לילה יורד על המיטלרה בריקה בבאזל

כל מה שצריך לדעת על מלונות ולינה אורבאנית בערי שוויץ הגדולות

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

הלינה במלונות בערי שוויץ המרכזיות היא חוויה אורבאנית עם שיק אירופאי ייחודי. בעריה הגדולות של שפלת שוויץ כמות מרשימה של מלונות עירוניים במגוון של רמות. המשותף לכל המלונות בעריה הגדולות של שוויץ (ובכלל בכל הארץ האלפינית) היא הרמה הגבוהה של המתקנים, גם מבחינת מצב החדר וגם מבחינת השירות. בשוויץ ישנם כמה סוגים של לינה ומלונאות. הבולטים שבהם הם הצימרים הרריים, הריזורטים של הסקי וכמובן המלונות העירוניים שניצבים במרכזה העתיק של העיר. הלינה במרכזה העתיק של העיר הגדולה מהווה בסיס נוח לטיול בעיר עצמה ובערים הסמוכות, אפשרות לבילויי ערב וחיי לילה וכל שאר היתרונות של המרחב האורבאני התוסס. הלינה בעריה הגדולות של שפלת שווייץ דוברת הגרמנית – לוצרן העתיקה, ברן בירת הקונפדרציה הממלכתית, באזל האלגנטית והמשכילה, ובראשן ציריך, הכרך הגדול והאנרגטי, הם החוויה העירונית של שוויץ במיטבה.

לילה יורד על המיטלרה בריקה בבאזל
לילה יורד על המיטלרה בריקה במרכזה העתיק של באזל

 

איך למצוא מקום לינה בערי שפלת שוויץ?

הלינה האורבאנית בעריה הגדולות של שוויץ שונה במהותה מהלינה במתקנים המפוארים שבהן הארץ האלפינית מפורסמת. בראשן הלינה בריזורטים של הסקי, לינה במלונות המרפא השונים או לינה במרחב הכפרי, לרוב בצימרים פרטיים או במלונות באחוזות. הלינה העירונית במהותה דומה ללינה בשאר ערי אירופה הגדולות, אך הקסם השוויצרי הייחודי נוצץ מכל פינה.

הצייטגלוגה בקצה המרקטגאסה
הצייטגלוגה בקצה המרקטגאסה במרכזה העתיק של ברן

ערי שוויץ הגדולות הן בעלות ביקוש תיירותי גבוה מאוד במשך עונת התיירות החמה (מאי עד אוגוסט). כאשר מחוץ לעונה המלונות מציעים מחירים לא רעים בכלל. שיא עונת הטיולים בעריה הגדולות של שוויץ הוא בחודש אוגוסט, במקביל לחופשה השנתית של האירופאים. אז יש לצפות למחירי לינה גבוהים ואפילו לקושי במציאת מקום לינה במרכז העיר. שיא נוסף הוא נקודתי, בעיקר סביב יריד בינלאומי (שיש המון כאלו בערי שוויץ הגדולות) או אירוע מיוחד שנערך בעיר. אם אתם מכננים להגיע לערי שוויץ הגדולות במהלך שיא העונה, כדאי מאוד לארגן את מקום הלינה זמן מה מראש.

יש להתייחס בעיון למזג האוויר החל מחודש נובמבר ועד תחילת האביב בחודש אפריל. מזג האוויר בשפלת שוויץ במהלך הסתיו והחורף הוא קר עד קפוא. תנועת התיירות המוגבלת לערים מבטיחה מחירים טובים במלונות העירוניים. מלונות שנשארים פעילים במשך כל השנה. הלינה בערים במהלך עונת החורף מחווירה (תרתי משמע) אל מול השלג הצח של אתרי הסקי בעמק נהר הרון, באלפים הברניים או בגראובינדן, שם עונת התיירות בשיאה. עבור מי שמחבב אווירה חורפים קפואה עם מראה עיר אירופאי מובהק, הלינה החורפית בעריה הגדולות של שוויץ יוצאת משתלמת במיוחד.

 

הכול על מציאת מקום לינה בציריך

בציריך ישנו שפע עצום של מלונות בכל הרמות. רובם ככולם טובים מאוד עם רמת שירות גבוהה ומתקנים מדויקים ונקיים. המחירים של המלונות בציריך תלויים כמובן בהיצע והביקוש של שוק התיירות בעיר. על מנת למצוא מקום לינה טוב במחיר מעולה, תנסו להתאים את עצמכם לתנודות שוק התיירות של ציריך.

העיר מנמנמת
ציריך מנמנמת

בימים של תערוכות בינלאומיות או אירועים גדולים כמובן שהביקוש למקומות לינה יהיה גבוה והמחירים בהתאם. אם אתם באים לאירועים אלו מומלץ מאוד למצוא מקום לינה זמן רב מראש. ברמת תנודת התיירות בעיר, במשך כל השנה ישנה תנועה של תיירים עם עלייה מתונה בעונת הקיץ ועלייה נוספת בחודש דצמבר לקראת חג המולד. בשאר השנה, אין בעיה מיוחדת למצוא מקום לינה טוב בציריך. כמובן שמומלץ לסגור מקום לינה מראש ולבדוק את טיב המלון בביקורות אינטרנטיות.

 

איפה למצוא מקום לינה בציריך?

בניגוד לשאר עריה הגדולות של שפלת שוויץ דוברת הגרמנית, הלינה בציריך איננה מוגבלת אך ורק למרכז העיר העתיק וניתן למצוא מקום לינה חוויתי גם ברובעים שמסיב לאי של מרכז העיר. עדיין כדאי למקד את החיפוש בשטח של העיר העתיקה של ציריך. האלטשטאט, המרכז העתיק של העיר, כולל את האי שנמתח מזרחית מהשאנצנגראבן Schanzengraben ונתחם ממזרח על-ידי קמפוס האוניברסיטה שמעל הנידרדורף. הגבול הצפוני הוא תחנת הרכבת והדרומי הוא הגדה הצפונית הצרה של אגם ציריך. בכל פינה במרכז העתיק ישנם שפע של מלונות ומקומות לינה במגוון רחב של רמות ומחירים. חלק נכבד ממקומות הלינה נמצאים ברובע נידרדורף עצמו. לרוב אלו מלונות אורבניים קטנים ומלונות בוטיק. אלו משתלבים היטב עם האווירה האינטימית של הרובע.

מלונות היוקרה של ציריך מרוכזים בקרבת בניין האופרה ולאורכו של האוטוקה, הטיילת בגדה המזרחית של אגם ציריך ברובע זיפלד. מלונות אלו מחוברים היטב עם מרכז העיר באמצעות קווי חשמלית. לרוב נשקף מהם הנוף מהמם של האגם ושל קו הרקיע של מרכז העיר. מקומות לינה פחות יקרים ישנם גם ברובעים המערביים לאורך הצירים של קווי החשמלית. בקרבת מוזיאון העיצוב מצפון ורחוב באדנרשטראסה Badenerstrasse שמדרום לקו הרכבת שנכנס לעיר.

למציאת מקום לינה בציריך, הקליקו כאן…

נהר הלימאט בערב חורפי
נהר הלימאט בציריך בערב חורפי

 

הכול על מציאת מקום לינה בבאזל

נושא הלינה בבאזל הוא יחסית פשוט עבור התייר. רובם של המלונות בבאזל נמצאים בפאתי האלטשטאט, בלב האלטשטאט או בקליינבאזל, הגדה הימנית של נהר הריין. המלונות בבאזל הם מעולים, רמתם תמיד גבוהה ואיכות השירות בהם היא מעולה. לא ממש צריך להמר על מלונות בבאזל, כל מלון שתבחרו יהיה טוב. אבל עדיין כמובן כדאי לקרוא קצת ביקורות על המלון בטריפאדוויזור או בבוקינג. מעבר לרמת המלון, מיקום המלון יהיה קריטי לחוויית הלינה והטיול בעיר. כמובן שעדיף מלונות במרכז העתיק של העיר, כמה שיותר קרוב למרקטפלאץ. המלונות של האלטשטאט בחלקם משופצים אך יש גם כמה מיושנים.

בפאתי האלטשטאט, בקרבת תחנת הרכבת המרכזית או קמפוס האוניברסיטה, ישנם מלונות חדישים יותר ומחירם נוח יותר לעומת אלו שממש במרכז העיר. גם מלונות אלו קרובים מאוד למרכז גם ברגל או בנסיעה קצרה בחשמלית. מקבץ מלונות נוסף, ולרוב נוח יותר לכיס, ישנו גם בקליינבאזל (הגדה הצפונית), לאורך נתיבי מסילת החשמלית. גם מלונות אלו הם פיתרון מעולה ללינה בעיר. זאת בשל החיבור המהיר של החשמלית בין שני הרובעים העתיקים של באזל.

למציאת מקום לינה בבאזל, הקליקו כאן…

מגדל השפלנטור מואר לחג המולד
מגדל השפלנטור – סימלה של באזל, מואר לחג המולד

 

הכול על מציאת מקום לינה בברן

ברן היא עיר קטנטנה ורובם של המלונות נמצאים כמובן במרכזה. המרחב שבין תחנת הרכבת המרכזית של העיר ממערב ועד שתי הכיכרות – הברנפלאץ והקורנהאוספלאץ הוא המקום בו רובם המוחלט של בתי המלון של ברן וכמובן ששם כדאי ללון במהלך הביקור בעיר. המרחב המרכזי יאפשר לכם גישה רגלית לתוך רחבי האלטשטאט (או שימוש קצר בקווי הטראם שכיום מובילים מהתחנה המרכזית לכיוון הצייטגלוגה). ישנם מלונות עמוק בתוך העיר העתיקה בקרבת בית העירייה (הראתהאוס). בכל מקרה, עקב גודלה המצומצם של העיר, כל מלון שהוא במרחק הליכה או נסיעה של מספר תחנות בודדות על קווי הטראם, יאפשר לכם לחוות את ברן בצורה המיטבית.

למציאת מקום לינה בברן, בירת הקונפדרציה, הקליקו כאן…

נוף העיר המושלגת מגן הורדים
המרכז העתיק של ברן המושלגת מגן הורדים

 

הכול על מציאת מקום לינה בלוצרן

לוצרן היא עיר קטנטנה מבחינת שטח. אי לכך כל מקום לינה במרחק הליכה סביר ממרכז העיר העתיק הוא טוב. למרות גודלה המצומצם, ישנם ארבעה מקבצי מלונות מופרדים בתוככי העיר שלכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. מקבץ המלונות היוקרתיים, מלונות ברמה של ארבעה וחמישה כוכבים ומעלה, נמתח לאורך הציר המרכזי של הלדנשטראסה Haldenstrasse לאורך הגדה הצפונית של הלשון עליה יושבת לוצרן. המלונות יושבים על הטיילת שעל גדת האגם ושם נמצאות גם מסעדות היוקרה של העיר. המקבץ של הלדנשטראסה ממשיך גם לאורך הציריכשטראסה Zürichstrasse בסמוך לאתרי העיר החדשה דוגמת אנדרטת האריה ופנורמת בורבאקי.

מגדלי ההופקירכה והפרומנדה
מגדלי ההופקירכה והפרומנדה – רחוב מלונות הנופש היוקרתיים של לוצרן

המקבץ השני של המלונות נמתח לאורך רחובות העיר העתיקה פרופר. נמתח מכיכר שוואננפלאץ דרך הקאפלגאסה ועד הווינמארקט, ציר השופינג המרכזי של העיר העתיקה. המלונות במרכז העיר העתיקה הם ברובם מלונות שלושה כוכבים קטנים. לרוב הם משופצים וכולם מציעים את המיקום הכי טוב שיש. היות ורמת המלונאות בעיר באופן גרוף היא טובה עד מצוינת, אין מה לחשוש מלסגור מקום לינה עם מעט כוכבים או ללא דירוג, אלא יותר להתרכז במיקום.

המקבץ השלישי והרביעי של המלונות בלוצרן נמצא בגדה הדרומית של נהר הרויס. בחלקו המערבי של הרובע הדרומי על ציר ההירשגראבן Hirschengraben. בו ישנם שפע של מלונות ברמת שלושה כוכבים שלרוב מציעים את המחיר הכי טוב בעיר. המלונות מציעים גישה נוחה מאוד לעיר העתיקה דרך השפוירבריקה, הגשר שמחבר את העיר העתיקה ממערב. בסמוך לתחנת הרכבת ישנו מקבץ נוסף של מלונות, לרוב ברמת שלושה כוכבים. מלונות אלו נמצאים במרחק הליכה של דקות בודדות מהקאפלבריקה. מיקומם ליד התחנה וממש בקרבת הגשר הופכים אותם לנגישים במיוחד ולפופולאריים מאוד.

למציאת מקום לינה בלוצרן היפה, הקליקו כאן…

הווסרטראום על הקפלבריקה
מגדל הווסרטראום סימלה של לוצרן

איך מחפשים ומזמינים מלון בערי שוויץ המרכזיות?

עבודה מהבית – הכרת המלון בכלים מקוונים

לכל אתר שמוכר לילות במלון ויש המון כאלו חוץ מבוקינג, יש פונקציה של ביקורות על מקום הלינה. בכמה כלים פשוטים ניתן לנהל בקרה על מקום הלינה ועל האמינות של הביקורות עצמן.

  1. בדקו את כמות הביקורות על המלון  – אם אין הרבה זה אמור לעורר חשד. כדאי להתמקד במלונות שישנן עליהם מאות או אלפים ביקורות שונות במגוון רחב של נושאים.
  2. קראו בעיון ביקורות באנגלית – הרבה ביקורות באנגלית משמע הרבה תיירים זרים היו במלון. האנגלית מעידה המון על רמת השירות של המלון ובכך שהוא מושך תיירים לאורך זמן.
  3. חפשו ביקורות בעברית – אם ישנן ביקורות בעברית סימן שהיו שם ישראלים (עם כל הכבוד, ספק אם מישהו יטרח לזייף ביקורות בעברית). הדברים החשובים או הנושאים הרגישים לנו בתחום המלונאות יהיו חשובים ורגישים גם לכל עם ישראל. אנחנו כישראלים בדרך כלל בוחנים את המלונות בצורה זהה. לכן ביקורות בעברית יתנו לכם את התמונה המלאה בשפת האם.
הכנסייה הישועית
הכנסייה הישועית חולשת על מרכזה העתיק של לוצרן

לסייר בסביבת המלון בעזרת גוגל Street View

כלי זמין ויעיל הוא מבט על המלון מהמחשב ביתי שלכם, זאת באמצעות Google Earth. כלי זה הוא כלי התחלתי מצוין על מנת לבדוק מה טיב המלון ומה טיב הסביבה הקרובה אליו. במבט מעט פרטני על המלון ניתן לבדוק שפע של פונקציות חיצוניות (ולעיתים פנימיות) שמעידות על טיבו של מקום הלינה. לדוגמה: מה מצב הבניין מבחוץ, האם נראה כמו חורבה? האם במלון ישנם חלונות נפתחים או האם החלונות מטונפים? האם ישנם דלתות או חלונות שבורים ועוד.

בדיקה מהירה של סביבת מקום הלינה, באמצעות צעידה קדימה ואחורה בתוכנה תגלה לכם מה מצב הרחוב והבניינים השכנים. האם הרחוב סואן יתר על המידה? או להפך, האם נראה נטוש? לטעמכם הרחוב נראה מוזנח? האם ישנן ערמות של זבל או גרוטאות? וכו'.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *