מרכז ז'נבה לעת ערב

לינה במלונות, צימרים וריזורטים בשוויץ דוברת הצרפתית

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

חלקה המערבי של שווייץ, המרחב דובר הצרפתית של רומאנדי, הוא אחד ממרחבי התיירות העמוסים בשוויץ ובאירופה כולה. המרחב האלפיני בדרום רומאנדי, וחלקה המערבי של שפלת שוויץ הגדולה, בין רכס היורה לרכס האלפים הברניים, הוא מבין היפים והאטרקטיביים בכל העולם. במשך כל השנה מוצף בכמות בלתי נתפסת של מטיילים. על מנת לספוג את התנועה העצומה של התיירים בנו השוויצרים החרוצים מערך תחבורתי ותיירותי מופתי. מערך שמנגיש את חבל הארץ היפייפה למבקרים. המערך יעיל בצורה בלתי רגילה אך חשוב לציין כי הוא לא ממש זול, בטח אל מול המערך התיירותי של איטליה השכנה.

המרחב האלפיני דובר הצרפתית במערבה של שוויץ, נגיש בצורה קלה מהערים הגדולות שמסביב לאגם ז'נבה ומנמל התעופה הבינלאומי של ז'נבה. מהווה שער כניסה אדיר לחוויה השוויצרית. יחדיו עם התחבורה התפתחה תעשיית התיירות של המרחב. תעשייה הכוללת מקומות לינה ברמה הגבוהה ביותר. לינה גם בערים הגדולות – ז'נבה, לוזאן, נושטאל, סיון ופריבור, גם בריזורטים העצומים של הסקי במעלה הפסגות וגם במרחב הכפרי בו שפע של צימרים, מלונות מרפא ווילות כפריות.

צרמט בלילה לצל המטרהורןצרמט צרמט מוארת בלילה לצל המטרהורן

 

איך למצוא מקום לינה בשוויץ הצרפתית?

חלקה דובר הצרפתית של שוויץ הוא האזור המתוייר ביותר בארץ האלפינית. בקצה המערבי של שוויץ, באגן הניקוז העילי של נהר הרון ובאגם ז'נבה הרחב, כמה מיעדי התיירות העיקריים של שוויץ. החלוקה התיירותית של שוויץ דוברת הצרפתית מתחלקת בעיקר ליעדי סקי בעמק נהר הרון, ערים ועיירות לגדת אגם ז'נבה ואפילו טיול, נופש, ותיירות מרפא בקנטוני פריבור ונושטאל וברכס היורה שם קנטון ג'ורה.

הזה ד'או במבט מהגן האנגלי
הזה ד'או – סימלה של ז'נבה במבט מהגן האנגלי

במערבה של שוויץ שפע של יעדים תיירותיים על אגם ז'נבה עצמו. יעדים כגון העיר הבינלאומית האלגנטית ז'נבה, לוזאן היפה, הפנינה שמעל האגם, מונטרה האלמותית, ווה היוקרתית ועוד מגוון רחב של עיירות וכפרים שם הבסיס לנופש כפרי לגדת האגם. במעלה העמק הרון, המוני עיירות סקי ומרחצאות מפורסמות. גם בחלקו התחתון דובר הצרפתית של העמק וגם בחלקו העליון דובר הגרמנית. יעדי סקי ופסגות אלפיניות מיתיות כגון צרמט והר המטרהורן, קרחון יונגפראו-אלטש, סאס-פה, לוייקרבאד, קראנס מונטאנה, ורבה, וריזורט הסקי העצום לה פורט דו סוליי. בלב העמק הבירה היפה של קנטון וואלה – סיון.

 

תכנון לינה ברומאנדי

הלינה במערבה של שוויץ קשור כמובן לאופי הטיול. עונת הסקי בעמק נהר הרון נפתחת כל שנה בנובמבר ונמשכת עד אמצע אפריל. בעונה זו אתרי הסקי מפוצצים בכמות עצומה של גולשים והבקתות האלפיניות (השלה Chalet) המודרניות עם השיק העתיק מלאות בתיירים. המלונות והריזורטים האלפיניים פעילים גם במשך עונת הקיץ, סופגים את הגל העצום של התיירים שבא לחוות את הפסגות לאור השמש הבוהקת בכמה מהנופים היפים בעולם.

לתיירים הבאים לטיול בערי אגם ז'נבה, ישם שפע של מלונות עירוניים מעולים במרכזן של הערים הגדולות – ז'נבה ולוזאן. מלונות עירוניים אלו הם בסיס מעולה לטיול עירוני של יומיים שלושה בעיר עצמה וכמובן שפע של אפשרויות לטיולי כוכב בערים ובכפרים שלאורך האגם, עם קפיצה לכיוון פריבור, נושטאל וסיון, בירתו של עמק נהר הרון. אופציית הנופש הכפרי במרחב בקרבת האגם או בקנטוני פריבור, נושטאל וג'ורה, כוללת מערך מרשים ביותר של צימרים, דירות או מלונות קטנים לרווחת אלו שבאים לחופשה קייצית ברמה הגבוהה ביותר.

סאס פה
ריזורטים של סקי בסאס-פה

 

לינה באתרי הסקי של עמק נהר הרון

רוב רובה של תעשיית המלונאות בקנטון וואלה מתבססת על תעשיית הסקי האלפינית הכמעט מיתולוגית. בכל חורף עיירות הסקי של המרחב מלאות ברבבות תיירים. אלו באים לכמה ממסלולי הסקי הטובים בעולם ולכמה מעיירות הסקי המשובחות ביותר שיש. החוויה המלונאית האלפינית בשוויץ היא פשוט מופת. בחורף המלונות האלפינים שמוכרים כבקתות עץ רבות קומות עם מרפסות ארוכות, הם הבסיס של חרישת המדרונות עם מחלקיים ושפע של לבן בעיניים. בקיץ, מקומות לינה אלו הופכים לאתרי נופש פעילים. אתרים שתומכים בתיירות הקיץ במרחב עם שפע של אפשרויות נופש משפחתיות. ברחבי הקנטון נבנים גם ריזורטים ממש מתקדמים שהם אולי יקרים אבל הם פשוט חוויה מטורפת לחלוטין. במקביל לתעשיית הסקי, גם תעשיית מלונאות המרפא מפותחת מאוד בקנטון. גם סביב אתר המרחצאות של לויקרבאד וגם בכל מקום בו זורם האוויר האלפיני הנקי.

מלבד הריזורטים של הסקי, בכפרים ובעיירות בקנטון המוני צימרים משפחתיים ובתי מלון קטנים. הצימרים פעילים בעיקר בעונת הקיץ. פעילים בעיקר בישובים היותר נמוכים אלו שהם אינם אתרי סקי במהלך החורף. בערים הקטנות של הקנטון, כמו גם בבריג, סיון ומארטיני, ישנם גם בתי מלון שניתן להגדירם כעירוניים. הלינה בקנטון, כמו בכל שוויץ, היא לא זולה. אך היא גם לא יקרה להחריד כמו אלמנטים תיירותיים אחרים בשוויץ (בעיקר עלות המזון). למרות המחיר הגבוה של הלינה יחסית לשכנותיה (בעיקר איטליה), שוויץ מציעה רמה מלונאית שקשה להתחרות בה. התמורה שמקבלים היא פשוט כמעט מושלמת.

למציאת מקום לינה לחופשת סקי לצל המטרהורן בצרמט, הקליקו כאן…

המטרהורן
המטרהורן

 

כל מה שצריך לדעת על לינה במלונות בז'נבה

כיאה לשוויץ הדייקנית והאיכותית, רמת המלונות בז'נבה היא בין המעולה לממש מעולה. אי אפשר ליפול על מלונות בעיר, אז מה שהכי חשוב הוא בעיקר המיקום. למרות ששוויץ היא יקרה להחריד, המלונות בז'נבה ובשוויץ כולה הם לא מה שהכי יקר בארץ האלפינית. למעשה הם זולים משמעותית מעלות מחירי הלינה בישראל. אמנם שוויץ היא לא איטליה השכנה או אפילו צרפת מבחינת המחיר, אך עלות הלינה בעיר היא לא מה שתכריע את ארנקכם, אלא בעיקר עלות המזון בבתי הקפה והמסעדות.

נוף פנורמי של ג'נבה
נוף פנורמי של ג'נבה

לרשימה של 10 מלונות ברמה בינלאומית בז'נבה, הקליקו כאן…

 

אזורי לינה מומלצים בז'נבה

רובם המוחלט של מקומות הלינה בז'נבה נמצאים בקרבת שתי הגדות של קצה אגם ז'נבה ותחילתו של נהר הרון. בגדה הצפונית, ברחובות שבין הנהר לתחנת הרכבת נמצאים רובם המוחלט של המלונות, בקרבת רו דה מון בלאן וגשר מון בלאן שמוביל לכיוון העיר העתיקה שמדרום. ברחובות המרכזיים סביב רו דה רון ובקרבת הגן האנגלי ממוקמים המלונות היותר יוקרתיים שבעיר. כולל הרשתות הבינלאומיות היקרות. המיקום של רו דה רון כמובן עדיף. זאת בשל הקרבה לכיכר דו בור דה פור ולקתדרלה מדרום ולנמל והז'ה דאו מצפון. ניתן למצוא דילים טובים במלונות בגדה הדרומית מחוץ לפיקים של תנועת התיירות לעיר. כגון האביב והקיץ, וחודש דצמבר רווי האירועים. חשוב לציין כי גם המיקום הצפוני בסמוך לתחנת הרכבת ולקווי החשמלית המובילים דרומה הוא מעולה באופן כללי. שם המלונות הפחות יקרים והסביבה כולה היא נעימה להפליא.

המלונות הכי נוחים לכיס נמצאים במעגל החיצוני של העיר – מצפון לתחנת הרכבת, בקרבת נמל התעופה ובעיקר בפרבר המזרחי אנמאסה Annemasse. עקב כך שהמלונות בעיר יכולים להיות באמת יקרים, בעיקר בפיקים של התיירות, הלינה במעגלים החיצוניים היא גם פתרון לא רע בכלל. זאת בשל איכות מערך ההסעות של קווי החשמלית של העיר. ישנו הפרש משמעותי במחירי הלינה בין המקטעים השונים. רק יש לוודא את הקרבה של תחנות החשמלית למלון ולברר כמובן אם יש סופרמרקט ליד.

לבדיקת זמינות ומחירים למלונות בז'נבה, הקליקו כאן…

מרכז ז'נבה לעת ערב
מרכז ז'נבה לעת ערב

 

כל מה שצריך לדעת על לינה במלונות בלוזאן

בדומה לכל שוויץ, רמת המלונות בלוזאן היא איכותית ביותר. כמעט כל מלון, בכמעט כל רמה מלונאית, יהיו טובים ומעלה. כמובן שהמחירים של לוזאן ושוויץ, אינם המחירים של איטליה וצרפת השכנות. אך החוויה של שוויץ כמובן שווה את ההפרש.

אמנם לוזאן היא עיר קטנה, אך למיקום המלון בה ישנה משמעות זאת בשל המבנה הטופוגרפי של העיר. גם מרכזה הקטן של העיר (מתחנת הרכבת צפונה עד פארק ההרמיטאז'), כולל כמה גבעות תלולות ששוברות את המסלול של המטייל בעיר. למזלם של תושבי העיר והתיירים, התחבורה הציבורית של העיר, בראשה מערך המטרו הייחודי שלה, מאפשרים גישה נוחה לכל אתר אליו התייר צריך להגיע. בדומה לחיפה המשלבת חוף והר, לוזאן היא העיר היחידה בכל שוויץ שיש לה רכבת תחתית. מבחינת מלונות, העיר מתחלקת לכמה סקטורים שונים. לאורך הטיילת של אושי, בקרבת המוזיאון האולימפי, ישנם כמה מלונות מסורתיים ויוקרתיים שהם חלק ממערך הנופש המפורסם של אגם ז'נבה. ממלונת אלו ניתן להגיע בקלות למרכז העיר עם המטרו.

בקרבת תחנת הרכבת המרכזית של העיר רובם של המלונות בתווך המחיר הבינוני. גם המיקום שלהם הוא מעולה על מנת לטייל בעיר בנוחות. מלונות מרכז העיר מבצבצים לאורך המשולש שנוצר בין רובע בל אייר ופלון ממערב, כיכר סן פרנסואה מדרום ורובע ויה וויל (הגבעה של הקתדרלה) מצפון. כל מלון במשולש ימקם אתכם בצורה המיטבית ממש בלב העיר. רק קחו בחשבון כי פה ושם תצטרכו קצת לטפס או לרדת בגרמי מדרגות.

למציאת מקום לינה בלוזאן, הפנינה של האגם, הקליקו כאן…

מונטרה והאגם
רצועת המלונות של מונטרה לאורך אגם ז'נבה

 

לינה כפרית בצימרים ומלונות נופש בעיירות אגם ז'נבה

לגדת אגם ז'נבה יש מספר כמעט בבלתי נתפס של מקומות לינה. ממלונות פאר סופר יוקרתיים לאורך הטיילת של מונטרה, דרך מלונות עירוניים מעולים בלוזאן או ז'נבה ועד אירוח כפרי וצימרים בכפרים והעיירות שלאורך האגם. הריביירה השוויצרית היא מרכז הנופש הקיצי של המדינה האלפינית. השפע בה הוא עצום והרמה בה היא גבוהה, לא משנה היכן תחליטו ללון. בניגוד למה שמקבל לחשוב, הלינה בשוויץ אינה הדבר המכאיב ביותר לכיס התייר. עלות הלינה היא פחותה לעומת עלותה בישראל למשל. עיקר העלות היא דווקא דברי המזון והמסעדות. הרמה של המלונאות בכל שוויץ היא גבוהה מאוד. כמעט ואין סיכוי שתפלו על מקום לינה גרוע.

מלון המונטרה פאלאס
מלון המונטרה פאלאס במונטרה

בחירת מקום הלינה לאורך גדת האגם היא בהתאם להעדפות המטייל. מי שרוצה לינה בקלאס, המלונות הניאו קלאסיים ומתקופת הבל אפוק (התרבות הצרפתית של סוף המאה ה-19) של וובה ומונטרה הם לא רק אתרים היסטוריים ואייקונים אלא גם מקום לינה מעולה. מלבדם ישנם גם מלונות חדישים יותר בשתי ערי הנופש המרכזיות של הריביירה. גם לאורך הטיילות (יקר יותר) וגם ברחבי הערים עצמן, שם המחירים לרוב יותר נוחים לכיס.

האירוח הכפרי במהותו של הצימרים או המלונות המשפחתיים בכפרים והעיירות הפחות מוכרים של הריביירה, יכולים גם הם להיות פתרון קסום במיוחד. החוויה הכפרית הכמעט משפחתית באירוח בכפרים, היא חוויה שוויצרית (צרפתית) אותנטית. לכמעט כל העיירות והכפרים יש מגע ישיר עם חופי האגם. רובם של מקומות הלינה יהיו ממש בקרבת הגדה.

למציאת מקום לינה במונטרה, בירת הריביירה השוויצרית, הקליקו כאן…

 

לינה עירונית בלוזאן לטיול כוכב באגם ז'נבה

המלונות העירוניים בלב לוזאן, הם גם פתרון נוח מאוד למי שרוצה לטייל בריביירה השוויצרית (ממזרח ללזואן). בלוזאן כדאי כמובן ללון בקרבת העיר העתיקה. עם עדיפות לאזור של כיכר סן פרנסואה, מה שיאפשר לכם גם קרבה נוחה מאוד לתחנת הרכבת. היות ובעיר יש מטרו נוח מאוד, ניתן ללון גם ממש בקרבת הקתדרלה. מהקתדרלה להתנייד בקלות לכיוון תחנת הרכבת, כאשר רוצים לצאת לטייל (ברכבת) בעיירות הריביירה.

אם אתם עם רכב עדיף לא ללון במרכזה של לוזאן. אלא אם אתם מסדירים מראש את נושא החניה (או עם המלון או עם חניונים סמוכים אליו). ז'נבה עצמה קצת מרוחקת מלב ההתרחשות של הריביירה. עדיף לא לצאת ממנה לטיול כוכב ברחבי האגם.

למציאת מקום לינה בלוזאן, הפנינה של האגם, הקליקו כאן…

הטיילת של נושאטל
הטיילת של נושאטל

 

איך מחפשים ומזמינים מלון, צימר או מקום בריזורט סקי בשוויץ הצרפתית?

איך לקרוא ביקורות באינטרנט?

ישנם המוני אתרים שניתן להזמין דרכם מלון, הגדול והמוכר מבניהם הוא כמובן אתר בוקינג. בכל אתר ישנה אפשרות לכתוב תגובות על המלון לכן יש שפע של אינפורמציה זמינה על כל מקום לינה. לפני שאתם סוגרים מלון, תקראו היטב את התגובות על המלון בבוקינג או בטריפאדוויזור (וגם באתרים אחרים) ותנסו לדלות מידע עודות המלון.

ארמון אושי
ארמון אושי בלוזאן
  1. ראשית תבדקו מהי כמות הביקורות על המלון  – אם אין הרבה ביקורות זה מחשיד. או שהמלון חדש או שהמלון מחק את ההיסטוריה של התגובות (וברור למה). תזמינו מקום במלונות שישנן עליהם מאות ביקורות שונות. או לחילופין במקומות לינה שאתם בטוחים במאה אחוז שהם חדשים (לכן עם מעט ביקורות).
  2. אם אתם רואים רק ביקורות חיוביות והמון, תהיו חשדניים – אין שום מקום לינה שהוא כל כולו דבש. אם היה רבים היו מתלוננים על המחיר הגבוה שהוא גובה (ובצדק מבחינתו).
  3. תחפשו ביקורות בעברית – אף מקום לינה בחו"ל לא יבזבז את זמנו על לזייף ביקורות בשפת האם שלנו. צאו מנקודת הנחה כי מה שכתוב בעברית תקנית (לא תרגום רעוע של גוגל טרנסלייט) הוא אמין.
  4. קראו בעיון ביקורות באנגלית – הביקורות באנגלית מביאות שפע של מידע (חיובי ושלילי). חפשו אלמנטים או תמות שחוזרות בהרבה ביקורות (אם בהרבה מקומות רשום כי המלון רועש סביר להניח שהוא באמת רועש).

 

סיירו בסביבת מקום הלינה באמצעות Google Earth

כלי מעולה שיש לנו הוא האפשרות להביט על הרחוב מהמחשב ביתי, זאת באמצעות Google Earth. כלי זה הוא כלי מצוין על מנת לבדוק מה טיב הכניסה למלון, צימר או אתר סקי ומה טיב הסביבה הקרובה אליהם.

בדיקה מהירה של סביבת הווילה או המלון, באמצעות צעידה קדימה ואחורה בתוכנה המעולה, תגלה לכם מה מצב הרחוב והבניינים שבו. בערים גדולות, מבחינת הביטחון האישי, תמיד עדיף מלון רועש ברחוב הומה על פני מלון שקט בסמטה צדדיתבמרחב הכפרי כמובן שחובה שסביבת הצימר או מלון הסקי תהייה ירוקה ומטופחת. במרחב הכפרי ניתן ללמוד המון על סביבתו הקרובה של מקום הלינה. תנסו להבין היכן נמצא הסופרמרקט הקרוב ובכלל האם מקום הלינה במרחק הליכה סביר ממרכז העיירה או הכפר.

פסל המזלג בווה
פסל המזלג בווה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *