Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
geneva

ז'נבה – לינה במלונות ודירות בבירת שוויץ דוברת הצרפתית | מידע וטיפים

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

ז'נבה Geneva היא הכרך הגדול של רומאנדי, חלקה דובר הצרפתית של שוויץ. העיר שוכנת בקצה המערבי של שוויץ בקצה המערבי של האגם הגדול שנקרא על שמה, עם היציאה של נהר הרון לכיוון צרפת. העיר היא כמעט מובלעת בתוך שטח צרפת, שרק רצועה צרה בגדה הצפונית של אגם ז'נבה, מחברת אותה לשאר שוויץ. נמל התעופה של העיר, הוא החשוב במערבה של שוויץ (ובחלקה הדרום מזרחי של צרפת), הוא מחובר היטב עם העיר עצמה ועם האוטוסטרדה מספר 1 וקו המסילה שרצים ברצועה הצרה לכיוון לוזאן ולשאר ערי שפלת שוויץ.

טיילת לה ברג'ס בז'נבה בלילה
טיילת לה ברג'ס בז'נבה בלילה
 • ז'נבה היא עיר חשובה מאוד בעולם הגלובלי ואופי הלינה בה דומה לחשיבותה הגיאו-פוליטית
 • בעיר מלונות עסקים מכופתרים עבוד הדיפלומטים שמגיעים לרובע הבינלאומי (מוסדות האו"ם והצלב האדום)
 • בז'נבה שפע של רשתות בינלאומיות מעולות, מלונות פרטיים ומקומות לינה בדירות
 • בעיר ישנם מלונות מרמה של חמישה כוכבים דלוקס ועד מלונות של שניים או שלושה כוכבים בלב העיר העתיקה
 • רמת המלונאות בעיר באופן גורף היא טובה פלוס, למרות זאת עדיין כדאי קצת ללמוד על מקום הלינה מראש

לרשימה של 10 מלונות ברמה בינלאומית בז'נבה, הקליקו כאן…

 

איפה הכי טוב ללון בהם בז'נבה?

הנה 3 האזורים שלדעתנו הכי כדאי ללון בהם בז'נבה:

 1. ציר רו דה רון Rue du Rhône – לב העיר העתיקה של ז'נבה
 2. לאורך הטיילת ברובע מון בלאן Mont-Blanc – הטיילת הצפונית מול ההרים והז'ה דאו
 3. רובע פארק האומות (הרובע הבינלאומי) Pâquis-Nations – ליבה של העיר הקוסמופוליטית

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של ז'נבה, הקליקו כאן…

הרובעים הכי טובים ללינה בז'נבה
הרובעים הכי טובים ללינה בז'נבה (מקור: גוגל מפות)

 

המיקומים של מלונות ז'נבה

רוב מקומות הלינה בז'נבה נמצאים בקרבת שתי הגדות של קצה אגם ז'נבה ויציאתו של נהר הרון. בגדה הצפונית, ברחובות שבין הנהר לתחנת הרכבת נמצאים רוב מלונות העיר בקרבת רו דה מון בלאן וגשר מון בלאן שמוביל לכיוון העיר העתיקה שמדרום. ברחובות המרכזיים סביב רו דה רון ובקרבת הגן האנגלי ממוקמים המלונות היותר יוקרתיים שבעיר, כולל הרשתות הבינלאומיות היקרות. המיקום של רו דה רון עדיף רק בשל הקרבה לכיכר דו בור דה פור ולקתדרלה.

הדגלים בכניסה לארמון האומות בז'נבה
הדגלים בכניסה לארמון האומות בז'נבה

באופן כללי, גם מלונות במיקום של הגדה הצפונית, בסמוך לתחנת הרכבת ולקווי החשמלית המובילים דרומה הוא מעולה. שם המלונות הפחות יקרים והסביבה כולה היא נעימה להפליא.

המלונות הכי ידידותיים לכיס נמצאים במעגל החיצוני של העיר – מצפון לתחנת הרכבת, בקרבת נמל התעופה ובפרבר המזרחי אנמאסה Annemasse. מלונות אלו מחוברים היטב עם מרכז העיר במערך החשמליות והתחבורה הציבורית.

 

טיפים למציאת מקום לינה מושלם בז'נבה

ראשית חפשו מידע על המלון באינטרנט

ישנם עשרות אתרי הזמנות באינטרנט ובכולם ישנה אפשרות להזין ביקורות על המלון. אם אתם מזמינים בבוקינג או באקספדיה או אפילו דרך סוכנות בארץ, פנו קצת זמן ולימדו על טיב המלון אליו אתם מגיעים. חייבים לקרוא ביקורות על המלונות בבוקינג (אמין היות ורק מי ששהה במלון יכול לכתוב ביקורת) או טריפאדוויזור (פחות אמין – פתוח לכל מי שרוצה לכתוב).

דגלי שוויץ והעיר על גשר במרכז ז'נבה
דגלי שוויץ והעיר על גשר במרכז ז'נבה
 1. תחפשו ביקורות בעברית – לרוב מקומות לינה בחו"ל לא יטרחו לזייף ביקורות בעברית. אם אתם רואים ביקורת בעברית תקנית (לא תרגום של גוגל טרנסלייט), צאו מנקודת הנחה כי מדובר בביקורת אמיתית. ביקורות בעברית לרוב יעסקו באותם דברים שיענינו את כולנו כישראלים.
 2. כמה ביקורות נכתבו על המלון? – אם אין הרבה ביקורות זה חשוד. תתמקדו במלונות שישנן עליהם מאות ביקורות.
 3. נפו ביקורות חשודות – תעשיית זיוף הביקורות היא תעשייה ענפה. כאשר אתם סוקרים מלון, תהיו חשדניים כלפי ביקורות טובות (אף מלון לא יכתוב על עצמו ביקורות שליליות).
 4. זהו ביקורות אמינות – הביקורות האמינות ביותר הן האלו שהן מאוזנות. אם אתם רואים נקודות טובות ונקודות רעות משולבות יחדיו באותה הביקורת קחו בחשבון שהביקורת אמינה.
 5. זהו דפוסים חוזרים – אם בהמון ביקורות רשום שהמלון רועש מבחוץ, אז לצערי כנראה המלון באמת רועש מבחוץ. לחילופין, אם בהמון ביקורות רשום שהמיטה סופר נוחה, אז מעולה היא באמת ממש נוחה… לילה טוב.

 

המלצה חמה של גיא – סיירו ברחוב של המלון בעזרת גוגל Street view

תוכנת Google Earth פתח בפנינו המטיילים את ההזדמנות לצפות מראש לאן אנו מגיעים. צאו לסיור בתוכנה המגניבה, דרכה ניתן לבדוק את טיב המלון וסביבתו. תבדקו האם ישנם חלונות נפתחים או האם החלונות של המלון מטונפים? תבדקו מה מצבו של הבניין מבחוץ, האם משופץ? האם ישנם דלתות או חלונות שבורים וכו'.

תבדקו גם את סביבתו הקרובה של המלון. האם הרחוב בו המלון נמצא סואן יתר על המידה? או להפך, האם הרחוב נטוש או מוזנח? האם יש הומלסים ברחוב? עסקים נטושים? ערמות של גרוטאות? וכו'. בז'נבה לרוב המלונות יהיו במצב טוב ובסביבה מצוחצחת, אבל תמיד כדאי לבדוק מראש.

נוף ז'נבה מראש קתדרלת סן פייר
נוף ז'נבה מראש קתדרלת סן פייר

 

איך למצוא מקום לינה בשוויץ הצרפתית?

חלקה דובר הצרפתית של שוויץ הוא האזור המתוייר ביותר בארץ האלפינית. בקצה המערבי של שוויץ, באגן הניקוז העילי של נהר הרון ובאגם ז'נבה הרחב, כמה מיעדי התיירות העיקריים של שוויץ. החלוקה התיירותית של שוויץ דוברת הצרפתית מתחלקת בעיקר ליעדי סקי בעמק נהר הרון, ערים ועיירות לגדת אגם ז'נבה ואפילו טיול, נופש, ותיירות מרפא בקנטוני פריבור ונושטאל וברכס היורה שם קנטון ג'ורה.

מונטרה והאגם
מונטרה והאגם

במערבה של שוויץ שפע של יעדים תיירותיים על אגם ז'נבה עצמו. יעדים כגון העיר הבינלאומית האלגנטית ז'נבהלוזאן היפה, הפנינה שמעל האגם, מונטרה האלמותית, ווה היוקרתית ועוד מגוון רחב של עיירות וכפרים שם הבסיס לנופש כפרי לגדת האגם. במעלה העמק הרון, המוני עיירות סקי ומרחצאות מפורסמות. גם בחלקו התחתון דובר הצרפתית של העמק וגם בחלקו העליון דובר הגרמנית. יעדי סקי ופסגות אלפיניות מיתיות כגון צרמט והר המטרהורן, קרחון יונגפראו-אלטש, סאס-פה, לוייקרבאד, קראנס מונטאנה, ורבה, וריזורט הסקי העצום לה פורט דו סוליי. בלב העמק הבירה היפה של קנטון וואלה – סיון.

 

תכנון לינה ברומאנדי

הלינה במערבה של שוויץ קשור כמובן לאופי הטיול. עונת הסקי בעמק נהר הרון נפתחת כל שנה בנובמבר ונמשכת עד אמצע אפריל. בעונה זו אתרי הסקי מפוצצים בכמות עצומה של גולשים והבקתות האלפיניות (השלה Chalet) המודרניות עם השיק העתיק מלאות בתיירים. המלונות והריזורטים האלפיניים פעילים גם במשך עונת הקיץ, סופגים את הגל העצום של התיירים שבא לחוות את הפסגות לאור השמש הבוהקת בכמה מהנופים היפים בעולם.

לתיירים הבאים לטיול בערי אגם ז'נבה, ישם שפע של מלונות עירוניים מעולים במרכזן של הערים הגדולות – ז'נבה ולוזאן. מלונות עירוניים אלו הם בסיס מעולה לטיול עירוני של יומיים שלושה בעיר עצמה וכמובן שפע של אפשרויות לטיולי כוכב בערים ובכפרים שלאורך האגם, עם קפיצה לכיוון פריבור, נושטאל וסיון, בירתו של עמק נהר הרון. אופציית הנופש הכפרי במרחב בקרבת האגם או בקנטוני פריבור, נושטאל וג'ורה, כוללת מערך מרשים ביותר של צימרים, דירות או מלונות קטנים לרווחת אלו שבאים לחופשה קייצית ברמה הגבוהה ביותר.

פסל המזלג בווה
פסל המזלג בווה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלו לי את הסודות של

שווייץ

אלפים כבר נרשמו ושדרגו את הטיול!

היי, אני טל, ועבדתי קשה על מנת ליצור עבורכם הדרכות ממוקדות ומעניינות, שישדרגו לכם את הטיול לשווייץ!

חינם לחלוטין ורק מידע מעניין!