Vitznau

אגם ארבעת הקנטונים – 3 הערים והעיירות שהכי כדאי ללון בהן באגם לוצרן

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

אגם לוצרן Lucerne או אגם ארבעת הקנטונים Vierwaldstättersee, הוא מקום לידתה של הקונפדרציה השוויצרית. קנטון שויץ ובירתו שויץ הם הבסיס לדגל ולשמה של הארץ האלפינית. שלושת הקנטונים המייסדים של הברית – שויץ, אורי ואונטרוולדן, נמתחים מסביב לאגם, יחד עם קנטון לוצרן שהצטרף לאיחוד כארבעים שנה לאחר מכן. הברית נחתמה לגדת האגם בשנת 1291. קנטון אורי הוא מקום הולדתו, פעילותו ומרידתו של גדול גיבורי שוויץ – ווילהלם טל.

הר פילאטוס מעל אגם לוצרן
הר פילאטוס מעל אגם לוצרן
 • לגדת אגם לוצרן עיירות נופש קטנות סביב הר ריגי שניצב כסלע בין האגם לבין אגם צוג השכן
 • העיר לוצרן היא המרכז העירוני הגדול של האגם, מעליה הר פילאטוס המרהיב בו מרפסת תצפית ומלונות
 • מעל אגם לוצרן מתרומם הקימוט האלפיני במחזות של נוף שקש לתאר במילים
 • אנגלברג, עיירת הסקי המפורסמת, יושבת למרגלות הר טיטליס שמוכר בשל הקרחון הענק שלרגליו. עיירת הסקי היא אחד הבסיסים החשובים ביותר של הסקי במדינה האלפינית

 

איפה הכי כדאי ללון באגם לוצרן?

הנה 3 העיירות שהכי כדאי ללון בהן בגלעין ההיסטורי של שוויץ:

 1. לוצרן Luzern – העיר היפה בקצה האגם
 2. אנגלברג Engelberg – עיירת הסקי האיכותית במעלה האלפים
 3. ויצנאו Vitznau – שלווה פסטורלית בין הר ריגי לגדת האגם

למציאת מקום לינה בסביבת אגם לוצרן, הקליקו כאן…

 

בעיירות הנבחרות ללינה נבחנו הפרמטרים הבאים:

 • גישה נוחה מנמלי התעופה של ציריך
 • גישה מהעיירה לאתרי הטבע המרכזיים באזור
 • אפשרויות בילוי בשעות הערב ואטרקציות לילדים ולכל המשפחה
 • נוחות הגישה לאטרקציות הסמוכות (רכבלים, קווי מסילת רכבת או כבישים)
 • כמות מספקת של חנויות, מסעדות וכדומה
 • אפשרויות לינה נוחות למשפחות עם ילדים
ערים ועיירות ללינה באגם לוצרן
ערים ועיירות ללינה באגם לוצרן

 

3 ערים ועיירות מושלמות ללינה באגם ארבעת הקנטונים

לוצרן Luzern

לוצרן היא עיר קטנטנה וכל מקום לינה במרחק הליכה סביר ממרכז העיר העתיק הוא טוב. למרות גודלה המצומצם, ישנם ארבעה מקבצי מלונות מופרדים בתוככי העיר שלכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. מקבץ המלונות היוקרתיים, מלונות ברמה של ארבעה וחמישה כוכבים ומעלה, נמתח לאורך הציר המרכזי של הלדנשטראסה Haldenstrasse לאורך הגדה הצפונית של הלשון עליה יושבת לוצרן. המלונות יושבים על הטיילת שעל גדת האגם ושם נמצאות גם מסעדות היוקרה של העיר. המקבץ של הלדנשטראסה ממשיך גם לאורך הציריכשטראסה Zürichstrasse בסמוך לאתרי העיר החדשה דוגמת אנדרטת האריה ופנורמת בורבאקי.

לרשימה של 12 מלונות מעולים ללינה בלוצרן, הקליקו כאן…

המקבץ השני של המלונות נמתח לאורך רחובות העיר העתיקה פרופר. נמתח מכיכר שוואננפלאץ דרך הקאפלגאסה ועד הווינמארקט, ציר השופינג המרכזי של העיר העתיקה. המלונות במרכז העיר העתיקה הם ברובם מלונות שלושה כוכבים קטנים. לרוב הם משופצים וכולם מציעים את המיקום הכי טוב שיש. היות ורמת המלונאות בעיר באופן גורף היא טובה עד מצוינת, אין מה לחשוש מלסגור מקום לינה עם מעט כוכבים או ללא דירוג, אלא יותר להתרכז במיקום. המקבץ השלישי והרביעי של המלונות בלוצרן נמצא בגדה הדרומית של נהר הרויס. שם המלונות הכי נוחים לכיס לרוס ברמה של 3 כוכבים.

הכנסייה הישועית בלוצרן בשקיעה
הכנסייה הישועית בלוצרן בשקיעה

זמן הנסיעה מנמלי התעופה של ציריך קלוטן ונוחות הנסיעה – כשעה בלבד של נסיעה מנמל התעופה המרכזי של שוויץ, גם ברכב וגם ברכבת.

אתרים וציוני דרך סמוכים ללוצרן – גשר הקפלבריקה, הווינמארקט בגלעין העתיק, המוזיאון לאמנות של לוצרן במרכז לתרבות וקונגרסים, המוזגמאואר – החומה של העיר, אנדרטת האריה המפורסמת, מרפסת התצפית בהר פילאטוס ומוזיאון התחבורה של שוויץ.

אטרקציות לילדים ולכל המשפחה בלוצרן – כעיר גדולה, יש המון אטרקציות לילדים כולל חנויות ייחודיות, מוזיאונים ועוד.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בלוצרן – עיר תוססת וגדולה, פעילה עד השעות הקטנות (של הערב… עדיין אנחנו בשוויץ😉).

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת לוצרן – שעה נסיעה מציריך, 20 דקות נסיעה מצוג, שעה נסיעה לברן, שעה ורבע נסיעה לבאזל

אופי הלינה בלוצרן ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – לינה של עיר גדולה – מלונות שלושה וארבעה כוכבים במרכז העתיק משתי גדותיו של יציאת נהר הרוייס מהאגם. לגדת האגם ממזרח מלונות יוקרתיים מאוד לאורך ההלדנשטראסה Haldenstrasse.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של לוצרן, הקליקו כאן…

נוף קו הרקיע של לוצרן
נוף קו הרקיע של לוצרן

אנגלברג Engelberg

העיירה הקסומה אנגלברג היא אחד מיעדי הנופש הלבן הפופולאריים ביותר בשוויץ. העיירה נגישה בצורה נוחה משפלת שוויץ, מלוצרן או מכיוון הכרך הגדול ציריך ונמל התעופה המרכזי בקלוטן. אנגלברג היא עיירה קטנה עם רחוב מרכזי אחד – הדורפשטראסה, רחוב הכפר, בו מקבץ מרשים של חנויות ומסעדות. לאורך הרחוב גם חלק גדול מבתי המלון או מקומות הלינה בעיירה. הרחוב סמוך לתחנת הרכבת של העיירה ולרכבלים שמטפסים למדרונות של הר יושטוק והר טיטליס.

ל-5 מלונות נהדרים לחופשת סקי באנגלברג, הקליקו כאן…

הדורפשטראסה - הרחוב המרכזי של אנגלברג
הדורפשטראסה – הרחוב המרכזי של אנגלברג

זמן הנסיעה מנמלי התעופה של ציריך קלוטן ונוחות הנסיעה – כשעה וחצי נסיעה, שעה וארבעים דקות מנמל התעופה של באזל.

אתרים וציוני דרך סמוכים לאנגלברג – הר טיטליס, הר יושטוק, לוצרן, אלטדורף ובירגלן (הערים של וילהלם טל).

אטרקציות לילדים ולכל המשפחה באנגלברג – בחורף סקי, מזחלות וכל הכייף הלבן הרגוע יותר, בקיץ בעיקר טבע אלפיני מהמם ביופיו.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג באנגלברג – עיירת הסקי המפורסמת פעילה בחורף ובקיץ. בחורף העיירה תוססת מאוד כבסיס בילוי לתיירי הסקי. בקיץ גם כל העסקים פעילים ויש שפע של אופציות לבילוי בציר הדורפשטראסה Dorfstrasse, הרחוב הראשי של אנגלברג.

מרחק הנסיעה והגישה אל ערים גדולות אחרות בקרבת אנגלברג – לוצרן ואטלדורף במרחק נסיעה של ארבעים דקות.

אופי הלינה באנגלברג ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – בקתות שאלט אלפיניות קלאסיות למשפחות, מלונות מעולים בבקתות אלפיניות ענקיות.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של אנגלברג, הקליקו כאן…

אנגלברג המושלגת
אנגלברג המושלגת

ויצנאו Vitznau

ויצנאו שוכנת על גדת אגם לוצרן במורדות הדרומיים של הר ריגי. מויצנאו מטפסת רכבת ההרים (הפוניקולאר) העתיקה ביותר באירופה, אל עבר פסגתו של הר ריגי. הרכבת יוצאת מתחנת Vitznau-Rigi-Bahn ממש על גדת האגם ומטפסת לאיטה עד לפסגתו המתונה של ההר. הרחוב המרכזי של העיירה הוא הזיישטראסה Seestrasse, שלאורכו המלונות של העיירה לגדת האגם. בעיר בליל של מלונות אגם קלאסיים הפרוסים לאורך הגדה, וילות להשכרה ועוד אופציות מלונאיות על הצד היותר פסטורלי של עולם התיירות.

רכס האלפים מעל אניות קרוזים באגם לוצרן
רכס האלפים מעל אניות קרוזים באגם לוצרן

זמן הנסיעה מנמלי התעופה של ציריך קלוטן ונוחות הנסיעה – כשעה נסיעה מקלוטן.

אתרים וציוני דרך סמוכים לויצנאו – הר ריגי, אלטדרוף ובירגלן, שויץ, מוזיאון התחבורה של שוויץ, לוצרן וצוג.

אטרקציות לילדים ולכל המשפחה בויצנאו – עיירת גדת אגם מנומנמת ויפה במיוחד, אווירה קלאסית של מלונאות, בעיקר עבור אנשים יותר מבוגרים.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בויצנאו – לאורך הזישטראסה מסעדות ובארים. ויצנאו אינה עיירה גדולה והאווירה בה מאוד רגועה. בילוי אמיתי אפשר למצוא בלוצרן.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת ויצנאו – שויץ במרחק נסיעה של עשרים דקות, צוג ולוצרן במרחק נסיעה של ארבעים דקות.

אופי הלינה בויצנאו ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – ויצנאו ידועה כמקום תיירותי פופולארי לבני הגיל השלישי. החוויה של לשבת על חוף האגם ולבהות ברכסים המרהיבים פחות מתאימה לילדים. המרחב כפרי מאוד אבל יש בו כמה אטרקציות כמו הר ריגי ופונקציות עיורניות בלוצרן.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של ויצנאו, הקליקו כאן…

נוף אגם לוצרן מפסגת הר ריגי
נוף אגם לוצרן מפסגת הר ריגי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *