נוף פנורמי של ג'נבה

ז'נבה – בירתה הקוסמופוליטית של שוויץ הצרפתית

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

ז'נבה היא קפיצה קטנה לצרפת במהלך הביקור בשוויץ. העיר היא הכרך העירוני הגדול והחשוב ביותר של מה שאנו מכירים כשוויץ הצרפתית. היא בנויה על כל שטחו של קנטון ז'נבה, הקנטון המערבי ביותר של שוויץ. קנטון שהוא מובלעת שמוקפת מכל איבריה בשטחיה של צרפת. ממזרח, העיר חתומה בגדותיו המערביים של אגם ז'נבה. האגם הוא הגדול מבין האגמים האלפיניים. ז'נבה יושבת על יציאתו של נהר הרון הגדול מהאגם, שמתחיל את מסעו הארוך והמתון עד לים התיכון לחופי פרובנס.

נוף פנורמי של ג'נבה
נוף פנורמי של ג'נבה
 • מעמדה הבינלאומי של העיר השנייה בגודלה בשוויץ (אחרי ציריך), כמרכז העירוני של המרחב הצרפתי המשני (למרחב הגרמני הראשי), יחדיו עם הקלוויניזם, התפיסה הפרוטסטנטית הייחודית, התוו את דרכה של ז'נבה אל הקוסמופוליטיות
 • מלבד המרחב של האיחוד האירופאי בבריסל, אין עיר שמשתווה לז'נבה מבחינת מקום מושבם של הגופים הבינלאומיים
 • העיר שבה ישב חבר הלאומים החל משנת 1920 ועד התפרקותו והעברת סמכותו לארגון האומות המאוחדות, עוד היום מארחת את המרכז השני של הארגון הבינלאומי, יחדיו עם חבר ארגוניים על ממשלתיים שמסונפים לאו"ם

 

כמה ימים צריך לטיול בז'נבה?

לטיול עירוני בז'נבה כדאי להקדיש לפחות יומיים מלאים ואפשר גם שלושה.

לרשימה של 12 מלונות מעולים במרכזה של ז'נבה, הקליקו כאן…

 

מה חייבים לראות ולעשות בז'נבה?

 • ללכת על הדק ולהתקרב למרחק של כמעט נגיעה מהזרם האימתני של הזה ד'או במהלך היום
 • לעוף עם הזרם האימתני של הזה ד'או המואר במהלך הערב והלילה
 • לשבת לנוח בין הפרחים של הגן האנגלי
 • לשבת לקפה בכיכר דו בור דה פור
 • לדמיין את דרשותיו של ז'אן קלווין בקתדרלת סן פייר
 • לחצות רגלית את נהר הרון ולבקר את פסלו של ז'אן ז'אק רוסו באיל רוסו
 • להצפין מעט לעיר הבינלאומית ולבקר באתרי ארגון האומות המאוחדות ובמוזיאון הצלב האדום בקרבת פארק ל'אריאנה

לכל האתרים והאטרקציות בז'נבה, הקליקו כאן…

לבדיקת זמינות ומחירים למלונות בז'נבה, הקליקו כאן…

 

מהי ז'נבה?

ז'נבה היא החלק המרכזי של מה שאנו מכירים כשוויץ הצרפתית. העיר השוויצרית בעלת האורינטציה הצרפתית המובהקת, היא העיר השנייה בגודלה בשוויץ אחרי ציריך.

 • בז'נבה מתגוררים כמאתיים אלף תושבים ובמטרופולין שלה (כולל בשטחי צרפת), כמעט מיליון
 • תושביה מתגוררים בעיר שמדורגת גבוה במדד איכות החיים. נהנים מכמעט עיר אידיאלית, אך כמובן גם עם עלויות מחייה גבוהות מאוד, כמו בכל שוויץ

לרכישת הז'נבה פאס, הנחות באטרקציות ובתחבורה הציבורית של ז'נבה, הקליקו כאן…

ז'נבה ממוקמת בקצה המערבי של שוויץ, על הגדה הדרום מערבית של האגם האלפיני שנקרא על שמה. אגם ז'נבה (Lac de Genève או Lac Léman) הוא האגם האלפיני הגדול ביותר ובדומה לאחיו באיטליה – האגמים גארדה קומו, לוגאנו, מאג'ורה ועוד, ואחיו בגבול שוויץ- גרמניה, אגם קונסטנץ, מהווה מקום נופש אהוד עד מאוד. מקורו מהמסת קרחונים והוא מנקז את חלקו המערבי של רכס האלפים.

האגם הוא השני בגודלו בכל אירופה (אחרי אגם בלטון בהונגריה), צורתו כמעין פרסה והא המהות של מה שאנו מכירים כשוויץ הצרפתית.

 • הפרסה וזרימת נהר הרון היא שנתנה לז'נבה את שמה, כאשר העיר יושבת על גופי המים בצורה עקומה
 • שמה הוא מהמילה הקלטית העתיקה שמשמעה עקום או ברך, שם שאומץ לעיר עוד מימי רומא העתיקה (מקום ישוב הוקם בעיר בשנת 121 לפני הספירה) והעיר חלקה את שמה עם גנואה שבאיטליה שיושבת בצורה זהה על מי הים הליגורי
 • בקצה המערבי של האגם יושב המטרופולין של ז'נבה ומשם יוצא נתיבו של נהר הרון Rhône, הנהר הגדול שיורד לכיוון פרובנס בצרפת ונשפך לים התיכון
 • בתחומי העיר זורם הנהר האלפיני הארבה Arve, נהר שמנקז את חלקו המערבי של רכס המון-בלאן
 • הארבה נשפך לנהר הרון כקילומטר מיציאת הרון מאגם ז'נבה. במשולש שנוצר בין שני הנהרות והאגם, בנוי חלקה העתיק של ז'נבה ומרכז העיר של ימינו

לכרטיס כניסה מקוון לטירת שיון, הקליקו כאן…

דגלי שוויץ והעיר על גשר במרכז ז'נבה
דגלי שוויץ והעיר על גשר במרכז ז'נבה

קנטון ז'נבה והקלוויניזם

ז'נבה היא בירתו של קנטון ז'נבה, הקנטון העירוני ביותר מבין ששת הקנטונים שמרכיבים את שוויץ הצרפתית במערב המדינה. הקנטון של ז'נבה הוא בעצם מעין עיר-מדינה. כאשר המרחב הכפרי שלה הוא קנטון וו Vaud השכן. קנטון שכולל את שאר הערים הצרפתיות שבגדה הצפונית של אגם ז'נבה, הראשית בהן היא העיר לוזאן.

שני הקנטונים יחדיו העוטפים את האגם הם המרחב הצרפתי המובהק ביותר בשוויץ. הם נפרדים מצרפת בעיקר עקב שייכותם הדתית. בעוד צרפת היא קתולית, היסטורית חלקה הצרפתי של שוויץ אימץ את הרפורמציה, בעיקר את הזרם הקלוויניסטי.

ז'אן קלווין Calvin הצרפתי, פיתח את משנתו הדתית בעת שהותו בעיר באמצע המאה ה-16. ממנה הזרם הקלוויניסטי נדד והפך דומיננטי בכמה ארצות נוספות בראשן הולנד. הזרם עצמו נחשב לאבי אבותיו של הקפיטלזם. דבר שמתבטא היטב גם באופיה ייחודי של ז'נבה.

הדגלים בכניסה לארמון האומות בז'נבה
הדגלים בכניסה לארמון האומות בז'נבה

 

העיר הבינלאומית של ז'נבה

ז'נבה היא גם המרכז האירופאי של הארגונים הבינלאומיים, כמקבילה ניטרלית לעיר ניו יורק. מקור המעורבות הבינלאומי של ז'נבה ושוויץ בכללה נעוץ בנייטרליות המסורתית של המדינה. במהלך המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 נחתמו בז'נבה ארבע אמנות ז'נבה המפורסמות. אלו היו אמורות להסדיר את חוקי המלחמה המקובלים בין מדינות. על בסיס האמנה הוקם בעיר חבר הלאומים בשנת 1920. במטרה מוצהרת שמה שהיה במלחמת העולם הראשונה לא יחזור לעולם.

חבר הלאומים היה ארגון הגג שעל בסיסו נבנה האו"ם לאחר מלחמת העולם השנייה, לאחר שהראשון כשל לחלוטין בתפקידו. על הבסיס הבינלאומי של חבר הלאומים, מצפון לנהר הרון נבנה חלקה הבינלאומי של העיר ובו יושבים כמה מהמוסדות הבינלאומיים החשובים תחת ארגון הגג של האו"ם.

בז'נבה יושבים ארגון הבריאות הבינלאומי, ארגון העבודה הבינלאומי, איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי ועוד. זאת בנוסף לנציבות האו"ם לפליטים ומשרדיו הראשיים של הצלב (והסהר) האדום שגם יושבים בתחום העיר הבינלאומית.

לסיור מודרך בעיר הבינלאומית של ז'נבה, הקליקו כאן…

מפה של ז'נבה

 

איך להגיע ז'נבה? ואיך להתנייד בעיר?

טיסות לז'נבה

נמל התעופה של ז'נבה Aéroport international de Genève

שדה התעופה של ז'נבה הוא נמל התעופה המשני של שוויץ ברמה הלאומית, אחרי הנמל של ציריך. בעוד הנמל שבציריך עובד בעיקר על קווי טיסות סדירים, בז'נבה תנועה עצומה של טיסות שכר ולאו קוסט שמביאים את מסת התיירות האדירה לתוככי שוויץ. מישראל ישנן כמה טיסות ישירות במשך השבוע. גם של איזיג'ט וגם של חברת השכר שוויצרית הגדולה הלו. ז'נבה היא העיר עם כמות התיירים הגדולה ביותר בשוויץ, במרחב המתוייר ביותר בארץ האלפינית. נמל התעופה משרת את התיירות הנכנסת לאתרי הנופש והמרפא של אגם ז'נבה ומערב שוויץ, כמו גם למרחבי הטבע ברכסים האלפינים האייקונים שמדרום לעיר סיון, בראשם העיירה צ'רמט לרגלי הר המטרהורן.

לטיול יום מז'נבה לשאמוני ורכס המון בלאן, הקליקו כאן…

הטרמינל של נמל התעופה נמצא במרחק של חמישה קילומטרים בלבד ממרכז העיר העתיקה, בסמוך לגבול של שוויץ-צרפת. בדומה להסדר של נמל התעופה של באזל (שנמצא בשטח צרפת), השדה בז'נבה נמצא בתחומי שוויץ ומשרת גם הוא את שתי המדינות. עבור מי שנכנס לצרפת, הנמל משרת את תנועת התיירות המסיבית לכיוון אתרי המון בלאן, במרחק נסיעה של שעה וקצת מהעיר שאמוני Chamonix-Mont-Blanc. שאמוני היא המרכז של תיירות הסקי הצרפתית וממנה מעבר נוח (במנהרה עצומה מתחת לרכס) לצד האיטלקי ולאתרים היוקרתיים של קורמאיור במחוז ואל ד'אוסטה.

להפלגה בקווי הספינות של CGN על אגם ז'נבה, הקליקו כאן…

לכל המידע על השכרת רכב בשוויץ + טיפים מועילים והנחות משמעותיות, הקליקו כאן…

נמל התעופה של ז'נבה
נמל התעופה של ז'נבה

רכבות וחשמליות בז'נבה

תחנת הרכבת המרכזית של ז'נבה ממוקמת מצפון לנהר הרון במרחק הליכה של עשר דקות מגדת הנהר ומהאיל רוסו, שער הכניסה לעיר העתיקה שמדרום לנהר. מרחק הנסיעה בין התחנה שבשדה התעופה לתחנת המרכזית של ז'נבה הוא בערך עשר דקות. הרכבות יוצאות מהשדה בתדירות גבוהה במשך כל היום. בסמוך לתחנת הרכבת נמצא מסוף החשמליות של גאר קורנבי Gare Cornavin.

במסוף עוברים כל קווי החשמלית של ז'נבה שמחברים את מרכז העיר העתיק עם אזור המוסדות הבינלאומיים ושדה התעופה שמצפון. קו עשר הירוק של הטראם מחבר ישירות את נמל התעופה עם תחנת מולאר Molard. תחנה שנמצאת ממש בסמוך לעיר העתיקה של ז'נבה. סמוך למירב אתרי התיירות של העיר, בהליכה של חמש דקות מקתדרלת סן פייר.

לכל המידע על רכבות בשוויץ – הנחות וטיפים, הקליקו כאן…

הטראם חוצה את נהר הרון
הטראם חוצה את נהר הרון

 

מתי לבוא לז'נבה?

האביב והקיץ בז'נבה

בדומה לשאר עריה של שוויץ, גם ז'נבה היא עיר מעולה לביקור במשך כל השנה. אך עם משתנים שונים שנותנים יתרונות לעונות מסוימות. מבחינת מזג האוויר זמן הביקור באידיאלי בעיר הוא באביב המאוחר – חודש יוני ותחילת חודש יולי. בתקופה זו שפע של שעות שמש, מזג אוויר קריר עד פושר בלבד אך עם אפשרות ריאלית לכמה ימי גשם.

ככל שחודשי הקיץ מתקדמים לכיוון אוגוסט וספטמבר העיר הופכת ליותר ויותר גשומה. כאשר שיא הגשמים הוא בחודשי הסתיו אז גם עלול להיות סוער. האביב בז'נבה הוא חוויה מרהיבה רק בשל מיעוטם (היחסי) של הגשמים. חודש פברואר הוא בדרך כלל החודש היבש ביותר.

לסיור פנורמי באתריה של ז'נבה, הקליקו כאן…

האביב והקיץ בז'נבה מציעים את העיר בשיא תפארתה. ניתן לשלב טיול בעיר יחדיו עם טיול לאורך הגדה הצפונית של האגם. בקיץ האגם הופך לאחד מאתרי הנופש העיקריים של שוויץ. הביקור יכלול גם את לוזאן ובעיקר את עיר הקייט מונטרה Montreux שמפורסמת בשל פסטיבל הג'ז המסורתי שנערך כל שנה בחודש יולי (We all came out to Montreux on the Lake Geneva shoreline…, דיפ פרפל – עשן על המים).

בראשון לאוגוסט חוגגים בכל שוויץ את יום העצמאות הלאומי. חג שמציין את איחוד הקנטונים הראשון ואת חתימת האמנה הפדרלית שנערכה ב-1291. יום העצמאות הוא יום חופש מלא שכולל מצעדים, אירועי חוצות וכמובן זיקוקים בערב.

הזה ד'או במבט מהגן האנגלי
הזה ד'או במבט מהגן האנגלי

החורף בז'נבה

במשך כל חודשי החורף העיר אינה קפואה אלא עם כמה מעלות בודדות מעל האפס. ישנה אפשרות ריאלית שכל המשקעים במהלך החורף יצבעו את העיר בלבן. או לכל הפחות ניתן יהיה לחוות כמה פתיתי שלג באוויר. ולמרות זאת החורף בז'נבה הוא הרבה יותר נעים ותוסס משאר ערי שוויץ.

העיר אינה מפסיקה את פעילותה (התיירותית) גם בחודש ינואר אחרי תום חגיגות חג המולד. חודשי אוקטובר ונובמבר הם ככל הנראה החודשים הכי פחות אטרקטיביים בעיר. בחודשים אלו גשום, קר ויכול להיות גם סוער.

לגלות אל האמנות העכשווית בז'נבה בהדרכת אמנים מקומיים…

חודש דצמבר קר וגשום גם כן, אך העיר לובשת חג כפול והמוני תיירים מציפים אותה בתקופה זו. החודש החוגג של החורף נפתח ב-12 בדצמבר עם חגיגות האסקלד Fête de l'Escalade, החג הלאומי של קנטון ז'נבה. חג שמציין את ניצחונה של העיר על שליטיה לשעבר מבית סבויה, מלכיה הצרפתיים של פיימונטה שבאיטליה (והמקור לבית המלוכה האיטלקי שאיחד את הארץ השכנה במהלך המאה ה-19).

החג מציין את הניצחון על הכוח הפולש של הדוכס מסבויה ואת עצמאות הקנטון. החגיגות נמשכות במשך שבוע. הן כוללות מצעדים, תהלוכות ותערוכות. בתום השבוע מתחילות החגיגות של חג המולד.

קתדרלת סן פייר מעל העיר והנמל
קתדרלת סן פייר מעל העיר והנמל

 

תכנון מסלול טיול בז'נבה

ז'נבה היא עיר לא גדולה אבל בתכנון טיול בה יש להתייחס לפרישה הגיאוגרפית הייחודית שלה. בעוד שבציריך וברן למשל האלטשטאט, העיר העתיקה הקטנה, היא המקום בו נערך רובו המוחלט של הטיול, בז'נבה הפריסה של האתרים כוללת גם את אתרי הנמל בנוסף לעיר הבינלאומית החדשה (מוקם מושב המוסדות הבינלאומיים). זאת בנוסף לרחובות של העיר העתיקה הקטנה בקרבת כיכר דו בור דה פור.

לתכנון מסלול טיול בז'נבה וייעוץ מקצועי, הקליקו כאן…

המרכז של העיר היא כיכר דו בור דה פור והקתדרלה הסמוכה. משם ניתן להמשיך לריכוז המוזיאונים שממזרח מעיר העתיקה, ולקמפוס האוניברסיטה שמדרום מערב לה, שם פארק דה בסטיון. מצפון לעיר העתיקה אתרי הנמל. בראשם האייקון הבלתי נתפס של מזרקת זה ד'או והגן האנגלי המקסים. בתווך נמצא אזור הקניות הראשי של ז'נבה, הציר של רו דה רון והרחובות המקבילים לו.

להפלגה לחוף העיר, הקליקו כאן…

מעבר לגדת נהר הרון ישנו אזור שופינג נוסף בקרבת רו דה מון-בלאן. רחוב שמוביל לכיוון אתרי העיר הבינלאומית שגם בה לא מעט אתרים. במרחב זה נמצאת תחנת הרכבת המרכזית של העיר כמו גם רובם של המלונות לרווחת התיירים. המעבר בין חלקי העיר יכול להיעשות רגלית. אולם עדיף להסתמך על התחבורה הציבורית המצויינת של העיר. בעיקר על קווי הטראם שמחברים את כל חלקיה.

לסיור אודיו מודרך דרך אפליקציה בכל אתריה של ז'נבה, הקליקו כאן…

הזה ד'או מעל נמל ז'נבה
הזה ד'או מעל נמל ז'נבה

 

כל מה שיש לראות ולעשות בז'נבה

הקתדרלה של ז'נבה יחדיו עם כיכר דו בור דה פור נחשבים לגראונד זירו לטיול במרכז העתיק של העיר. בעוד בבאזלציריך או ברן האלטשטאט (העיר העתיקה) היא היעד הכמעט בלעדי לטיול בעיר והיא בעלת גבולות טופוגרפיים או גיאוגרפיים ברורים, העיר העתיקה של ז'נבה היא רק עוד נדבך אחד מהעיר ויש עוד שפע של אתרים ואטרקציות גם במרחק מה מהמרכז. ולמרות זאת הקתדרלה של העיר מסמלת את הצנטרום ממנו ניתן לחוות את ז'נבה במעגלים מתרחבים ולכסות את כל מה שיש לעיר להציע.

כיכר דו בור דה פור Place du Bourg-de-Four היא הכיכר המרכזית של חלקה העתיק של ז'נבה. היא במובנים רבים המרכז של העיר, לפחות מטעם התיירים. ז'נבה היא עיר של הווה ועתיד. היא עודנה מתפתחת במסגרת גבולות המובלעת שמפרידים בינה לבין צרפת. הכיכר עצמה היא מעין נקודת ציון מוצקה של ז'נבה וסמל נהיר לתפארת עברה. כיכר דו בור דה פור נבנתה על שטח הפורום של העיר בתקופה הרומית ומכאן שמה. היא בנויה בצורת משולש. חלקו הדרומי של המשולש נפתח למרובע גדול עם קצת עצים שבנוי על שני מפלסים.

הכיכר אינה אייקון כמו הברנפלץ של ברן, אלא מקום מושב נוח וקצת מרווח בין בתיה הצפופים של העיר העתיקה. בכיכר פונקציות נעימות של התרבות הצרפתית. המוני בתי-קפה אלגנטיים שכסאותיהם ממלאים את כל הכיכר. זאת יחדיו עם גלריות של אמנות, מסעדות וחנויות בוטיק. היא נמצאת במרחק הליכה של בלוק אחד דרומה מקתדרלת סן פייר. היא מלאה בסטודנטים מקמפוס האוניברסיטה שנמצא בלוק אחד מדרום לה.

לכל האתרים והאטרקציות בז'נבה, הקליקו כאן…

פסל מקימי האוניברסיטה בפארק הבסטיון
פסל מקימי האוניברסיטה בפארק הבסטיון

שופינג ושווקים בז'נבה

שופינג בז'נבה

ראשית יש לציין כי ז'נבה היא בהחלט עיר יקרה לשופינג כך שאם אתם מטיילים בצרפת, איטליה ובטח בגרמניה, כדאי להשאיר חלק מהקניות לארצות אלו. השופינג בז'נבה קצת מזכיר במחיריו את מחירי השופינג בישראל, וזה ממש לא מילה טובה על ארצנו הקטנטונת. הרחוב המרכזי של ז'נבה והגראונד זירו של השופינג הוא רו דה רון Rue du Rhône האלגנטי. הרחוב יושב במיקום האסטרטגי המושלם של העיר.

במקטע הניאו קלאסי שנבנה למרגלות העיר העתיקה מדרום והנמל מצפון שם הגן האנגלי ומזרקת ז'ה דאו. ברחוב יושבים זה לצד זה רשתות בינלאומיות גנריות, חנויות מותגים שוויצריים, חנויות יוקרה ובתי כלבו. הרחוב מזכיר באיכויותיו את תרבות השופינג הפריזאי. דומה מאוד לרו דה ריבולי הארוך והצר.

רחוב במרכז ז'נבה
רחוב במרכז ז'נבה

רחוב קניות נוסף שמצטלב עם רו דה רון וייקח אתכם מעבר לנהר צפונה הוא רו דה מון בלאן Rue du Mont-Blanc. הרחוב שמוביל לגשר המרכזי שמחבר את שתי גדות העיר (גשר מון בלאן) הוא יותר לוקאלי באופיו. מלבד רשתות יש בו חנויות לעיצוב הבית וחנויות פרטיות. אלו מציעות את המיטב של שוויץ – הרבה שעונים ושוקולד.

אזור קניות חשוב נוסף הוא כמובן רחובות וסמטאות העיר העתיקה שמדרום לרו דה רון. הרחובות שיוצאים מכיכר דו בור דה פור הם כולם רחובות שופינג פופולאריים מאוד. רחובות עם אוריינטציה ברורה לכיוון התיירים.

שווקים

שוק פליין דה פליינפאלה Marché aux Puces de Plainpalais

שוק הפשפשים הגודל והאייקוני של ז'נבה ואחד משווקי הפשפשים הגדולים והמפורסמים בכל מרכזה של אירופה. השוק של פליין דה פליינפאלה נערך בכל ימי רביעי ושבת (וביום ראשון הראשון של כל חודש) בכיכר המעוינת הענקית מדרום מערב לקמפוס האוניברסיטה. מרחק הליכה של עשר דקות מכיכר דו בור דה פור.

השוק העצום כולל מבחר של חפצי ובגדי  יד שנייה, חפצי בית, עיצוב, מכשירים וכו'. חלק קטן בו וינטג' וחלק גדול ג'אנק. הגודל והאיכות היחסית טובה הופכים את השוק לאהוד על חובבי שווקי הפשפשים ועל אספנים. אלו כבר מוקדם בבוקר פושטים על הדוכנים שסותמים את הכיכר הענקית. בימי שלישי ושישי נערך בכיכר שוק המזון. בו מבחר גדול של ירקות צפוניים, דברי בשר וגבינות וכמובן דוכנים שמכינים אוכל מקומי מעולה.

geneva
מבט על אגם ז'נבה מהקתדרלה

 

לינה ומלונות בז'נבה

כיאה לשוויץ הדייקנית והאיכותית, רמת המלונות בז'נבה היא בין המעולה לממש מעולה. אי אפשר ליפול על מלונות בעיר, אז מה שהכי חשוב הוא בעיקר המיקום. למרות ששוויץ היא יקרה להחריד, המלונות בז'נבה ובשוויץ כולה הם לא מה שהכי יקר בארץ האלפינית. למעשה הם זולים משמעותית מעלות מחירי הלינה בישראל. אמנם שוויץ היא לא איטליה השכנה או אפילו צרפת מבחינת המחיר, אך עלות הלינה בעיר היא לא מה שתכריע את ארנקכם, אלא בעיקר עלות המזון בבתי הקפה והמסעדות.

רובם המוחלט של מקומות הלינה בז'נבה נמצאים בקרבת שתי הגדות של קצה אגם ז'נבה ותחילתו של נהר הרון. בגדה הצפונית, ברחובות שבין הנהר לתחנת הרכבת נמצאים רובם המוחלט של המלונות, בקרבת רו דה מון בלאן וגשר מון בלאן שמוביל לכיוון העיר העתיקה שמדרום. ברחובות המרכזיים סביב רו דה רון ובקרבת הגן האנגלי ממוקמים המלונות היותר יוקרתיים שבעיר. כולל הרשתות הבינלאומיות היקרות. המיקום של רו דה רון כמובן עדיף. זאת בשל הקרבה לכיכר דו בור דה פור ולקתדרלה מדרום ולנמל והז'ה דאו מצפון.

ניתן למצוא דילים טובים במלונות בגדה הדרומית מחוץ לפיקים של תנועת התיירות לעיר, כגון האביב והקיץ, וחודש דצמבר רווי האירועים. חשוב לציין כי גם המיקום הצפוני בסמוך לתחנת הרכבת ולקווי החשמלית המובילים דרומה הוא מעולה באופן כללי. שם המלונות הפחות יקרים והסביבה כולה היא נעימה להפליא.

המלונות הכי נוחים לכיס נמצאים במעגל החיצוני של העיר – מצפון לתחנת הרכבת, בקרבת נמל התעופה ובעיקר בפרבר המזרחי אנמאסה Annemasse. עקב כך שהמלונות בעיר יכולים להיות באמת יקרים, בעיקר בפיקים של התיירות, הלינה במעגלים החיצוניים היא גם פתרון לא רע בכלל. זאת בשל איכות מערך ההסעות של קווי החשמלית של העיר. ישנו הפרש משמעותי במחירי הלינה בין המקטעים השונים. רק יש לוודא את הקרבה של תחנות החשמלית למלון ולברר כמובן אם יש סופרמרקט ליד.

למציאת מקום לינה במלונות ז'נבה, הקליקו כאן…

מרכז ז'נבה לעת ערב
מרכז ז'נבה לעת ערב

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *