Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
wengen

רכס היונגפראו – 3 העיירות שהכי כדאי ללון בהן באוברלנד של ברן

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

הפסגות בחלקה המזרחי של האוברלנד של ברן הן אולי היפות ביותר בכל שוויץ. מרפסת התצפית של היונגפראויך היא אחד מהיעדים האלפיניים הפופולאריים ביותר בשוויץ. תחנת הרכבת נמצאת בגובה מדהים של כמעט 3500 מטרים מעל גובה פני הים, בערך 600 מטרים בלבד מתחת לפסגת הר היונגפראו Jungfrau ממערב ופסגת מנך Mönch ממזרח.

רכבלים מול רכס האיגר
רכבלים מול רכס האיגר
 • בקרבת הפסגות כמה עיירות סקי מיתולוגיות, הגדולה בהן היא גרינדלוולד, אך היפות בהן הן ונגן ומירן שהצד השני של היונגפראו
 • מתחת לעיירות הסקי שהופכים כל חורף לאתרי סקי מקצועיים ומבוקשים מאוד, שוכנת הבירה של המרחב שבין האגמים – אינטרלאקן המפורסמת
 • העיר הקטנה היא צומת התחבורה החשוב ביותר במרחב האלפיני הנדיר ביופיו, שוכנת בין אגם תון לאגם ברינץ, במרחק נסיעה נוח מכיוון ברן, לוצרן או ציריך
 • ניתן ללון באינטרלאקן וממנה לטפס לעיירות הסקי או לאתרי הסקי שמעליהן

 

איפה הכי כדאי ללון באוברלנד של ברן במרחב רכס היונגפראו?

הנה 3 העיירות שהכי כדאי ללון בהן באלפים הברניים:

 1. גרינדלוואלד Grindelwald – סקי בפסגות הכי יפות של האלפים.
 2. אינטרלאקן Interlaken – הצומת המרכזית של הסקי בשוויץ.
 3. ונגן Wengen – עיירה אלפינית קטנה ומושלמת.

למציאת מקום לינה באלפים הברניים, הקליקו כאן…

לרשימה של 8 מקומות לינה בעיירות הסקי של מזרח היונגפראו ובאינטרלאקן, הקליקו כאן…

 

בעיירות הנבחרות ללינה נבחנו הפרמטרים הבאים:

 • גישה נוחה מנמלי התעופה של ז'נבה, ציריך וברן
 • גישה מהעיירה לאתרי הטבע המרכזיים באזור
 • אפשרויות בילוי בשעות הערב ואטרקציות לילדים ולכל המשפחה
 • נוחות הגישה לאטרקציות הסמוכות (רכבלים, קווי מסילת רכבת או כבישים)
 • כמות מספקת של חנויות, מסעדות וכדומה
 • אפשרויות לינה נוחות למשפחות עם ילדים

 

מפה של איפה כדאי ללון באלפים הברניים

עיירות ללינה במזרח האוברלנד של ברן
עיירות ללינה במזרח האוברלנד של ברן (באדיבות גוגל מפות)

 

3 עיירות מושלמות ללינה במזרח האוברלנד של קנטון ברן

גרינדלוולד Grindelwald

בטיפוס דרומה מאינטרלאקן, העמק האלפיני מתפצל לאורך נתיבם של שני נהרות. ממערב נמתח עמק לאוטרברונן Lauterbrunnen לאורכו של נהר הליצ'ינה הלבן Weisse Lütschine. ממערב נמתח עמק ליצ'נטאל Lütschental לאורך נהר הליצ'ינה השחור Schwarze Lütschine. בקצהו עיירת הסקי המופלאה גרינדלוולד. העיירה הקטנה הופכת בחודשי החורף לאימפריית סקי של ממש. המבנה הטופוגרפי הייחודי של העיירה הופך אותה לרזורט סקי עצום. היא מוקפת רכסים מכל כיוון מלבד חלקה הצפון מערבי, בנתיב הנהר. כל הרכסים המקיפים בכמעט עיגול מושלם סביב העיירה, יוצרים מדרונות עם שיפוע יחסית מתון ברדיוס של חמישה קילומטרים סביב העיירה. כל המדרונות מלאים במאות בתי מלון, צימרים וכל המתקנים האפשריים של סקי. רכבלים יוצאים מהעיירה לכיוון המדרונות של הר פירסט First שמצפון מזרח לעיירה ולכיוון הקליינה שיידג Kleine Scheidegg שממזרח. מהקליינה שיידג ניתן להתחבר לקו הפוניקולאר המפורסם שממשיך ליונגפראויך.

מלונות בגרינדלוולד
מלונות בגרינדלוולד

זמן הנסיעה מנמלי התעופה המרכזיים של שוויץ ונוחות הנסיעה  – שעה נסיעה מנמל התעופה של ברן בבלפ, שעתיים ורבע ברכבת עם החלפה באינטרלאקן. שעתיים וחצי נסיעה מנמל נתעופנ של ציריך בקלוטן (דרך לוצרן), 3 שעות נסיעה ברכבת עם החלפה בברן. שעתיים ורבע נסיעה מנמל התעופה של באזל ושלוש שעות מנמל התעופה של ז'נבה.

אתרים וציוני דרך סמוכים לגרינדלוואלד – הקליינה שיידג, פסגת האייגר ופסגת היונגפראו (מעל העיירה), אינטרלאקן, ונגן ולאטורברונן (משם מטפסים למירן) במרחק נסיעה של חצי שעה, ברינץ, נקיק הארה והמוזיאון הפתוח הלאומי בבאלנברג במרחק נסיעה של שעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בגרינדלוואלד – הציר המרכזי בעיירה – הדורפשטראסה, מלא במלונות, מסעדות, שופינג ומקומות בילוי. הציר שוקק ותוסס עד שעות הערב המאוחרות.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת גרינדלוואלד – ברן במרחק נסיעה של שעה ועשר דקות, תון במרחק נסיעה של פחות משעה, לוצרן במרחק נסיעה של שעה וחצי.

אופי הלינה בגרינדלוואלד ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – גרינדלוולד היא אחת מעיירות הסקי הכי פופולאריות בקנטון ברן. העיירה נגישה בצורה נוחה מאוד ברכבת מכיוון אינטרלאקן ובקרבתה כמה מההרים הכי אייקונים של האלפים הברניים. בעיירה המוני מלונות בבקתות שאלט, רובם במרה של 2 עד 4 כוכבים. המלונות מבוזרים על פני שטח העיירה, עדיפות לקרבה לרכבלים שעולים מערבה לקליינה שיידוג או מזרחה להר פירסט.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של גרינדלוואלד, הקליקו כאן…

נקודת תצפית על פסגת המנליצ'ן בין ונגן לגרינדלוולד
נקודת תצפית על פסגת המנליצ'ן בין ונגן לגרינדלוולד

אינטרלאקן Interlaken

העיירה אינטרלאקן הפכה ליעד תיירותי חשוב הרבה מעבר לגודלה הפיזי. מיקומה האסטרטגי של העיירה על נהר הארה, במעברו בין הברינצרזה והתונרזה, הפך אותה לשער המחבר בין האגמים ואתרי הסקי ושאר האטרקציות באלפים הברניים שמדרום לה, בראשם קרחון היוגנפראו האטרקטיבי. מאינטרלאקן יוצאים קווי המסילה של רכבות ההרים המטפסים לאטרקציות הסקי והרכסים שמעל העיירה מדרום.

במשך רובה של השנה אינטרלאקן מלאה בתיירים שעוברים בה בדרכם לאתרים שמעל. החשובה בהן היא המסילה המשופעת שעולה בסופה לתחנה המיתולוגית של היונגפראו Jungfrau, תחנת הרכבת הגבוהה באירופה. בנוסף לקו המסילה המשופעת שעולה לאתר הסקי המעולה של ונגן Wengen. מרכזה של העיירה היא המארקטפלאץ Marktplatz היפה. מסביבה רחובות קטנים וציוריים שמלאים במשך רוב השנה בתיירים ומקומיים. ממערב למרכז העתיק מבצבץ איון קטן על נהר הארה, שמוקף גשרים יפים. האיון והגשרים מציעים נקודות תצפית מרהיבות על בתי העיירה וההרים שסביבה.

שדרת המלונות באינטרלאקן
שדרת המלונות באינטרלאקן

זמן הנסיעה מנמלי התעופה המרכזיים של שוויץ ונוחות הנסיעה – נמל התעופה של ברן שוכן במרחק נסיעה של ארבעים דקות מאיטנרלאקן. ניתן להגיע לעיירה ברכבת מברן, זמן נסיעה של שעה וקצת. נמל התעופה הבינלאומי של ציריך שוכן במרחק נסיעה של כמעט שעתיים, ניתן להגיע ממנו גם ברכבת דרך ברן.

אתרים וציוני דרך סמוכים לאינטרלאקן – פסגת היונגפראו, ברינץ, תון, מפלי רייכנבאך, נקיק הארה, המוזיאון הפתוח הלאומי בבאלנברג, גרינדלוואלד, מירן, ונגן ועוד, הכל במרחק נסיעה של פחות משעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג באינטרלאקן – העיירה הגדולה במרחב (מלבד תון העיר הגדולה), היא מקום שוקק ותוסס לעת ערב. בעיירה שפע של חנויות, מסעדות ומקומות בילוי גם באלטשטאט וגם לאורך ציר המלונות.

מרחק הנסיעה והגישה אל ערים גדולות אחרות בקרבת אינטרלאקן – תון במרחק נסיעה של חצי שעה, ברן במרחק נסיעה של חמישים דקות, לוצרן במרחק נסיעה של שעה וקצת.

אופי הלינה באינטרלאקן ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – אינטרלאקן משלבת לינה כמעט אלפינית יחדיו עם לינת אגם קלאסית. המיקום של העיירה והחיבור שלה לאתרי הסקי של ונגן, גרינדלוולד ומירן וקו הרכבת ליונגנפראו הופכים אותה לבסיס מעולה ללינה בעונת הסקי. בעיירה מלונות גדולים, מלונות דירות למשפחות ועוד.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של אינטרלאקן, הקליקו כאן…

ונגן
ונגן

ונגן Wengen

מרחב הסקי הנרחב של עמק לאוטרברונן Lauterbrunnen שנמתח לאורכו של נהר הליצ'ינה הלבן Weisse Lütschine, הוא מבין אתרי הסקי המיתולוגיים של שוויץ. מעל העיירה הקטנה לאוטרברונן, שנגישה ברכבת מאינטרלאקן, נמצאות שתי עיירות סקי מפורסמות – ונגן ומירן. הן יחדיו מהוות מרחב סקי עצום של מדרונות, מתקנים, רכבלים וכמובן המוני רזורטים ומלונות לרווחת רבבות התיירים. ונגן הקטנה יושבת על רמה גבוהה שבמדרונותיו המערביים של הר הצ'וגן Tschuggen. אתר הסקי של העיירה יורד מכתף הרכס שמחברת את הצ'וגן עם פסגת המנליצ'ן Männlichen מצפון. המדרונות המזרחיים שיורדים מהכתף שייכים לאתר הסקי של גנדלוולד שמעבר לרכס בעמק השכן. מכתף ההר שנגיש כאמור משני אתרי הסקי, הרכבלים שמטפסים אל עבר הקליינה שיידג Kleine Scheidegg, אחד ממרחבי הסקי היפים והטובים ביותר בשוויץ.

בקתות אלפיניות בונגן
בקתות אלפיניות בונגן

זמן הנסיעה מנמלי התעופה המרכזיים של שוויץ ונוחות הנסיעה – 50 דקות נסיעה מנמל התעופה של ברן, שעתיים מנמל התעופה של ציריך ומנמל התעופה של באזל.

אתרים וציוני דרך סמוכים לונגן – מתחת לקליינה שיידג, פסגת האייגר ופסגת היונגפראו. אינטרלאקן, ונגן ולאטורברונן (משם מטפסים למירן) במרחק נסיעה של חצי שעה. ברינץ, נקיק הארה והמוזיאון הפתוח הלאומי בבאלנברג במרחק נסיעה של שעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בונגן – ונגן היא עיירה קטנה ויפה ורוב המסעדות והמלונות מרוכזים בדורפשטראסה הקצר. הרחוב הראשי נמתח בין תחנת הרכבת של העיירה והרכבל שמטפס להר Männlichen ומשם הלאה לקליינד שיידג.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת ונגן – אינטרלאקן במרחק נסיעה של רבע שעה, ברן במרחק נסיעה של שעה ועשר דקות, תון במרחק נסיעה של פחות משעה, לוצרן במרחק נסיעה של שעה וחצי.

אופי הלינה בונגן ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – ונגן היא עיירה קטנה עם ריכוז מרשים של בקתות שאלט בהן מלונות אלפיניים מעולים. האווירה בעיירה היא משפחתית מאוד אבל כשמטפסים לכיוון המדרונות ממזרח, מגיעים לאחד מאתרי הסקי הכי מקצועיים בכל שוויץ.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של ונגן, הקליקו כאן…

wengen
ונגן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלו לי את הסודות של

שווייץ

אלפים כבר נרשמו ושדרגו את הטיול!

היי, אני טל, ועבדתי קשה על מנת ליצור עבורכם הדרכות ממוקדות ומעניינות, שישדרגו לכם את הטיול לשווייץ!

חינם לחלוטין ורק מידע מעניין!