Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
הטיילת לאורך הגדה הצפונית של הריין במרכז באזל

באזל – העיר היפה על גדת נהר הריין

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

העיר באזל היפה חולשת על הצלע הצפונית של משולש הערים הגרמניות הגדולות של שוויץ יחדיו עם ציריך ממזרח וברן ממערב. הקצה של המשולש בו מתגוררים חלק נכבד מאוכלוסיית שוויץ, נושק לקו הגבול של המדינה עם צרפת וגרמניה השכנות. מיקומה של באזל ממש על משולש הגבולות, יוצר לה קירבה לערים במדינות השכנות. ערים דוגמת שטרסבורג היפה בצרפת ופרייבורג בירת העיר השחור. נמל התעופה של באזל (במשותף עם פרייבורג ומילוז), נמצא בפאתי העיר מצפון, מעבר לקו הגבול עם צרפת. נמל תעופה זה מרכז את תנועת התיירים לתוך היער השחור וחבל אלזס לוריין, כמו גם לבאזל עצמה.

הטיילת לאורך הגדה הצפונית של הריין במרכז באזל
הטיילת לאורך הגדה הצפונית של הריין במרכז באזל
 • באזל נחשבת לעיר התרבותית ביותר בשוויץ. היא בית ליותר מארבעים מוזיאונים ביניהם הקונסטמוזיאון החשוב של העיר. הקונסטמוזיאון היה המוזיאון הראשון בהיסטוריה שנפתח לקהל הרחב
 • סביב המוזיאון של האמנות, שפע מדהים של מוזיאונים נושאיים נוספים שהופכים את כל חלקה הדרומי של העיר העתיקה לפנינה תרבותית ייחודית
 • העיר בנויה לאורך גדות נהר הריין. המרכז העתיק של העיר, האלטשטאט גרוסנבאזל, הוא מה שאנו מכירים כבאזל עצמה
 • עבורנו, העיר בעיקר התפרסמה בצילום האייקוני של חוזה מדינת היהודים, בנימין זאב הרצל, על המרפסת של מלון שלושת המלכים ממש על גדת הנהר
 • מעבר לחשיבות העוצמה של העיר על הרעיון הציוני, באזל היא עיר שוויצרית גרמנית טיפוסית, עם המון תרבות, בירה, אוכל ושופינג ואווירה חורפית קסומה בשווקים המפורסמים שנערכים בעיר לקראת חג המולד

 

כמה ימים צריך לטיול בבאזל?

לטיול ממצה בעיר באזל ובאתרים בקרבתה כדאי להקדיש לפחות יומיים.

 

מה חייבים לראות ולעשות בבאזל?

 • לחזות את מדינת היהודים מהמרפסת של הרצל במלון שלושת המלכים
 • ביקור במינסטר ובשוק חג המולד במינסטרפלאץ
 • אמנות מרהיבה במוזיאון הראשון בעולם שנפתח לקהל – הקונסטמוזיאום של באזל
 • שופינג בפרייה שטראסה
 • לחצות בין רגלי השפלנטור הימי-ביניימי
 • חווית וינטג' ססגונית בשוק הפשפשים של פטרפלאץ
 • ללכת לגדת נהר הריין
 • לצפות בחיי האצולה הגרמנית (שוויצרית) בהאוס צום קירשגארטן
 • לשחק עם הילדים במוזיאון עולם הצעצועים

לכל האתרים והאטרקציות בבאזל, הקליקו כאן…

למציאת מקום לינה בבאזל, הקליקו כאן…

לרשימה של 8 מלונות נהדרים ללינה בבאזל, הקליקו כאן…

 

מהי באזל?

באזל היא העיר השלישית בגודלה בשוויץ אחרי הכרך הגדול של ציריך והעיר הצרפתית מכל ז'נבה. כמו ברן הבירה וציריך, גם באזל היא עיר דוברת גרמנית והיא משלימה את המשולש של שוויץ הגרמנית מצפון, כאשר ציריך ממזרח וברן ממערב.

 • באזל היא בירתו של קנטון באזל-שטאט. משמע בנוסף להיותה עיר היא גם אחד מ-26 הקנטונים שמרכיבים את המבנה הפדרלי של שוויץ
 • זוהי העיר הכי צפונית בשוויץ ובהתאם לנתיב הניקוז של נהר הריין, שמנקז את כל המפנה הצפוני של האלפים, היא גם העיר הכי נמוכה מבחינת גובה במדינה האלפינית. באזל נמצאת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ממש היכן שהריין חוצה את הגבול צפונה וממשיך כגבול צרפת גרמניה
 • באזל יושבת על משולש הגבולות של שוויץ עם צרפת וגרמניה על נתיבו של נהר הריין
 • בעיר עצמה מתגוררים סביב המאתיים אלף איש ובכלל המטרופולין (כולל הפרברים שבצרפת ובגרמניה), סביב ה-750 אלף איש

לסיור מודרך פרטי באתריה של באזל, הקליקו כאן…

השפאלנטור בבאזל
השפאלנטור בבאזל

מרכזה של באזל מחולק לשתי גדות הריין:

 1. הגדה השמאלית מכונה העיר העתיקה של באזל הגדולה Altstadt Grossbasel
 2. הגדה הימנית נקראת העיר העתיקה של באזל הקטנה Altstadt Kleinbasel

באזל הגדולה היא מרכז העיר העתיק של באזל ובה עיקרי מוקדי העניין והרחובות המרכזיים. בין שתי חלקי העיר העתיקה מחברים שני גשרים עתיקים:

 1. הווטסטיינבריקה Wettsteinbrücke ממזרח
 2. המיטלרה בריקה Mittlere Brücke

המיטלרה בריקה הוא הגשר שמככב על נהר הריין בתמונה האייקונית של תיאודור הרצל. הרצל הצטלם על המרפסת של מלון שלושת המלכים Hotel drei Könige הסמוך. רובם המוחלט של אתרי העיר נמצאים באלטשטאט ובקרבת שני הגשרים העתיקים.

העיר באזל ידועה כבית לכמה מהמוזיאונים החשובים והאיכותיים בכל שוויץ. ביניהם מוזיאון האמנות של באזל Kunstmuseum Basel מי שנחשב למוזיאון הראשון שנפתח לקהל (בשנת 1661 כאשר העיר רכשה את אוסף ציוריו של הצייר הגרמני הנס הולביין הצעיר Hans Holbein der Jüngere ופתחה את התצוגה לתושבי העיר) ועיצב את מה שאנו רואים כתפיסה המוזיאלית של ימינו.

 

מפה של באזל

 

איך להגיע לבאזל?

טיסות לבאזל

נמל התעופה שמשרת את באזל נמצא מעבר לגבול בצרפת. הוא נמל משותף של העיר יחדיו עם העיר הצרפתית מילוז (Mulhouse, בתי תחנת הקמח בתרגום מגרמנית) והעיר הגרמנית פרייבורג, בירת היער השחור. למרות שהנמל מחוץ לגבולות שוויץ, הוא נמצא ממש בפאתיה של באזל והוא נחשב רשמית לנמל התעופה של העיר.

לנמל התעופה ישנן טיסות מכל רחבי אירופה. במשך רוב השנה ישנם גם קווי לאו קוסט ישירים מנתב"ג. נמל התעופה משרת כמובן גם את תנועת התיירות הנכנסת לחבל אלזס הצרפתי וליער השחור בדרום מערב גרמניה.

לכל המידע על השכרת רכב בשוויץ, טיפים מועילים והנחות, הקליקו כאן…

 

מטוס של סוויסאייר
מטוס של סוויסאייר

גישה מנמל התעופה של באזל אל מרכז העיר

תחנת הרכבת הסמוכה לנמל התעופה היא גאר דה סאן לואי קוזי Gare de Saint-Louis-la-Chaussée שיושבת על קו המסילה שמחברת את באזל עם מילוז. תחנת הטראם של גאר דה סן לואי Gare de Saint Louis, העיירה הצרפתית (והפרבר של באזל), מחברת את נמל התעופה עם מרכז העיר בנסיעה של פחות מעשרים דקות. ישנו שאטל שייקח אתכם מנמל התעופה לתחנת הטראם והרכבת.

ישנו אוטובוס ישיר מהטרמינל (קו 50) של נמל התעופה שנוסע לתחנת הרכבת המרכזית של באזל Bahnhof Basel SBB שממוקמת מדרום למרכז העיר. האוטובוס יוצא בתדירות גבוהה והוא כנראה הדרך הכי נוחה ומהירה להגיע למרכז העיר.

לשירות הסעות פרטי בבאזל, הקליקו כאן…

 

רכבות לבאזל

באזל יושבת בקצה הצפוני של המשולש הדובר גרמנית של שוויץ. בין באזל ושתי צלעות המשולש – ציריך וברן, ישנם קווי רכבת ישירים בזמן נסיעה של סביב השעה על צלעות המשולש.

לסוויס טראבל קארד (שימוש בתחבורה ציבורית בערי שוויץ), הקליקו כאן…

 • באזל מחוברת היטב על קווי המסילה של צפון שוויץ. הגישה ממנה אל העיירות והערים שבצפון הגרמני היא זמינה וקלה
 • באזל גם מחוברת היטב עם ערי חבל אלזס לוריין הצרפתי, כמו גם עם ערי השוורצוולד (היער השחור) שבדרום מערב גרמניה. בין באזל לשטרסבורג ישנם קווים ישירים, זמן נסיעה של שעה ועשרים דקות. גם פרייבורג בירת היער השחור מחוברת היטב מסילתית עם באזל, זמן נסיעה של ארבעים דקות בלבד
 • תחנת הרכבת המרכזית של באזל (Basel SBB) נמצאת מדרום לאטלשטאט במרחק הליכה או נסיעה נוח ממרכז העיר עצמה
 • מלבד התחנה המרכזית ישנן עוד שתי תחנות רכבת בקרב מרכז העיר. תחנת באזל סנקט ג'קוב Basel St. Jakob ממזרח למרכז ותחנת באזל סנקט יוהן Basel St. Johann מצפון מערב

לכל המידע על רכבות בשוויץ – הנחות וטיפים, הקליקו כאן…

תחנת נרכבת המרכזית של באזל
תחנת הרכבת המרכזית של באזל

 

הטראם של באזל

ממול לתחנה המרכזית של באזל ישנו מסוף מרכזי של קווי הטראם (החשמלית), שמחברים את התחנה ואת מרכז העיר עם הפרברים והערים שבאתי המטרופולין. ניתן לקחת כל קו שיוצא צפונה מהמסוף על מנת להגיע למרכז העיר, במרחק נסיעה של שתי דקות בערך.

ישנם שני נתיבים מרכזיים בבאזל:

הטראם של באזל
הטראם של באזל על רקע המגדל של האליזבתקירכה Elisabethenkirche
 1. האחד נוסע לכיוון הווטסטיינבריקה – קווי הטראם המאפשרים גישה מהירה לקונסטמוזיאום, המינסטר והסביבה
 2. השני לכיוון המיטלרה בריקה – הקווים שנוסעים בעיקול מערבה וחוצים את הריין על המיטלרה בריקה, מאפשרים גישה מהירה למרקטפלאץ, הכיכר המרכזית של העיר העתיקה

מערכת החשמליות (טראם) של באזל היא מערכת נוחה, מהירה, נקייה להפליא ובעיקר דייקנית. מערך החשמליות של העיר בעיקרו נועד להנגיש את מרכז העיר לתושבי הרובעים, השכונות והפרברים של מטרופולין באזל.

קווי החשמלית כוללת גם את "הפרברים" של באזל. פרברים שנמצאים בכלל בשתי ארצות שכנות, גם בגרמניה וגם בצרפת. התחנה בסן לואי גארה, היא התחנה הקרובה ביותר לנמל התעופה של העיר (במשותף עם מילוז ופרייבורג) והיא מחברת את הפרבר הצרפתי עם מרכז העיר בזמן נסיעה של פחות מחצי שעה.

כל הקווים של החשמלית בבאזל מגיעים במרכזם אל תוך האלטשטאט. לרוב אין צורך לעבור מקו לקו, היות ומרכז העיר אינו גדול בלאו הכי.

לרכישת כרטיס לאוטובוס האטרקציות של באזל, הקליקו כאן…

המינסטר של באזל מעל הנהר
המינסטר של באזל מעל הנהר

 

מתי כדאי להגיע לבאזל?

באזל של חג המולד

באזל היא עיר מזמינה ונהדרת בכל עונה בשנה. לכל עונה בעיר יש את הקסם שלה, יחדיו כמובן עם מגרעות הקשורות למזג האוויר. החורף בבאזל צבעוני להפליא, בעיקר סביב ההכנות לחג המולד. שווקי חג המולד בעיר הם חוויה צפונית מגניבה לחלוטין, בטח אם יש שלג על הקרקע.

החורף בבאזל לפעמים קפוא אבל לא ממש קפוא כמו בערים אחרות (וגבוהות יותר) בשוויץ. באזל יושבת על הנקודה הכי נמוכה במדינה האלפינית. לכן מזג האוויר בה בחורף, טיפונת יותר מתון מאשר בציריך או ברן (אבל עדיין ממש קר). הטמפרטורות בחודשי החורף יהיו לרוב מעט מעל האפס. רק לעיתים רחוקות יצנחו לטמפרטורה משמעותית מתחת לאפס.

החודשים נובמבר ודצמבר עלולים להיות עם משקעים, כאשר משקעי דצמבר יכולים לעטות את העיר בלבן חלומי, אך גם זה לא כל-כך שכיח. דווקא חודשי החורף שאחרי חג המולד, ינואר, פברואר והחצי הראשון של מרץ, הם בעלי תנאי מזג האוויר טובים. העיר עודנה על סף הקיפאון אך בחודשים אלו המשקעים מתמעטים ושעות השמש מעט מתארכות.

לסיור מודרך באתרים של האלטשטאט, הקליקו כאן…

 

באזל של האביב והקיץ

האביב והקיץ בבאזל הם חוויה נהדרת של מזג האוויר. שעות השמש הארוכות יחדיו עם האווירה הקיצית הכמעט חמימה מפשירים את העיר הגרמנית באופיה והופכים אותה לחגיגה צבעונית מול קרני השמש. עם בוא האביב, תושבי העיר יוצאים מבתיהם במהוניהם בכל עת שקרני השמש מפציעות מבין העננים.

רחובות העיר, הגנים והפארקים מתמלאים ברובצי שמש נהנתניים. הקיץ בבאזל הוא גם גשום מאוד, ככה שתהנו מרגעי השמש ותעריכו אותם. חודשי האביב המאוחרים הם גשומים מאוד ולעיתים אפרוריים וקרים. חודשי הקיץ עודם גשומים אך האווירה היא קיצית ואפילו חמימה.

לסיור מודרך לילי (בגרמנית), באתריה האפלים של העיר, הקליקו כאן…

אווירה קייצית על הריין
אווירה קייצית על הריין

 

תכנון מסלול טיול בבאזל

באזל היא העיר הגדולה והמרכזית על ציר הניקוז המרכזי של צפון שוויץ – חלקו העליון של נהר הריין. ניתן לשלב טיול בבאזל יחדיו עם שאר ערי שוויץ הגרמנית כגון ציריך המרכזית וברן הבירה, שתיהן במרחק נסיעה של סביב השעה.

למדריך אודיו (דרך אפילקציה בסמארטפון), לאתריה העתיקים של העיר, הקליקו כאן…

מלבד טיול בשוויץ, באזל חולשת על משולש הגבולות של שוויץ עם צרפת וגרמניה. היא שער יציאה מעולה לטיול בשני חבלי הארץ האטרקטיביים של הארצות השכנות – היער השחור בגרמניה וחבל אלזס-לוריין שבצרפת. ניתן לשלב טיול בבאזל יחדיו עם המרחב הכפרי שמסביב לפרייבורג בירת היער השחור וכמובן ביקור בשטרסבורג היפה שבמורד נהר הריין.

 • עיקר הטיול בבאזל יערך במרכז העיר העתיק – הגרוסבאזל אלטשטאט (העיר העתיקה של באזל הגדולה, להבדיל מהגדה הצפונית שהיא הקליינבאזל אלטשטאט – העיר העתיקה של באזל הקטנה)
 • האלטשטאט בגדה הדרומית של נהר הריין, היא מבוך הרחובות הימי-ביניימיים הפתלתלים שנמתחים במלבן לאורך נהר הריין. מלבן שרוחבו חצי קילומטר מגדת הנהר ואורכו כמעט קילומטר. הוא נמתח מאוניברסיטת באזל ממערב ועד הציר המרכזי אשנגראבן Aeschengraben
 • על הציר רצות החשמליות שיוצאות מהמסוף המרכזי שבתחנת הרכבת המרכזית של באזל
 • בתוך המלבן נמצאים רובם המכריע של אתרי החובה בביקור בבאזל. נקודת הפתיחה לכלל הטיול היא הכיכר המרכזית של העיר – המרקטפלאץ
 • ניתן לחרוש את כל האלטשטאט ברגל. גם אפשר לקצר מעט מרחקים בשימוש בקווי החשמלית היעילים של העיר
 • ציר הקניות העיקרי של האלטשטאט הוא רחוב פריה Freie הארוך. רחוב שנמתח דרומית מהמרקטפלאץ עד לסנקט אלבן גראבן St. Alban-Graben. ציר זה הוא הציר התרבותי של באזל ולאורכו רובם של המוזיאונים החשובים של העיר.

לתכנון מסלול טיול בבאזל וייעוץ מקצועי, הקליקו כאן…

לילה יורד על המיטלרה בריקה
לילה יורד על המיטלרה בריקה

 

כל האתרים והאטרקציות בבאזל

המרקטפלאץ, כיכר השוק הציורית של באזל היא לב ליבה של העיר השוויצרית הצפונית עם האוריינטציה הגרמנית הברורה. הכיכר היא גם המרכז התחבורתי הפנים עירוני. אליה מתנקזים כל קווי החשמלית שמחברים את הרובעים החיצוניים עם מרכז העיר העתיק. הכיכר גם מנקזת את כל מבוך הרחובות והמדרחובים של המרכז העתיק של באזל, בהם המוני חנויות ורשתות זרות, מסעדות ובארים.

מהכיכר יורד לכיוון דרום מזרח רחוב הקניות המרכזי של באזל הפראייה שטראסה Freiestrasse הדינאמי. רחוב שחוצה את כל האלטשטאט גרוסבאזל עד למוזיאון האמנות המפואר בקצה מרכז העיר. בנוסף, הכיכר היא גם מרכזו של השלטון הארצי והיומיומי של באזל העיר והקנטון. מתחרה ראויה למרכז השלטון השמימי של העיר מבחינה היסטורית, הלא היא המינסטר והכיכר שלה המינסטרפלאץ Münsterplatz.

באזל היא עיר עם שפע גדול של מוזיאונים. היער היא הבית של המוזיאון הראשון בהיסטוריה שפתח את שעריו לקהל. על כן נחשבת לאם התפיסה המוזיאלית של העת המודרנית.

למידע מפורט על כל האתרים והאטרקציות בבאזל, הקליקו כאן…

המיטלרה בריקה
המיטלרה בריקה

שופינג בבאזל

פרייה שטראסה Freie Strasse

הפרייה שטראסה הוא ציר הקניות המרכזי של באזל, המקבילה הצנועה של הבאנהופשטראסה היוקרתי של ציריך. הפרייה הוא ציר מרכזי שנמתח דרומית מהמרקטפלאץ וחוצה את האלטשטאט עד ציר המוזיאונים סנקט אלבן גראבה. לאורך הרחוב המוני חנויות, רשתות בינלאומיות וחנויות כולבו.

ככל שמתקרבים לציר של המוזיאונים החנויות הופכות ליותר יוקרתיות. לאורך הרחוב גם מסעדות, רשתות של מזון מהיר ובתי קפה. הציר נחשב לקוסמופוליטי מבחינת המסחר שבו והוא הטיפוס האירופאי מערבי של באזל.

לסיור טעימות בכל פנינות הקולינריה הנסתרות של באזל, הקליקו כאן…

נהר הריין חוצה את באזל
נהר הריין חוצה את באזל

שפאלנברג Spalenberg

אם הפרייה שטראסה הוא הציר הקוסמופוליטי של באזל, שפאלנברג הוא הציר האינטימי והלוקאלי של העיר. הציר כולו נמתח מהשפלנטור בקצה המערבי של האלטשטאט לכיוון המרקטפלאץ. שפאלנברג הוא רחוב ססגוני ואינטימי באופיו ומהווה חווית שופינג מתוקה ביותר.

הציר מתעקל בקרבת המרקטפלאץ וממשיך לאורך רחוב שניידרגאסה Schneidergasse, שגם הוא רחוב שופע בחנויות הלוקאליות של באזל. מהציר עצמו באים ויוצאים רחובות קניות נוספים, גם הם חמודים ואינטימיים וגם בהם תמצאו את כל הקסם של מרכז העיר. לאורך הציר חנויות פרטיות ומקומיות, מאפיות, מסעדות, בתי-קפה, חנויות צעצועים והמון אופי באזלי מרהיב ביופיו.

 

שווקים בבאזל

בבאזל ישנם כמה שווקים מפורסמים. דוגמת השוק של המרקטפלאץ בלב ליבה של העיר ושוק חג המולד הקסום במינסטרפלאץ, הרחבה שממול הקתדרלה של העיר.

שני השווקים האלו הם המרכזיים בעיר. הם כמובן עומדים איתן במפת הטיול של כל מבקר בעיר (שוק חג המולד פעיל רק בחודשי הסתיו והחורף עד חג המולד עצמו).

שוק חג המולד
שוק חג המולד

מלבד השווקים המרכזיים, ישנם שווקי חג המולד ברובעים השונים של העיר. אלו שהם בעיקר רובעי המגורים. לקראת חג המולד כל העיר מתקשטת באורות ובכמעט כל כיכר שתגיעו אליה, גם במרכז העיר וגם ברובעי המגורים, ייערך סוג של שוק חג המולד. בין אם שוק ממוסד של קישוטים או דוכנים פשוטים של יד שנייה ברמת היוזמה האישית. מעבר לשווקי המזון ושווקי חג המולד, בעיר ישנם גם שני שווקי פשפשים מגניבים לחלוטין.

 

שוק הפשפשים של פטרפלאץ Petersplatz

השוק האלגנטי של פטרפלאץ מזכיר באופיו את שוק הפשפשים המפורסם של ברלין בארקונפלאץ. בכל בוקר יום ראשון, הכיכר הירוקה והמרובעת שבתוך קמפוס אוניברסיטת באזל, מתמלאת בדוכנים שמוכרים סחורה יד שנייה. בדוכנים מציאים מרכולת מרהיבה עם שפע של חפצי וינטג' מיוחדים שמבצבצים בין ערמות של סתם ג'אנק.

בימי ראשון הקיציים השוק מפוצץ באנשים, גם מקומיים וגם תיירים. האווירה בשוק היא מעט המונית (בהשוואה כמובן לאווירה של באזל) אך הוא פתרון מעולה לטיול של יום ראשון רגוע. בקרבת השוק דוכני מזון, בתי-קפה ועוד שמשלימים את הבוקר החופשי של תושבי העיר.

 

שוק הפשפשים של ברפיסרפלאץ Barfüsserplatz

השוק של ברפיסרפלאץ נערך בימי רביעי לסירוגין (שבוע כן ושבוע לא), בשבוע השני והרביעי של כל חודש. השוק עצמו קטן יותר משוק האם הגדול של פטרפלאץ אך יש לו את הקסם שלו. מדובר בשוק של הכל מהכל. מוכרים בו בגדי יד שנייה, ספרים, תכשיטים ופרטי וינטג'.

המיקום של השוק, ממש במרכז העיר העתיקה בסמוך לקונסטהאלה והפרייה שטראסה, מבטיח לו קהל שבכל מקרה עובר בחלקים הכי מרכזיים של באזל. השוק עצמו חביב להפליא אך אינו גדול. לרוב הוא אינו צפוף והאווירה בו מנומסת.

מלון שלושת המלכים ונהר הריין לעת ערב
מלון שלושת המלכים ונהר הריין לעת ערב

 

לינה ומלונות בבאזל

נושא הלינה בבאזל הוא יחסית פשוט עבור התייר. רובם של המלונות בבאזל נמצאים בפאתי האלטשטאט, בלב האלטשטאט או בקליינבאזל, הגדה הימנית של נהר הריין. המלונות בבאזל הם מעולים, רמתם תמיד גבוהה ואיכות השירות בהם היא מעולה. לא ממש צריך להמר על מלונות בבאזל, כל מלון שתבחרו יהיה טוב. אבל עדיין כמובן כדאי לקרוא קצת ביקורות על המלון בטריפאדוויזור או בבוקינג.

לרשימה של 8 מלונות נוחים מאוד במרכזה של באזל, הקליקו כאן…

מעבר לרמת המלון, מיקום המלון יהיה קריטי לחוויית הלינה והטיול בעיר. כמובן שעדיף מלונות במרכז העתיק של העיר, כמה שיותר קרוב למרקטפלאץ. המלונות של האלטשטאט בחלקם משופצים אך יש גם כמה מיושנים.

בפאתי האלטשטאט, בקרבת תחנת הרכבת המרכזית או קמפוס האוניברסיטה, ישנם מלונות חדישים יותר ומחירם נוח יותר לעומת אלו שממש במרכז העיר. גם מלונות אלו קרובים מאוד למרכז גם ברגל או בנסיעה קצרה בחשמלית. מקבץ מלונות נוסף, ולרוב נוח יותר לכיס, ישנו גם בקליינבאזל (הגדה הצפונית), לאורך נתיבי מסילת החשמלית. גם מלונות אלו הם פיתרון מעולה ללינה בעיר. זאת בשל החיבור המהיר של החשמלית בין שני הרובעים העתיקים של באזל.

למציאת מקום לינה בבאזל, הקליקו כאן…

"<strongלכל המידע על לינה ומלונות בבאזל, הקליקו כאן…

 • באזל היא יעד ביקור חובה עבור מי שמגיע ליער השחור בגרמניה או לטיול בחבל אלזס בצרפת
 • העיר היא שער הכניסה ליער השחור של גרמניה ולטיול בחבל אלזס לוריין הצרפתי
 • באזל של ימינו היא חוויה שמשלבת חדש וישן. בעיר כמות מרשימה של מלונות ניאו-קלאסיים יוקרתיים לגדת הריין בלב העיר העתיקה, יחדיו עם מתקנים מודרניים ומעוצבים היטב
 • העיר בה נולד הקונצפט של המוזיאון שפתוח לקהל הרחב, היא עיר תרבותית ומלאה בשפע מרהיב של אטרקציות תרבותיות כגון מוזיאנים, הופעות, רסיטלים, קונצרטים ועוד

הנה 3 האזורים שלדעתנו הכי כדאי ללון בהם בבאזל:

 1. האלטשטט גרוסבאזל ליד כיכר מארקט Marktplatz – ללון במרכז הימי-ביניימי הקסום
 2. באזל פורשטאדהBasel-Vorstaedte – הרובע התוסס ליד תחנת הרכבת
 3. האלטשטט קלייינבאזל Altstadt Kleinbasel – מלונות חדישים בגדה הצפונית של הריין

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של באזל, הקליקו כאן…

איפה כדאי ללון בבאזל
איפה כדאי ללון בבאזל? (מקור: גוגל מפות)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלו לי את הסודות של

שווייץ

אלפים כבר נרשמו ושדרגו את הטיול!

היי, אני טל, ועבדתי קשה על מנת ליצור עבורכם הדרכות ממוקדות ומעניינות, שישדרגו לכם את הטיול לשווייץ!

חינם לחלוטין ורק מידע מעניין!