lucern

כל האתרים והאטרקציות בלוצרן העתיקה

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

למרות גודלה המצומצם, העיר לוצרן היא אחת החוויות השוויצריות האינטנסיביות ביותר. העיר היפה היא אתר ביקור חובה למי שמגיע לחלקה הגרמני של שוויץ. טיול תכנון בעיר עצמה הוא קל ויעיל להפליא. מרכזה של לוצרן היא העיר העתיקה, בגדה הצפונית של נהר הרויס. בה נמצאים רובם של האתרים האטרקטיביים בעיר, כולל ארבעת הגשרים העתיקים על הנהר.

מגדלי ההופקירכה והפרומנדה
מגדלי ההופקירכה והפרומנדה
  • הטיול בעיר העתיקה אינו אורך זמן רב בשל גודלה המצומצם
  • במהרה ניתן לרדת דרומה (על גשרי הולכי הרגל המרהיבים), לכיוון מקבץ האתרים המעט יותר מודרני של הגדה הדרומית
  • מקבץ אתרים נוסף ישנו לאורך ציר הציריכשטראסה, הדרך המובילה לכיוון ציריך, שם אנדרטת האריה וגן הקרחון המופלאים
  • הטיילת לאורך חלקה הצפוני של לשון האגם היא גם כן אתר טיול שהוא חובה בעיר

את הטיול בלוצרן ניתן לשלב יחדיו עם ביקור עירוני בציריך וברן או מסלול אלפיני כולל היורד דרומה דרך מעבר סנקט גוטהארד לכיוון קנטון טיצ'ינו בואכה לומברדיה שבאיטליה. למרות שברן היא דה פקטו הבירה של הפדרציה השוויצרית, לוצרן יושבת בלב ליבו של האיחוד עצמו, על אגם ארבעת הקנטונים (שמלבד קנטון לוצרן, היוו את הגלעין של הפדרציה).

הקרבה של לוצרן לרכס האלפים מדרום ועם ערי השפלה השוויצרית מצפון, הופכים אותה ליעד ביקור אטרקטיבי בכל תכנון מסלול ברחבי שוויץ.

לכל המידע על טיול בלוצרן – איפה ללון? איך להגיע? ואיך לתכנן טיול? הקליקו כאן…

למציאת מקום לינה בלוצרן היפה, הקליקו כאן…

לרשימה של 8 מלונות מעולים בלוצרן ועל הר פילאטוס, הקליקו כאן…

 

מפה של האתרים והאטרקציות בלוצרן

 

כל האתרים והאטרקציות בעיר העתיקה של לוצרן

קאפלבריקה Kapellbrücke

הגשר העתיק והמוזר למראה הוא הסמל הבולט של לוצרן ותמצית מהותה העתיקה. הוא קרוי על שמה של הפטרסקאפלה שנמצאת בקצהו הצפוני. הקאפלבריקה נבנה במאה ה-14 כחלק מביצורי ההגנה על העיר. נבנה בצורה אלכסונית על תחילת זרימתו של נהר הרויס ביציאתו מהאגם.

אורות הקפלבריקה בלוצרן לצל הר פילאטוס
אורות הקפלבריקה בלוצרן לצל הר פילאטוס

כיום הגשר עשוי העץ משמש כמעבר מקורה לאלפי התיירים שחוצים אל העיר העתיקה בכל יום. בשליש הדרומי של הגשר נמצא מגדל המים העתיק הווסרטרום Wasserturm. מגדל ששימש בתחילתו כמגדל תצפית ושמירה. לאחר מכן שימש את העיר כבית כלא ובית אוצר. צורתו של המגדל היא של מתומן ויש לו גג מחודד.

להפלגה על אגם לוצרן, הקליקו כאן…

במהלך המאה ה-17, עם התפתחותה של העיר בגדה הדרומית של הנהר, הפך הגשר ממערך הגנה לחלק ממרקם העיר. על הגשר חצו תושבי העיר את הנהר והוא הפך למקום מפגש. על גמלוני העץ שמחזיקים את קורות התקרה צוירו סצנות מרהיבות. סצנות מחייהם של מאוריציוס וליאודגר. שני אלו הם הקדושים המגינים של העיר. ברקע ציורי תיעוד של אירועים מההיסטוריה של העיר.

הגשר והציורים ניזוקו בשריפה שכילתה חלקים מהגשר בשנת 1993. אך כיום לאחר עבודת שחזור מאומצת, כמעט ואין יותר סימנים לאותו אירוע טראגי שכמעט מוטט את הסמל של לוצרן.

לסיור מודרך בקאפלבריקה ואתרים סמוכים בעיר העתיקה של לוצרן, הקליקו כאן…

 

הפטרסקאפלה Peterskapelle

הפטרסקאפלה היפה חולשת על הגדה הצפונית של נהר הרויס. הכנסייה היא היעד הנכסף כאשר חוצים את הקאפלבריקה. הקפלה קטנה היא הצנטרום של חלקה העתיק של לוצרן. מדרום לה הגשר שנקרא על שמה, בחלקה הצפוני הכיכר המרוצפת והיפה שנקראת על שמה וממערב לה הקאפלגאסה, רחוב הקניות המגניב והתוסס שמתמצת את אווירת ימי-הביניים בעיר הציורית (וגם נקרא על שמה כמובן).

הכנסייה של ימינו נבנתה במאה ה-18 על חורבותיה של הקפלה העתיקה שנבנתה במאה -12. מאז בנייתה הייתה לכנסייה המרכזית של לוצרן. הקפלה החדשה נבנתה בסגנון צנוע מאוד. עדיין נשמרים בה כמה תבליטים מעניינים מהמאה ה-15 שהיו חלק מהקפלה העתיקה.

הקפלבריקה
הקפלבריקה

הקאפלפלאץ Kapellplatz והקאפלגאסה Kapellgasse

הקאפלפלאץ והקאפלגאסה הם לב ליבה של העיר העתיקה של לוצרן. הכיכר והרחוב מובילים ממרכז העיר העתיקה – הויינמארקט, דרך הכיכר השלטונית – הקורנמארקט Kornmarkt, היכן שבית העירייה, אל עבר האתר מספר אחד של העיר – הקפלבריקה. הקאפלפלאץ היא כיכר שוק פופולארית וציורית מאוד. נמצאת בקצהו של הקאפלגאסה, הרחוב שבחלקו המזרחי של ציר הקניות המרכזי של העיר העתיקה.

בית העירייה של לוצרן לעת ערב
בית העירייה של לוצרן לעת ערב

הכיכר חותמת ממזרח את מרכזה העתיק והשמור מאוד של לוצרן. מזרחית מהכיכר נמצאים גדת האגם וגשר האגם הזיבריקה Seebrücke המודרני. הזיבריקה יוצא מהכיכר המרכזית של לוצרן המודרנית, כיכר הברבורים Schwanenplatz האלגנטית. בסמוך לכיכר מסוף המעבורות של לוצרן ומזרחה נמתחת טיילת ארוכה ומרהיבה לאורך גדת האגם.

לסיור לילי מודרך באתרי העיר העתיקה של לוצרן, הקליקו כאן…

 

בית העירייה וטיילת בית העירייה Rathausquai

בית העירייה של לוצרן הוא אחד המבנים המרשימים בעיר הקטנה. הראטהאוס נמצא בלב העיר העתיקה. הכניסה שלו פונה אל הקורנמארקט Kornmarkt, מה שמתחיל כסמטה וגרם מדרגות ונפתח בצפון למעין כיכר עתיקה ויפה. בכיכר נמצא המגדל המרשים של בית העירייה הראתאהוסטרום Rathausturm. המגדל עצמו הוא חלק מבית הערייה הישן שנבנה במאה ה-14 ונהרס.

בסוף המאה ה-16 נבנה בית העירייה החדש בסגנון רנסנסי מרשים ביותר. הקורנמארקט הוא הנתיב אל גשר הולכי הרגל היפה הראתאהוסטג Rathaussteg. חלקו האחורי של בית העירייה משקיף על נהר הרויס ועל טיילת הראתאהוס. הטיילת הארוכה והיפה שעוטפת את העיר העתיקה מדרום, לאורך הגדה המערבית של נהר הרויס. הטיילת היא ביתו של שוק הווכנמארקט Wochenmarkt, שוק המזון והפרחים היפה של לוצרן.

טיילת הראתאהוס לעת ערב
טיילת הראתאהוס לעת ערב

הווינמארקט Weinmarkt

הכיכר הגדולה והיפה ביותר בלוצרן, נחשבת ללב ליבה של העיר העתיקה. הווינמארקט היא כיכר מלבנית יחסית גדולה בסוף הציר המרכזי של העיר העתיקה – הקפלגאסה. סביב הכיכר מרוכזים בתי הגילדות המסורתיים של העיר, להם חזיתות מקושטות. בלב הכיכר נמצאת המזרקה היפה – מזרקת הווינמארקט Weinmarkt-Brunnen. הכיכר מוארת בשעות הלילה באור בוהק שמאיר את חזיתות הבתים הצפופים.

 

שפרויירבריקה Spreuerbrücke

השפרויירבריקה הוא הגשר המערבי ביותר מבין ארבעת הגשרים המקסימים שחוצים את נהר הרויס ומחברים את העיר העתיקה מצפון עם הגדה הדרומית. הגשר יוצא בכיוון מערב ונשבר בזווית כהה. הזווית יוצרת את נתיב המים שמווסת את מימי הנהר ומאפשר מעבר של סירות בבריכת איזון הפרשים שנשלטת מהגשר.

הנתיב הדרומי מקבל את המים מסכר המחטים Nadelwehr המרהיב שמעט במעלה הזרם. השפויירבריקה מחבר בין הכיכר המערבית של העיר העתיקה – המהאלנפלאץ Mühlenplatz ושני המוזיאונים המעולים שבגדה הדרומית – מוזיאון הטבע ומוזיאון ההיסטוריה של לוצרן. הגשר עצמו נבנה בתחילת המאה ה-15. הוא דומה מאוד לאחיו הפופולארי יותר ממזרח – הקפלבריקה, וגם הוא מקורה ובנוי כולו מעץ.

בעוד בקפלבריקה ישנו מגדל המים המרהיב ביופיו, בשפרויירבריקה ישנה קפלה מקסימה שנטמעת בגשר העץ – קפלת הגשר של מריה על הרויס Brückenkapelle Maria auf der Reuss. על תקרת הגשר מצוירים ציורים שנוספו במאה ה-17.

לחווית השוקולד השוויצרי, הקליקו כאן…

הקפלבריקה והר פילאטוס ברקע
הקפלבריקה והר פילאטוס ברקע

 

אתרים ואטרקציות בגדה הדרומית של נהר הרויס לוצרן

המרכז לתרבות וקונגרסים Kultur und Kongresszentrum Luzern

ה-KKL הוא מבנה מרשים והוא הפנים של חלקה המודרני של לוצרן. המבנה בנוי ממתכת וזכוכית וסימן ההיכר שלו הוא הגג המסיבי שגולש מהבניין לכיוון האגם. הבניין יושב על נקודת היציאה של נהר הרויס מאגם ארבעת הקנטונים, בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של לוצרן והגשר המודרני של העיר – הזירבריקה Seebrücke. המבנה האייקוני נבנה בסוף שנות התשעים ומאז הוא הבית למוזיאון האמנות של לוצרן. מלבד זה משמש הבניין כמרכז תרבות פעיל של העיר.

לסיור מודרך במרכז לתרבות וקונגרסים, הקליקו כאן…

 

המוזיאון לאמנות של לוצרן Kunstmuseum Luzern

מוזיאון האמנות הרשמי של לוצרן מציע אוסף חביב של יצירות אמנות. אוסף שכמובן רחוק באיכותו מאוסף רוזנגארט הייחודי, אך במיקום הכי מגניב שיש. המוזיאון ממוקם בקומה העליונה של מרכז התרבות והקונגרסים וביקור בו הוא חלק מביקור במבנה המודרני המרשים של העיר, כולל הנוף המרהיב של העיר העתיק, האגם ונהר הרויס. באוסף הקבוע כמה ציורים של אמנים מודרניים מפורסמים יחדיו אוסף של ציירים שוויצרים. חלל נוסף משמש לתערוכות מתחלפות מרשימות למדיי.

יציאת נהר הרויס מהאגם בלוצרן
יציאת נהר הרויס מהאגם בלוצרן – הווסרטרום העתיק וגג המרכז לתרבות וקונגרסים המודרני

אוסף רוזנגארט Sammlung Rosengart

אוסף רוזנגארט הוא אוסף פרטי מרשים ביותר המוצג בגאווה בבניין ניאו קלאסי במרחק הליכה קצרצר מתחנת הרכבת המרכזית של העיר. האוסף של סוחר האמנות זיגפריד רוזנגארט כולל יותר מ-300 יצירות של מיטב האמנים המודרניים. באוסף ריכוז נדיר של 125 ציורים פרי ידיו המוכשרות של פול קליי, אולי אחד מגדולי האמנים השוויצרים וכמות עצומה מיצירותיו של פבלו פיקאסו. האוסף עצמו הוא אחד המקיפים ביותר של אמנות מתחילת המאה העשרים כולל ציורים של פול סזאן, מרק שאגאל, קמי פיזארו, ז'ורז' סרה, פייר אוגוסט רנואר, הנרי מאטיס ועוד.

 

הכנסייה הישועית Jesuitenkirche

הכנסייה הישועית היפה חולשת על הגדה הדרומית של נהר הרויס. עקב יופייה והדרה היא הפכה כמעט לסמל של הגדה הדרומית, בולטת לעין בעת טיול על הטיילת של בית העירייה. הכנסייה של המסדר הישועי, מסדר קתולי שנוצר במאה ה-16 כחלק מהקאונטר-רפורמציה, תגובת הנגד לפרוטסטנטיות, היא מבין הכנסיות היפות בלוצרן.

הכנסייה נבנתה בסוף המאה ה-17 אולם סימני ההיכר שלה, שני המגדלים עם כיפות הבצל הירקרקות, נבנו רק במאה ה-19. הכניסה לכנסייה היא דרך הבאנהופשטראסה Bahnhofstrasse, הרחוב שלכאורה מוביל לתחנת הרכבת אך הוא יותר טיילת רחבה ונעימה להפליא על הגדה הדרומית של הנהר. החלל הפנימי של הכנסייה מרשים מאוד גם כן. החלל הבארוקי כולל קירות לבנים עם קישוטים מוזהבים והמוני פרסקאות בסגנון ציור בארוקי.

בצמוד לכנסייה, מקום מושב השלטון של קנטון לוצרן Regierungsgebäude des Kantons Luzern ומעבר לכביש הכנסייה הפרנציסקנית Franziskanerkirche הצנועה. מקור הכנסייה הפרנציסקאנית הוא במאה ה-12 אך היא בנויה בטלאים כהד לשיפוצים הרבים שנערכו בה מאז ימי הביניים. החלל הפנימי מלא בציורי קיר בארוקיים יפים.

נוף הכנסייה הישועית והגדה הדרומית
נוף הכנסייה הישועית והגדה הדרומית

המוזיאון להיסטוריה Historisches Museum והמוזיאון לטבע של קנטון לוצרן Natur-Museum Kanton Luzern

שני המוזיאונים המרתקים של לוצרן נמצאים בקצה הדרומי של גשר השפרויירבריקה, לא רחוק מהכנסייה הישועית. המוזיאון להיסטוריה של לוצרן יושב כיום במה שהיה בעברו בניין הנשקייה העירוני. המבנה המרשים נבנה בסוף המאה ה-16 ועבר כמה גלגולים שככל הנראה מה שיש בו כיום הוא הראוי ביותר.

המוזיאון עצמו כולל אוסף קבוע ענק של אלפי פריטים שכולם קשורים לתולדות העיר. מלבד האוסף הקבוע, המוזיאון מצטיין באינטראקציה שלו עם קהל המבקרים ובתצוגות מתחלפות מרתקות. במוזיאון הטבע הסמוך אוסף מרשים מאוד שחוקר את הטבע של הקנטון. במוזיאון מוצגים גיאולוגיים, בוטניים וזאולוגיים מתוקתקים כיאה לסדר השוויצרי.

נוף קו הרקיע של לוצרן
נוף קו הרקיע של לוצרן

 

אתרים ואטרקציות מצפון לעיר העתיקה של לוצרן

המוזגמאואר Museggmauer

חלקה הצפוני של החומה שהקיפה בעברה את העיר העתיקה, נמצא במרחק הליכה של חמש דקות מהווינמארקט. החומה השמורה להפליא של העיר שנבנתה במאה ה-14, היא עוד פנים מצועצעות ומרהיבות להיסטוריה העתיקה של לוצרן.

לאורך כמעט קילומטר של חומה מבצבצים תשעה מגדלים עתיקים ששרדו את שיני הזמן, מהנוליטרום Nölliturm המסיבי שבמערב, לגדת נהר הרויס ועד הדאשליטרום Dächliturm האלגנטי במזרח. היפה מכולם הוא מגדל השעון הצייטרום Zytturm, עליו שעון עם מחוגי שמש וירח מוזהבים וציורי קיר עתיקים. לרוב אורכה של החומה שטחים ירוקים עם שבילים להולכי רגל ולאופניים.

לסיור מודרך באתרים הימי-ביניימים של לוצרן, הקליקו כאן…

החומה של לוצרן
החומה של לוצרן

הופקירכה סיינט לאודגאר Hofkirche St. Leodegar

הכנסייה היפה נמצאת מחוץ לעיר העתיקה. סמוך לפרומנדה Promenade המרשימה שלאורכה של לשון אגם ארבעת הקנטונים. לגב הפרומנדה כמה ממלונות ומסעדות הפאר של לוצרן והנוף הכי יפה שיש של הר פילאטוס הסמוך. הכנסייה עצמה נבנתה במאה ה-17 על חורבותיה של הכנסייה שעלתה באש בשריפה בשנת 1633. את השריפה שרדו רק שני המגדלים הגותיים היפייפיים שהוטמעו בכנסייה החדשה.

שני המגדלים הם החלק העתיק של פסדת הכנסייה האלגנטית שנבנתה בסגנון רנסנסי מאוחר. השוני של המגדלים וגסותם משתלבים בצורה מרהיבה עם הפסדה המעודנת שביניהם. מומלץ מאוד להיכנס לתוך חלל הכנסייה, שגם הוא בנוי ומעוצב בסגנון רנסנסי מאוחר (בתקופה בה היה דווקא מקובל לעצב בסגנון הבארוק הדרמטי). בכנסייה עוגב עתיק, המוני ציורי קיר מרשימים ביותר ומזבח מקושט.

למציאת מקום לינה בלוצרן היפה, הקליקו כאן…

 

פנורמת בורבקי Bourbaki Panorama

במבנה עגול על הציר המודרני של הציריכשטראסה, נמצא אחד מציורי הפנורמה הייחודיים ביותר באירופה. ציור הפנורמה של האמן השוויצרי אדוארד קאסטרס Édouard Castres מתאר את כוחות הצבא הצרפתי תחת פיקודו של הגנרל שארל-דני בורבאקי Bourbaki. כוחות שנמלטו מהמצור שהוטל על העיר בלפור Belfort שמצפון לרכס היורה לקראת תבוסתה של צרפת במלחמת פרוסיה-צרפת. חיילי הצבא הצרפתי ברחו דרומה ונקלטו על-ידי התושבים השוויצרים.

התיאור הריאליסטי של החיילים הצרפתיים בשלג מקיף את קירות הבניין לאורך של 115 מטרים ובגובה של עשרה מטרים. הציור עצמו, יותר מאשר הוא אמנות, מהווה תיעוד היסטורי מדויק להפליא לאותו אירוע בשלהי המלחמה.

ההופקירכה
המגדלים של ההופקירכה מעל הפרומנדה

אנדרטת האריה Löwendenkmal

על מצוק גירני קטן שצמוד לגן הקרחון הייחודי, לא רחוק מפנורמת בורבקי, נם לו מה שככל הנראה הוא הסמל הבלתי מעורער של לוצרן המודרנית. אנדרטת האריה היא אחד האתרים הייחודיים בעיר השוויצרית הקטנה. בלב המסלע הגירני, מעל בריכה קטנה, נחצב פסל / תבליט יוצא דופן של אריה ישן.

הפסל הוא אנדרטה לחיילי המשמר השוויצרים של המלך לואי ה-16 שנטבחו על-ידי כוחות המהפכה בשנת 1792 עת פלשו לגני טווילרי בפאריס. את האנדרטה בלוצרן חצבו כשלושים שנה בערך אחרי אותו אירוע. כיום פסל האריה הוא הרבה יותר מפיסת היסטוריה מדממת. סביבו מאות תיירים הבאים לראות את אחד הפלאים המרהיבים של העיר היפה.

 

גן הקרחון Gletschergarten

המצוק הגירני עליו חצוב האריה ממשיך הלאה צפונה לתוך מסלע גירני. מסלע שנחצב כדרך הטבע בגלישה של קרחון ענק שחצב בסלע כל הדרך אל אגם ארבעת הקנטונים. הסלע החצוב שנחשף בשנות השבעים של המאה ה-19. הוא עבר תהליך של שימור גיאולוגי והפך לפארק ירוק ומקורה. הסלע הגירני כלל עשרות בורות שנוצרו מגלישת הקרחון. כיום הם חלק ממסלול בו ניתן לשלב מבט אל הפלא הטבעי בתוך סביבה שהיא עירונית לחלוטין.

אנדרטת האריה
אנדרטת האריה

 

אתרים ואטרקציות במרחב הכפרי מחוץ ללוצרן

מוזיאון התחבורה של שוויץ Verkehrshaus der Schweiz

בפאתיה המזרחיים של לוצרן, על הגדה הצפונית של הלשון של לוצרן, נמצא המוסד השוויצרי הלאומי המכובד הסוקר ומציג את ההיסטוריה של כלי התחבורה. המוזיאון הוא גן עדן לחובבי הרכבות, האופניים והרכבים. הוא כולל אוסף מרהיב של מכוניות ספורט יוקרתיות בעיקר מאיטליה השכנה כמו גם שפע של קטרים וקרונות של רכבות וינטג' ששינו את הגיאוגרפיה של העולם.

רכס האלפים מעל אניות קרוזים באגם לוצרן
רכס האלפים מעל אניות קרוזים באגם לוצרן

הקטרים והקרונות שולטים הלכה למעשה על חלקו הגדול של המוזיאון. גם חובבי התעופה והחלל לא ירגישו מקופחים, מוצגים גם מטוסים ואפילו כלי תעופה שהגיעו לחלל. כיאה למוזיאון שוויצרי, מעבר לתצוגה הקבועה ישנם גם שפע של פעילויות אינטראקטיביות מלהיבות ממש בראשן הטיול שנערך בחלל החיצון.

כתובת: Lidostrasse 5

לרכישת כרטיס מקוון למוזיאון התחבורה הלאומי, הקליקו כאן…

 

מוזיאון ריכארד ואגנר Richard-Wagner-Museum

מדרום לתחנת הרכבת המרכזית של לוצרן, ממש בפאתי העיר על גדת האגם, ישנה הווילה בה התגורר זמן מה המלחין הגרמני ריכארד ואגנר. הווילה כיום הוסבה למוזיאון. מוזיאון שמשמר ומציג את אורח חייו של המלחין הגרמני. באוסף המוזיאלי מכתביו של ווגנר, כלי נגינה שונים וציורים שצייר ורכש. הווילה עצמה וסביבתה הפסטורלית הם מעין שימור של התקופה כולל כל חפצי הבית כיאה לווילה מפוארת של אמצע המאה ה-19.

כתובת: Badeanstalt, Warteggstrasse 6005

המרכז בפסגת הר פילאטוס
המרכז בפסגת הר פילאטוס

הר פילאטוס Pilatus

ההר שנקרא על שמו של הנציב הרומי פינטוס פילאטוס הוא אחד מאתרי התיירות האטרקטיביים ביותר על הגבול בין השפלה השוויצרית לתחילת ההתרוממות האלפינית. גובהו של ההר הוא 2100 מטרים. הוא נקרא על שם האגדה שלאחר שפילאטוס התאבד בצרפת כל נהרות אירופה לא הסכימו לקבל את גופתו. הנציב היה מי שדן את ישו לצליבה. רק לאחר שנפלט מנהרות מרכז אירופה מצא את מקום קבורתו על ההר.

האטרקציה המרכזית על ההר היא מרכז המבקרים הענק שנבנה על פסגתו. במרכז המבקרים חנויות, מסעדות ואפילו בתי מלון. אבל השוס הוא כמובן מרפסות התצפית המרהיבות שנותנות מבט פנורמי על רכס האלפים מדרום ועל האגמים של מרכז שוויץ מצפון ומזרח. בקיץ ניתן לצאת גם לטיולי הליכה צוננים בפסגות של ההר.

לרכישה מקוונת של טיול הגולדן רינג להר פילאטוס (שימוש לעלייה וירידה ברכבל וברכבת ההרים מאלפנך)…

לכרטיס מקוון לרכבל להר פילאטוס, הקליקו כאן…

הר פילאטוס נגיש גם ברכבל שיוצא מהפרבר קריינס Kriens שפעיל כל השנה, אך גם ברכבת הרים מיוחדת. נתיב רכבת ההרים פעיל ממאי ועד נובמבר והוא לכשעצמו הפך לחתיכת אטרקציה. קו הרכבת יוצא מהכפר אלפנך Alpnach שמדרום לפסגה והוא קו רכבת השיניים התלול ביותר בעולם. הנתיב המקסים עובר דרך יערות ומנהרות עד שמגיע לפסגה.

הר פילאטוס מעל אגם לוצרן
הר פילאטוס מעל אגם לוצרן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *