Stein am Rhein

אגם קונסטאנץ – 4 הערים שהכי כדאי ללון בהן בבודנזה וסנט גאלן

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

הפינה הצפון-מזרחית של שוויץ היא מרחב התיירות הפופלארי ביותר בארץ האלפינית שאינו קשור במישרין להרי האלפים. אגם קונסטאנץ או הבודנזה הוא אגן הניקוז של חלקו ההררי של נהר הריין, הנהר שמנקז את כל שפע המים של המורדות הצפוניים של הרכס האימתני. שפע המים האדיר יוצר מרחב המלא באגמים, נחלים הרריים וכמובן נהר אחד שוצף ששיאו הוא המפלים המרהיבים שבסמוך לשאפהאוזן. מפלי הריין הם גורם המשיכה הראשי לאזור השוויצרי הרגוע, יחדיו עם ערים, עיירות וכפרים שנראו כמו שנלקחו מגלויות.

מפלי הריין לעת ערב
מפלי הריין לעת ערב
 • אגם קונסטאנץ הוא קו הגבול בין שוויץ, גרמניה ואוסטריה
 • העיר קונסטאנץ היא מעין מובלעת גרמנית בשטח השוויצרי והיא חלק ממרקם האזור
 • בגדה הדרומית של האגם שפע של אתרים מרתקים הנמתחים הלאה מערבה בכיוון שאפהאוזן או לכיוון דרום, לרכסים של גראובינדן ובכיוון ליכטנשטיין
 • במרחב האגם שפע של מקומות לינה, ממלונות עירוניים בערים הגדולות – סנט גאלן, קונסטאנץ ושאפהאוזן ועד צימרים כפריים בעיירות ובכפרים
 • במרחב גם כמה אתרי סקי שפעילים בחורף ובקיץ מציעים לינה הררית משובחת בבקתות שאלט

 

איפה הכי כדאי ללון בצפון מזרח שוויץ?

הנה 4 העיירות שהכי כדאי ללון בהן בסנט גאלן והבודנזה:

 1. שאפהאוזן Schaffhausen – לגעת במפלי הריין
 2. קונסטאנץ Konstanz – מחירי גרמניה בשוויץ
 3. סנט גאלן St. Gallen – העיר הגדולה של המרחב המרהיב
 4. שטיין אם ריין Stein am Rhein – התמצית הטהורה של המרחב

למציאת מקום לינה בצפון מזרח שוויץ, הקליקו כאן…

לרשימה של 8 מקומות לינה מעולים בקרבת אגם קונסטאנץ ובסנט גאלן, הקליקו כאן…

 

בעיירות הנבחרות ללינה נבחנו הפרמטרים הבאים:

 • גישה נוחה מנמלי התעופה של ציריך קלוטן או נמלים בגרמניה
 • גישה מהעיירה לאתרי הטבע המרכזיים באזור
 • אפשרויות בילוי בשעות הערב ואטרקציות לילדים ולכל המשפחה
 • נוחות הגישה לאטרקציות הסמוכות (כבישים או קווי שיט)
 • כמות מספקת של חנויות, מסעדות וכדומה
 • אפשרויות לינה נוחות למשפחות עם ילדים

 

מפה של איפה כדאי למצוא מקום לינה ליד אגם קוסטנץ

עיירות ללינה בבודנזה
הערים שכדאי ללון בהן בבודנזה (באדיבות גוגל מפות)

 

4 ערים מושלמות ללינה במרחב המרהיב של צפון-מזרח שוויץ

שאפהאוזן Schaffhausen

העיר שאפהאוזן היא בירתו של קנטון שאפהאוזן, ומתגוררים בה בערך ארבעים אלף איש. שאפהאוזן בעיקר מוכרת בשל האתר הסופר אטרקטיבי שנמצא בפאתיה – מפלי הריין המופלאים, אך גם היא כשלעצמה מקום תיירותי מרהיב ביופיו. מרכזה הקטן של שאפהאוזן בנוי כמעין משולש. צלעו הדרומית של המשולש היא נהר הריין, צלעו הצפון-מערבית היא נתיב מסילת הרכבת ותחנת הרכבת המרכזית של העיר וצלעו המזרחית חתומה בגבעה עליה בנויה המונוט Munot, המצודה העגולה של העיר והפארק הסמוך אליה. המונוט היא אחת המצודות המרהיבות בכל צפון שוויץ. המפלים המפורסמים של הריין רוגשים במרחק של ארבעה קילומטרים מדרום מזרח לאלטשטאט של שאפהאוזן.

המונוט בשאפהאוזן המושלגת
המונוט מעל שאפהאוזן המושלגת

זמן הנסיעה מנמל התעופה של ציריך ונוחות הנסיעה – שאפהאוזן קרובה מאוד לציריך ולנמל התעופה בקלוטן. זמן הנסיעה ברכב וברכבת הוא קצת יותר מחצי שעה.

אתרים וציוני דרך סמוכים לשאפהאוזן – מפלי הריין צמודים לשאפהאוזן מדרום, שטיין אם ריין, ציריך, אתרי היער השחור בגרמניה – טיטיזי במרחק נסיעה של פחות משעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בשאפהאוזן – שאפהאוזן היא עיר גדולה ומפותחת ומרכזה תוסס גם בשעות הערב וקצת לכיוון הלילה. בעיר שפע של אפשרויות שופינג, מסעדות ובתי-קפה מעולים וכל מה שצריך על מנת להרגיש עיר.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת שאפהאוזן – ציריך במרחק נסיעה של ארבעים דקות, וינטרטור במרחק של חצי שעה נסיעה, באזל במרחק נסיעה של שעה וחצי, קונסטאנץ במרחק נסיעה של ארבעים וחמש דקות.

אופי הלינה בשאפהאוזן ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – במרכזה של שאפהאוזן שפע של מלונות אורבאניים נהדרים, ברמה של שלושה או ארבעה כוכבים. במרחב הכפרי סביב העיר גם לא מעט צימרים כפריים.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של שאפהאוזן, הקליקו כאן…

המונוט מעל שאפהואזן
המונוט בשאפהואזן

קונסטנץ Konstanz

העיר קונסטנץ היא העיר הראשית בחלקה הדרומי של הבודנזה. האלטשטאט של קונסטנץ יושבת על החיבור בין האוברזה לאונטרזה (האגם העילי והאגם התחתי) שני האגמים שמרכיבים את הבודנזה. למרות שהעיר מחוברת היטב למרחב של הגדה הדרומית, היא למעשה מובלעת גרמנית בשטח שוויץ. קו הגבול הרשמי בין שתי המדינות נמתח ממש מדרום לגבולות האלטשטאט, שם נמצאת קרויצלינגן, עיר שוויצרית שהיא למעשה רובע של קונסטנץ. בעיר קונסטנץ מתגוררים כשמונים וחמישה אלף איש. בעיר העתיקה כמות מרשימה של אתרים עתיקים החל מימי הביניים ועד שלהי הרנסנס.

מגדלי המינסטר של קונסטנץ
מגדלי המינסטר של קונסטנץ

זמן הנסיעה מנמל התעופה של ציריך ונוחות הנסיעה – נמל התעופה הבינלאומי של ציריך שוכן במרחק נסיעה ברכב של ארבעים וחמש דקות מקונסטאנץ. ניתן להגיע גם ברכבת בזמן נסיעה של שעה ורבע. נמל התעופה של באזל שוכן במרחק נסיעה של שעה וחצי ונמל התעופה של ממינגן (בגרמניה) שוכן במרחק נסיעה של שעתיים.

אתרים וציוני דרך סמוכים לקונסטאנץ – מפלי הריין במרחק נסיעה של 45 דקות, שטיין אם ריין במרחק נסיעה של חצי שעה, רייכנאו במרחק נסיעה של רבע שעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בקונסטאנץ – בעיר הגרמנית הגדולה יש את כל הפונקציות העירוניות האיכותיות של שוויץ רק ביותר זול. השופינג זול משמעותית ממעבר לגבול, כמו גם מחירי המזון והשתייה. קונסטאנץ היא עיר תיירותית יחסית תוססת גם בשעות החשיכה, בטח בעונת הקיץ.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת קונסטאנץ – סנט גאלן במרחק נסיעה של 50 דקות, ציריך במרחק נסיעה של 50 דקות, מינכן במרחק נסיעה של 3 שעות.

אופי הלינה בקונסטאנץ ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – קונסטאנץ היא עיר גדולה עם שפע של מלונות עירוניים חדישים וטובים וגם כמה מלונות אגם גדולים יותר בחלקה הצפוני. מחירי הלינה בקונסטאנץ נוחים יותר לכיס מאשר בשוויץ והיא בסיס מעולה לטיול בצפון מזרח שוויץ בשילוב טיול ביער השחור.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של קונסטאנץ, הקליקו כאן…

קתדרלת סיינט גאלן
קתדרלת סיינט גאלן

סנט גאלן St. Gallen

סנט גאלן Saint Gallen (או Sanggale בהגה השוויצרי המקומי) היא העיר השוויצרית הגדולה במרחב של הבודנזה. היא אינה יושבת לגדת האגם הגדול אלא מרוחקת כחמישה קילומטרים מגדתו הדרומית, בעמק ירוק ומלא נחלים. העיר התפתחה סביב המנזר של סנט גאלן שנבנה במאה השמינית לספירה. הוא היה אחד מחשובי המנזרים של מסדר הבנדיקטים והחשוב ביותר מחוץ לגבולותיה של איטליה. העיר העתיקה של סנט גאלן מציעה לתייר בליל של מודרניות, היסטוריה ואווירה ימי ביניימית. העיר בעברה הייתה אימפריה של טקסטיל ועד ימינו ידועה בשל איכות הבדים שמופקים בה.

המרקטפלאץ בסיינט גאלן
המרקטפלאץ בסיינט גאלן

זמן הנסיעה מנמל התעופה של ציריך ונוחות הנסיעה – זמן הנסיעה מנמל התעופה של ציריך הוא כמעט שעה ברכב ושעה וקצת ברכבת.

אתרים וציוני דרך סמוכים לסנט גאלן – ליכטנשטיין, אפנצל, רורשאך, אגם ואלן, עמק טוגנבורג, פראואנפלד ואתרי אגם קוסטאנץ, הכל במרחק נסיעה של עד שעה וקצת.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בסנט גאלן – סנט גאלן היא העיר הגדולה בצפון-מזרח שוויץ. העיר תוססת מאוד עם שפע של אפשרויות לשופינג ובילויים.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת סנט גאלן – ציריך במרחק של שעה נסיעה, ואדוץ בירת ליכטנשטיין במרחק נסיעה של 40 דקות וקונסטאנץ במרחק נסיעה של חמישים דקות.

אופי הלינה בסנט גאלן ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – בסנט גאלן מלונות אורבאניים מודרניים ברמה של שלושה וארבעה כוכבים. בסביבה הכפרית של העיר עוד שפע של מלונות כפריים וצימרים.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של סנט גאלן, הקליקו כאן…

שטיין אם ריין
שטיין אם ריין

שטיין אם ריין Stein am Rhein

העיירונת שטיין אם ריין היא אחת היפות במרחב של הבודנזה. העיירה יושבת בקצה הלשון המחודדת שרצה מערבה מהאגם לאורך הנתיב של נהר הריין. הרחוב הראשי של העיירה מתחיל בכיכר בית העירייה Rathausplatz ונמתח פנימה עם רחוב אונדרשטאט Understadt, הרחוב הראשי של העיירה. בכיכר וברחוב בתים עתיקים עוד מימי הביניים שמתאפיינים בסיד לבן ובשורשים של עץ. חלק מהבתים מעוטרים בחלקם החיצוני. הבתים של העיירה נותנים לה נופך פסטוראלי מאוד והיא אחד מאתרי התיירות האהודים ביותר בחלקה הצפון מזרחי של שוויץ.

חלקה העתיק של שטיין אם ריין
חלקה העתיק של שטיין אם ריין

זמן הנסיעה מנמל התעופה של ציריך ונוחות הנסיעה – זמן הנסיעה מנמל התעופה בציריך ברכב לשטיין אם ריין הוא כארבעים דקות בלבד. ניתן להגיע גם ברכבת מציריך בזמן נסיעה כולל של שעה.

אתרים וציוני דרך סמוכים לשטיין אם ריין – שאפהאוזן ומפלי הריין במרחק נסיעה של עשרים דקות, קונסטאנץ במרחק נסיעה של חצי שעה, פראואנפלד במרחק נסיעה של עשרים דקות ווינטרטור במרחק נסיעה של חצי שעה.

בילוי בשעות הערב, אווירה עירונית, אוכל ושופינג בשטיין אם ריין – שטיין אם ריין היא עיירה קטנה עם בסיס תיירותי איתן. כיאה לגודלה אופציות הבילוי בה מוגבלות אבל המרכז העתיק פעיל ומזמין גם בשעות הערב.

מרחק הנסיעה והגישה אל הערים הגדולות בקרבת שטיין אם ריין – ציריך במרחק נסיעה של 45 דקות.

אופי הלינה בשטיין אם ריין ואפשרויות לינה נוחות למשפחות – אופי הלינה בעיירה הקטנה הוא כפרי במהותו ובסביבתה לא מעט צימרים כפריים נהדרים.

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של שטיין אם ריין, הקליקו כאן…

יציאת הריין מאגם קונסטאנץ
יציאת הריין מאגם קונסטאנץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *