שלה ביוממות של הכרך הגדול, היא משמשת במקביל גם כחלל ירידים וקניון.
 2. נצא משעריה הצפוניים של התחנה וניכנס בשעריו של המוזיאון הלאומי של שוויץ Schweizericshes Landemuseum, בו אוסף מרשים של חפצים, אמנות, אומנות, עיצוב וארכיאולוגיה.
 3. מהמוזיאון נצא לסיבוב קצר בפלאטשפיץ Platzspitz, הפארק הירוק המסמל את איחוד נהר הסיל עם נהר הלימאט ואת קצה העיר העתיקה של ציריך. מהפארק נחזור את תחנת הרכבת ונחצה אותה לכיוון מרכז עיר.
 4. מתחת הרכבת נלך על עורק החיים המרכזית של ציריך – הבאנהופשטראסה Bahnhofstrasse, הרחוב המרכזי של ציריך. ברחוב חנויות יוקרה, בתי כלבו גדולים ועוד.
 5. נלך דרומה על הבאנהופשטראסה וניכנס למוזיאון השעונים של באייר ציריך Uhrenmuseum Beyer Zürich, מקום שהוא חצי מוזיאון חצי חנות, בו מוצגים מגוון רחב של מיני שעוני וינטג' ויוקרה. החנות / מוזיאון שכנה לשני בתי הכולבו המרכזיים של העיר – Jelmoli ו-Globus.
 6. מבתי הכלבו נלך על רחוב רנווג Rennweg ונטפס על גבעת לינדנהוף Lindenhof, גלעין הישוב המקורי של ציריך.
 7. נרד מהגבעה דרומה ונגיע למינצפלאץ Münzplatz הקטנה שם נמצאת כנסיית אאוגוסטינרקירכה Augustinerkirche. זהו האיזור הכי עתיק של ציריך, עם רחובות קטנים ויפים ובתים שחלקם עוד מימי-הביניים. היפה בהם הוא רחוב אוגוסטינרגאסה Augustinergasse.
 8. נרד עוד קצת דרומה ונגיע לסאנקט פטרס קירכה St. Peters Kirche שמעליה מגדל שעון עצום שהוא אחד מסמליה של העיר.
 9. מהכנסייה נלך עוד מעט דרומה ונגיע למנזר הנשים Fraumünster. הפראומינסטר ידוע בעיקר בשל הויטראז'ים המרשימים של מארק שאגאל, גדול ציירי אסכולת פאריז היהודיים. מגדל השעון הניאו-גותי היפייפה של המנזר לשעבר חולש על קו הרקיע של העיר.
 10. מהמנזר נלך מזרחה אל גשר המינסטרבריקה Münsterbrücke. על הגשר נמצא גם הצונפטאהוס צור מייזן Zunfthaus zur Meisen. זהו בית הגילדה (Zunfthaus) המרשים של סוחרי היין החולש על כיכר מינסטרהוף Münsterhof הציורית שפתוחה לנהר הלימאט.
הפראומינסטר בציריך
הפראומינסטר בציריך
מסלול טיול בגדה המזרחית של הלימאט
 1. נחצה את גשר מינסטרבריקה Münsterbrücke מזרחה ונגיע ללימאטקה Limmatquai, הטיילת לגדת נהר הלימאט שעל הגדה המזרחית (ימנית) של הנהר.
 2. בקצה השני של הגשר נמצאת הואסרקירכה Wasserkirche, כנסיית המים, שנבנתה ממש על זרם הנהר.
 3. ממול הכנסייה נמצאת הגרוסמינסטר Grossmünster, כנסיית הענק שהייתה בעברה הקתדרלה של ציריך. צמד המגדלים של הכנסייה מהמאה ה-15 הם הגבוהים והמוכרים מבין מגדלי חלקה העתיק של ציריך.
 4. נלך צפונה על הלימאטקה ונגיע לבית העירייה Rathous. בסמוך, על זרם הנהר, נמצא הראתאוסבריקה Rathausbrücke, גשר רחב שעליו בניינים שמזכיר יותר כיכר מאשר גשר.
 5. נמשיך צפונה על הלימאטקה ונחתוך מזרחה אל הנידרדורפשטראסה Niederdorfstrasse, המדרחוב התוסס של מה שבעבר היה כפר וכיום הוא רובע נידרדורף Niedrdorf. נלך דרומה על הרחוב הצר ומלא החנויות המיוחדות ונטייל בסמטאות הרובע הסמוכות.
 6. נחצה את ההירשנפלאץ Hirschenplatz (כיכר הצבאים) בליבו של הרובע. מהכיכר נטפס מזרחה בהליכה קצרה אל קמפוס אוניברסיטת ציריך ונראה את כנסיית פרדיגרקירכה Predigerkirche מהמאה ה-13. למי שרוצה אפשר להמשיך לטייל בקמפוס האוניברסיטה ולבקר במוזיאון הטבע האוניברסיטאי Naturhistorisches Museum der Universität Zürich, בו תצוגת מאובנים ומינרלים מרתקת ודגמים גדולים של חיות קדם.
 7. נחזור אל הנידרדרופשטראסה ונרד דרומה. נעבור ליד הקברט וולטר Cabaret Voltaire, המקום בו ניצתה רוח המהפכה האמנותית של תנועת הדאדא.
 8. נרד דרומה לכיוון הגרוסמינסטר ונטפס מזרחה לכיוון קמפוס אוניברסיטת ציריך. נגיע לבית האמנות Kunsthaus, בו אוסף מרשים של אמנות אימפרסיוניסטית חשובה.
 9. מהמוזיאון נרד עוד דרומה ונגיע לזקסלאוטנפלאץ Sechseläutenplatz הענקית וניכנס לאופראהוס Opernhaus, בית האופרה המפורסם של ציריך. אם מטיילים ביום שבת, כדאי מאוד לחצות מבית האופרה את הגשר קוואבריקה Quaibrücke ולבקר בדוכנים של שוק בירקנפלאץ Bürkliplatz. הכיכר חולשת על הקצה הצפוני של אגם ציריך, עם יציאתו של נהר הלימאט במסעו צפונה עד הישפכו לנהר הריין.
בית האופרה של ציריך
בית האופרה של ציריך
מסלול טיול בזיפלד Seefeld
 1. מבית האופרה נרד דרומה לגדת אגם ציריך על האוטוקה Utoquai ונלך לגדת האגם. ניכנס למוזיאון בלריב Museum Bellerive, מוזיאון מפתיע באיכותו ויעילותו שמתמקד באומנות שימושית ובמלאכות יד ייחודיות.
 2. מהמוזיאון ניכנס למרכז לה קרבוזייה Pavillon Le Corbusie בקצה הצפוני של גני ציריכהורן Zürichhorn.
 3. מהביתן של גדול הארכיטקטים של הסגנון הבינלאומי (למי שמחבב את בנייני הרכבות המזעזעים), נטייל בגנים וניכנס לגן הסיני של ציריך Chinagarten Zürich.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *