דאבוס

8 מלונות יוקרתיים לסקי בדאבוס וקלוסטרס

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

העיר דאבוס Davos היא המרכז הגדול ביותר בשוויץ של הספורט החורפי. ברכסים סביב העיר הקטנה כמות עצומה של רכבלים ומסלולי סקי, על הצד היותר יוקרתי של הסקאלה. הרחוב הראשי של העיר הקטנה – הפרומנדה הוא מעין גרסה אלפינית מוקטנת של הסטריפ של לאס וגאס. לאורכו בנויים עשרות בתי מלון שמרתים את רבבות התיירים שמגיעים לאתרי הסקי.

דאבוס תחת השמים הכחולים החורפיים של גראובינדן
דאבוס תחת השמים הכחולים החורפיים של גראובינדן
  • בדאבוס לא מעט מסעדות יוקרה, חנויות יוקרה וכל מה שצריך לאווירת סקי ברמה היוקרתית ביותר
  • על הפרומנדה נמצא גם מרכז הקונגרסים של דאבוס Kongresszentrum Davos בו מתכנס הפורום הבינלאומי
  • מהעיר יוצאים גם הרכבלים לשני הרכסים שמקיפים את העיר מדרום ומצפון. מדרום, המדרונות המתונים של הר יקובסהורן Jakobshorn הופכים לאתר סקי עצום בהיקפו מהרגע שמתחילה עונת השלגים. מצפון לעיר המסלולים המשובחים של השיאהורן Schiahorn והוויספלויוך Weissfluhjoch. מדרונות שגם הם בעלי היקף עצום של מסלולי סקי מתונים ונוחים במיוחד

 

רוצים כבר להזמין מקום באחד הריזורטים המעולים של דאבוס וקלוסטרס?

לבדיקת זמינות ומחירים באתרי הסקי של דאבוס, הקליקו כאן…

אבל רגע – רוצים קודם לדעת איפה בכלל לטייל בגראובינדן, איך להגיע למרחב האלפיני ואת כל המידע על אתרים, אטרקציות ושמורות הטבע?

לכל המידע על טיול בגראובינדן הקנטון האלפיני היוקרתי של שוויץ, הקליקו כאן…

דאבוס
דאבוס

 

מלונות יוקרה לסקי בדאבוס

Flüela Hotel Davos

מלון חמישה כוכבים סופר יוקרתי ממש ממול תחנת הרכבת של דאבוס דורף, בקצה המזרחי של הפרומנדה. המלון הוא אחד היוקרתיים בעיר/עיירה היוקרתית ואחד הטובים בעיר. המלון מציע חוויה לבעלי דם כחול בתחושה (או כאלה עם המון כסף), עם חדרים גדולים ומאובזרים, לובי סופר מפואר, מתחם ספא גדול ויוקרתי ואפשרויות הסעדה ברמה הגבוהה ביותר. העושר של המלון בולט מאוד גם ברמת השירות הכמעט אבסולוטית ובקפדנות האדירה על הפרטים הקטנים. המלון נחשב לאחד הפופולאריים בעיר והוא נהדר לחוויית סקי רומנטית מהסרטים.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Flüela Hotel Davos, הקליקו כאן…

 

Steigenberger Grandhotel Belvedere

מרכז דאבוס
מרכז דאבוס

אחד מהמלונות המייסדים של דאבוס, עוד שהעיר הייתה יעד מרפא לחולי שחפת. מאז העיר צמחה למקום בילוי אהוד של חוג הסילון ובסיס איתן לתרבות הסקי השוויצרי, והמלון כמו העיר התפתח לאחד המוסדות היוקרתיים והמפוארים ביותר שיש. המלון נבנה בסוף המאה ה-19 בסגנון אר נובו, מאז עבר כמה שיפוצים מסיביים וכיום מאחורי החזות החיצונית של ימי העבר, מדובר במתקן מלונאי מודרני ויעיל להפליא. המלון נמצא על הפרומנדה, לא רחוק מתחנת הרכבת של דאבוס פלאץ ולא רחוק מהרכבלים שמטפסים לשיהורן. במלון חדרים מאובזרים, לובי מפואר מאוד, מתחם ספא יוקרתי ומסעדה ברמה גבוהה מאוד.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Steigenberger Grandhotel Belvedere, הקליקו כאן…

 

AlpenGold Hotel Davos

אחד המלונות המוזרים והמגניבים בכל גראובינדן. המלון עצמו עם גישה שונה לעיר הסקי המכופתרת, הוא ידידותי מאוד לילדים ולנופש סקי משפחתי ומציע אווירה כפרית נהדרת במרחב קצת מבודד מעל אגם דאבוס. הוא נמצא במרחק נסיעה של חמש דקות מהפורמנדה בתוך קרחת יער בקצה המורדות של כתף הפישהורן. המלון ברמה של חמישה כוכבים עם כל הפינוקים והיתרונות של ריזורט. המלון כולו חדש מאוד עם מתקנים מודרניים ברמה גבוהה מאוד. יש בו חדרים גדולים שמתאימים גם למשפחות, לובי מפואר, מתקני ספא מעולים ואפשרויות הסעדה איכותיות. במלון חדר משחקים והפעלות לילדים, בריכות מחוממות ענקיות ועוד.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-AlpenGold Hotel Davos, הקליקו כאן…

דאבוס וההרים מעליה
דאבוס וההרים מעליה

 

מלונות במחירים ידידותיים לסקי בדאבוס

Hard Rock Hotel Davos

אחד המלונות עם הפרופיל הגבוה ביותר בעיירת הסקי שמזוהה עם מושגי העושר והכלכלה של העולם הראשון. ההארד רוק הוא מלון בבעלות המותג הבינלאומי שמזוהה מצד אחד עם אווירה אורבאנית ומצד שני עם מיקומים יוקרתיים ביותר. המלון ברמת ארבעה כוכבים מציע את הגישה הנוחה ביותר אל תחנת ה-Schatzalpbahn שמובילה למסלולים שבמורדות הדרומיים של השיאהורן. במלון הזוהר חדרים מרווחים עם שיק רוקיסטי, מסעדה מודרנית מגניבה לחלוטין, לובי בעיצוב מודרני בו פינות חמד חמודות, ספא עדכני וגדול ועוד.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Hard Rock Hotel Davos, הקליקו כאן…

 

Grischa – Das Hotel Davos

רכבל סקי פתוח בגראובינדן
רכבל סקי פתוח בגראובינדן

מלון ארבעה כוכבים נהדר ממש ממול תחנת הרכבת של דאבוס פלאץ בקצה הדרומי של הפרומנדה. המלון מציע גישה מיידית לרכבל שמטפס למורדות היקובסהורן Jakobshorn, אתר הסקי שחולש על כל חלקה הדרומי של העיירה. המלון עצמו הוא חוויה מודרנית מגניבה לחלוטין. במלון חדרים מרווחים, מסעדות ברמה גבוהה ורמת שירות נהדרת. המלון הוא פתרון נהדר למי שרוצה לשלב מלון ברמה גבוהה עם גישה נוחה מאוד אל המדרונות לסקי.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Grischa – Das Hotel Davos, הקליקו כאן…

 

Hotel Parsenn

מלון שלושה כוכבים נהדר במרחק בליכה של שתי דקות מתחנת הרכבת של דאבוס דורף. המלון יושב על ציר הפרומנדה של דאבוס, ממש ממול העלייה לאתר העצום פרסן שמעל דאבוס. כיאה לרמתו הצנועה, המלון מציע חוויה נהדרת של דאבוס רק ללא כל היוקרה והרעש. מדובר במתקן שעבר שיפוץ מקיף, עם חדרים טובים, לובי חביב ומסעדה ממש נחמדה. המלון הוא אחד הפתרונות הטובים למי שרוצה לבוא לדאבוס נטו לסקי עם אבל גם ליהנות מרמת לינה טובה.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Hotel Parsenn, הקליקו כאן…

רכס האלפים בגראובינדן
רכס האלפים בגראובינדן

 

מלונות לסקי בקולסטרס

Hotel Piz Buin Klosters

מלון ארבעה כוכבים נהדר במרחק הליכה של שתי דקות מתחנת הרכבת של עיירת הסקי ומהרכבל שמטפס למורדות הגוטשנאגראט Gotschnagrat. המלון ממוקם במרכזה של קולסטרס בקרבת שפע של חנויות ומסעדות. המלון עצמו הוא חוויה אלפינית נהדרת במחיר הגיוניץ. יש בו חדרים בעיצוב מודרני עם כל מה שהתייר צריך. במלון מתחם ספא חביב עם בריכה מחוממת, סאונה וג'קוזי. יש בו לובי תוסס עם בר ובית-קפה, מסעדת ארוחת בוקר נעימה ועוד.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Hotel Piz Buin Klosters, הקליקו כאן…

 

Hotel Vereina

מלון ארבעה כוכבים חביב במרכזה של קולסטרס, במרחק הליכה של חמש דקות מתחנת הרכבת המרכזית של העיירה ומהרכבל למורדות הגוטשנאגראט. המלון עבר שיפוץ מקיף והיום מדובר במתקן מודרני יעיל להפליא. במלון חדרים מרווחים מאוד עם אפשרויות שמתאימות מאוד ללינה של משפחות. מתחם הספא של המלון גדול ומטופח עם בריכה מחוממת, סאונות ואמבטיות ג'קוזי. רמת ההסעדה במלון מוקפדת וברמה גבוהה. המלון הוא חוויה אלפינית איכותית ומאפשר את כל הפינוקים כבסיס ליציאה למורדות לסקי.

לבדיקת זמינות ומחירים ב-Hotel Vereina, הקליקו כאן…

אגם דאבוס
אגם דאבוס

 

4 טיפים של גיא למציאת המלון המושלם בדאבוס

רוב רובה של תעשיית המלונאות בקנטון גראובינדן מתבססת על תעשיית הסקי האלפינית. בכל חורף עיירות הסקי של המרחב מלאות ברבבות תיירים שבאים לכמה ממסלולי הסקי הטובים בעולם ולכמה מעיירות הסקי המשובחות ביותר שיש – בראשן דאבוס וסנט מוריץ. החוויה המלונאית האלפינית בשוויץ היא פשוט מופת. בחורף המלונות האלפינים שמוכרים כבקתות עץ רבות קומות עם מרפסות ארוכות, הם הבסיס של חרישת המדרונות עם מחלקיים ושפע של לבן בעניים. בקיץ, מקומות לינה אלו הופכים לאתרי נופש פעילים. אתרים שתומכים בתיירות הקיץ במרחב עם שפע של אפשרויות נופש משפחתיות. בגראובינדן נבנו גם ריזורטים ממש מתקדמים שהם אולי יקרים אבל הם פשוט חוויה מטורפת לחלוטין. במקביל לתעשיית הסקי, גם תעשיית מלונאות המרפא יחסית מפותחת כמו גם תעשיית תיירות הספא והמרחצאות.

דאבוס לרגלי הרכבל
דאבוס לרגלי הרכבל

אתרי הנופש והסקי של גראובינדן נמדדים על הסקאלה היותר יוקרתית של מפת התיירות והנופש. עיירות שהפכו לאייקון כגון דאבוס וסנט מוריץ, הן המרכז המלונאי של מתקני הספורט והסקי ברמות השונות של המרחב האלפיני במזרחה של שוויץ. בקרבת העיירות עשרות של רכבלים שמגיעים למדרונות ההרים הנישאים. שם מסלולים בדרגות קושי שונות – מאתגריים למקצוענים בלבד, דרך בינוניים לחובבי הסקי ועד אפשרויות גלישה רגועות לילדים ומשפחות. המלונות והריזורטים בעיירות והכפרים מציעים את חווית הבילוי והנופש כתמיכה לחוויית הסקי. במלונות רבי הפאר מסעדות מעולות ומתקני ספא מפוארים כמזור לשרירים הכואבים שאחרי יום הסקי. מחוץ לעונת הקיץ, המלונות והריזורטים של גראובינדן מלאים גם כן בנופשים. אלו שבאים אל הקיץ האלפיני הקריר עם הנוף הכי מטריף שיש.

הטיפים של גיא
  1. רמת המלון – בדאבוס וקולסטרס ישנם שפע של מלונות בכל הרמות, יחדיו עם דירות להשכרה, צימרים ועוד. אם כבר הגעתם לאחד מעיירות הסקי היוקרתיות בעולם, למה לא להתפנק במלונות ברמה גבוהה עם כל הפינוקים האפשריים? מלונות היוקרה של דאבוס לא זולים. אבל המלונות של ארבעה כוכבים בהחלט מציעים חוויה מלונאית ברמה גבוהה עם כל הפינוקים שיש.
  2. מיקום המלון והתחבורה אליו וממנו – הפרומנדה הוא הציר שלאורכו בנויה עיירת הסקי דאבוס. בעיירה שתי תחנות רכבת שבקרבתם הרכבלים והפוניקולאר המטפסים אל המורדות. הפרומנדה מציעה חוויה עירונית אלפינית נהדרת לכשעצמה כולל מסעדות ומקומות בילוי לשעות הערב.
  3. אוף סיזן חורפי – גם הקיץ בדאבוס הוא חוויה תוססת ונהדרת לחלוטין. המראה האלפיני לאור השמש הוא פשוט מעלף ובמעלה הרכבלים מסלולי הייקינג וטבע פשוט משכרי חושים.
  4. קלוסטרס – עיירת הסקי הסמוכה לדאבוס היא חוויה נדירה של חורף אלפיני משל עצמה. קולסטרס היא אחד מפנינות האלפים היותר נדירות. רק שעומדת מעט בצילה של דאבוס הגדולה שמעט מדרום לה (מרחק נסיעה של רבע שעה בלבד ברכב או רכבת). ניתן ללון בקלוסטרס ולהגיע לכל אתרי הסקי של דאבוס (והפוך כמובן). האווירה בקלוסטרס היא פחות ממוסדת והיא יותר מזכירה באיכויותיה את אתרי הסקי המעולים של האלפים הברניים כגון ונגן ומירן, עם אווירה לוקאלית מאוד, בניגוד לאווירה האוניברסאלית של דאבוס.
כפר בקרבת דאבוס
כפר בקרבת דאבוס

 

טיול בקלוסטרס-סרנאוס

עיירת הסקי היוקרתית קלוסטרס-סרנאוס נמצאת במרחק נסיעה של רבע שעה מדאבוס וארבעים דקות מכור, בירת קנטון גראובינדן, בעמק נהר הלנדקווארט Landquart. קלוסטרס מורכבת משני רחובות שמתחברים – הבאנהופשטראסה Bahnhofstrasse (רחוב תחנת הרכבת) והלנדשטראסה Landstrasse. לאורך שני הרחובות המרכזיים והרחובות הקטנים שמצטלבים איתם, המוני מלונות סקי אלפיניים במראה המוכר.

העיירה פרוסה ממזרח לתחנת הרכבת. ממזרח לה מטפס הרכבל אל עבר המדרונות המזרחיים של פסגת גוטשנאגראט Gotschnagrat. הפסגה שמשרתת גם את תעשיית הסקי הענפה של דאבוס השכנה. מהקלוייסטר דורף (הכפר קלוייסטר להבדיל מתחנת הרכבת שבקלוייסטר פלאץ) עלייה למדרונות המתונים של פסגת המדריזה Madrisa Spitze, אתר סקי ענק ואהוב במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *