הזה ד'או מעל בתי ז'נבה

מסלול טיול – לחרוש את ז'נבה בשלושה ימים

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

איפה נטייל? בכל האתרים של העיר היפה ז'נבה

מה המסלול? מסלול עירוני שמגיע לכל מה שיש לראות ולעשות בעיר

מתי כדאי לטייל? באביב והקיץ, בחורף קר מאוד ובסתיו תלוי במזג האוויר

למי הטיול מתאים? לכולם

באיילו כלי תחבורה נשתמש? בעיקר ברגל וקצת בתחבורה הציבורית המעולה של העיר

מה מידת האינטנסיביות? טיול עיר קליל עם הרבה מוזיאונים וחרישת רחובות וטיילות. ניתן לקצר את הטיול ליומיים עם הפחתה של כמות המוזיאונים וכמות העצירות לשופינג או קפה (לא מומלץ, כדאי לנוח ותענג על הנוף בין אתר לאתר)

נוף קו הרקיע של ז'נבה
נוף קו הרקיע של ז'נבה

מידע על מסלול הטיול

ז'נבה Genève היא עיר לא גדולה אבל בתכנון טיול בה יש להתייחס לפריסה הגיאוגרפית הייחודית שלה שכוללת גם את אתרי הנמל בנוסף לעיר הבינלאומית החדשה (מוקם מושב המוסדות הבינלאומיים). העיר החדשה היא מקום ביקור שמעט מנותק מרחובות של העיר העתיקה הקטנה בקרבת כיכר דו בור דה פור. המרכז של העיר היא כיכר דו בור דה פור והקתדרלה הסמוכה. משם ניתן להמשיך לריכוז המוזיאונים שממזרח מעיר העתיקה ולקמפוס האוניברסיטה שמדרום מערב לה, שם פארק דה בסטיון.

מצפון לעיר העתיקה אתרי הנמל. בראשם האייקון הבלתי נתפס של מזרקת זה ד'או והגן האנגלי המקסים. בתווך נמצא אזור הקניות הראשי של ז'נבה, הציר של רו דה רון והרחובות המקבילים לו.

לתכנון מסלול טיול וייעוץ אישי לטיול בעיר ז'נבה, הקליקו כאן…

איפה לנים?

רובם המוחלט של מקומות הלינה בז'נבה נמצאים בקרבת שתי הגדות של קצה אגם ז'נבה ותחילתו של נהר הרון. בגדה הצפונית, ברחובות שבין הנהר לתחנת הרכבת נמצאים רובם המוחלט של המלונות. בקרבת רו דה מון בלאן וגשר מון בלאן שמוביל לכיוון העיר העתיקה שמדרום.

ברחובות המרכזיים סביב רו דה רון ובקרבת הגן האנגלי ממוקמים המלונות היותר יוקרתיים שבעיר. כולל הרשתות הבינלאומיות היקרות. המיקום של רו דה רון כמובן עדיף. זאת בשל הקרבה לכיכר דו בור דה פור ולקתדרלה מדרום ולנמל והז'ה דאו מצפון.

לרשימה של 10 מלונות מעולים בז'נבה, הקליקו כאן…

למציאת מקום לינה בז'נבה, הקליקו כאן…

תיהנו!😊

הזה ד'או מעל בתי ז'נבה
הזה ד'או מעל בתי ז'נבה

 

פירוט ימי הטיול

יום 1: ז'נבה – מרכז העיר העתיקה

את היום הראשון לטיול נקדיש לאתרי העיר העתיקה של ז'נבה, פנינה תרבותית חשובה, בה מוזיאונים משובחים, רחובות עתיקים, כנסיות מרשימות ופאר היסטורי שנשפך מכל פינה.

מסלול טיול בעיר העתיקה של ז'נבה וברובע לה טרנשה
הקתדרלה של ז'נבה
הקתדרלה של ז'נבה
 • נתחיל את טיולינו באגם ז'נבה בלב העירוני הפועל של העיר הגדולה – כיכר דו בור דה פור Place du Bourg-de-Four. נבקר בארמון הצדק Palais de Justice והוטל דה-ויל, מבנה בית העירייה מהמאה ה-15 שנבנה בסגנון רנסנסי.
 • מהכיכר נלך אל קתדרלת סן פייר Cathédrale Saint-Pierre. הקתדרלה העתיקה של העיר נבנתה במהלך המאה ה-12, בסגנון רומנסקי בתחתית ומעליו סגנון גותי מרשים שמגרד את השמיים.
 • נלך אל המוזיאון של ז'נבה העתיקה בבית טאבל Maison Tavel בסמוך לקתדרלה. במוזיאון תצוגה של חפצי יומיום מהתקופות הקדומות של העיר. יחדיו עם דגמים המתארים את העיר שעוד הייתה מוקפת חומה.
 • לאחר מכן נלך למוזיאון ברבייה מולר Musée Barbier-Mueller הסמוך, בו ממצאים ארכיאולוגיים ממגוון תרבויות עתיקות בראשן התרבות המיקנית, הקיקלאדית והאטרוצקית.
 • מהקתדרלה נלך מעט דרומה ברחובות העיר העתיקה עד לפארק דה בסטיון Parc des Bastions, שער הגישה לקמפוס האוניברסיטה של העיר. נצפה בחומת הרפורמציה Mur des Réformateurs, החומה הוקמה בשנת 1909 לכבודו של מייסד הזרם הקלוויניסטי – ז'אן קלווין. בלב החומה ארבעה פסלי ענק של מנהיגי הרפורמציה בעיר (ביניהם כמובן קלווין). נבקר בפארק הנאה ובקמפוס המפואר של האוניברסיטה.
האיל דה רוסו בז'נבה
האיל דה רוסו בז'נבה

יום 2: ז'נבה – העיר החדשה ורובע לה טרנשה

את היום השני לטיול מקדיש לעיר החדשה של ז'נבה. בעיר החדשה הסמלים של עיר המודרנית, שעליהם מעפיל הזרם האדיר של מזרקת זה ד'או המטורפת. העיר החדשה נמתחת בחצי סהר לאורך גדת האגם וחוצה אותה נהר הרון מסיבי שעוזב את האגם הפסטרלי בדרכו לצרפת. את הטיול נתחיל ברובע לה טרנשה Tranchées האלגנטי בו רחובות מלאי שיק ומוזיאונים פרטיים מעולים ומשם נתקדם אל הטיילות שלגדת האגם.

הזה ד'או במבט מהגן האנגלי
הזה ד'או במבט מהגן האנגלי
 • נתחיל את היום השני ברבוע טרנשה הנאה מזרחית ממרכז העיר העתיקה. נתחיל את טיולינו במוזיאון האמנות וההיסטוריה Musée d'Art et d'Histoire, בו אוסף מרשים של אמנות מרשים של אמנים מקומיים ואירופאיים וגם אוסף ארכיאולוגי גדול.
 • מהמוזיאון נלך לכנסייה הרוסית Église Russe הסמוכה, המפורסמת בכיפות הבצל המרשימות שלה שחולשות על קו הרקיע של רובע לה טרנשה Tranchées היוקרתי.
 • נשלים את הטיול התרבותי במוזיאון קרן באור לאמנות אוריינטאלית Fondation Baur Musée des arts d'Extrême-Orient, הסמוך לכנסייה, בו אוסף חשוב של אמנות מהמזרח הרחוק.
 • נגיע אל הרחוב הראשי של העיר – רו דה רון Rue du Rhône, המרכז לשופינג ובילויים בעיר היפה.
 • נלך עד לנהר הרון ונחצה את הנהר צפונה על האיל רוסו Ile Rousseau, שמוקדש לבנה של העיר הפילוסוף ז'אן ז'אק רוסו. האי היפה שיושב ממש על יציאת הנהר מערבה. הגישה אל האי היא בהליכה על ה-Pont des Bergues, גשר הולכי רגל מרהיב ביופיו.
 • נשוב דרומה ונלך אל הגן האנגלי Jardin Anglais. נבקר בל'אורלוז' פלרי L'Horloge Fleurie. שעון הפרחים המטופח שסמוך לכניסה לגנים מכיוון מרכז העיר.
 • מהגן נמשיך על הטיילת היפה של הגדה הדרומית הקוואי גוסטאב אדור Quai Gustave-Ador. נלך בכיוון הזרם האדיר של סימלה האייקוני של ז'נבה – מזרקת זה ד'או Jet d'Eau המרהיבה. המשאבה האימתנית מעיפה את הזרם לגובה של 140 מטרים ולקראת ערב היא נצבעת בהמוני צבעים וכולה חגיגה לעיניים.
הדגלים בכניסה לארמון האומות בז'נבה
הדגלים בכניסה לארמון האומות בז'נבה

יום 3: העיר הבינלאומית ורובע מון בלאן

את היום השלישי של הטיול נקדיש לרבוע הבינלאומי של ז'נבה, בו מרוכזים כל המוסדות הבינלאומיים של האו"ם ושל הצלב האדום. הרובע החדשני הוא הלב הקוסמופוליטי של המדינה הנייטראלית ואחד המרחבים החשובים בפוליטיקה העולמית.

פסל בגנים שמחוץ לארמון האומות
פסל בגנים שמחוץ לארמון האומות
 • נתחיל את הטיול בפארק האומות Pâquis-Nations הגדול, הלב הירוק של העיר הבינלאומי.
 • בכניסה לפארק נצפה בפסל המפורסם של הכיסא השבור, אחד מהסמלים המודרניים של העיר הבינלאומית. לאחר מכן נלך בשדירת הדגלים ONU Genève – Allée des Drapeaux וניכנס לארמון האומות.
 • ארמון האומות Place des Nations נמצא בפארק דה ל'אריאנה Parc de l'Ariana. בפארק ובמתחמי הארמון יושבים הגופים הבינלאומיים שמקום מושבם בז'נבה. הארמון היה מקום מושבו של הגוף הכושל שהקדים את האו"ם – חבר הלאומים.
 • לאחר ביקור בארמון נלך למוסד הבינלאומי השני החשוב של העיר. בקצה השני של פארק דה ל'אריאנה נמצא מוזיאון הצלב האדום והסהר האדום Musée international de la Croix-Rouge et du Croissant-Rouge. המקום הוא המרכז של הארגון השוויצרי הבינלאומי והמוזיאון בו סוקר את תחום זכויות האדם בעולם.
 • מהעיר הבינלאומית נתחיל לחזור לכיוון מרכז ז'נבה. נרד אל גדת האגם אל פארק מון רפו Parc Mon Repos, בו נוף מרהיב של האגם.
 • נלך מהפארק על טיילת וילסון Quai Wilson דרומה לרובע מון בלאן היוקרתי. נגיע אל הרוטונדה מון בלאן Rotonde du Mont-Blanc, ליד מסוף המעבורות של העיר, לתצפית נוספת על מזרקת זה ד'או המהממת.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *