לוצרן

לוצרן – לינה במלונות ודירות על אגם ארבעת הקנטונים | מידע וטיפים

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

לוצרן Luzern היא עיר עתיקה ומבוקשת בלב של שוויץ. העיר שוכנת לגדת אגם לוצרן (אגם ארבעת הקנטונים), היכן שהקונפדרציה השוויצרית נולדה בסוף המאה ה-13, עם היצאה של נהר הרוייס מהאגם. העיר שוכנת בקצה הדרומי של שפלת שוויץ ונושקת ממש להתרוממות של האלפים מצפון. בסמוך לעיר הר פילאטוס המרהיב, בו מרפסת תצפית אטרקטיבית בה ישנם גם מלונות. בעיר עצמה המון אטרקציות ומוקדי עניין – כנסיות, מוזיאונים, פארקים ועוד. בקרבתה גם מזויאון התחבורה הלאומי של שוויץ.

הקפלבריקה בלוצרן לעת ערב
הקפלבריקה בלוצרן לעת ערב
 • לוצרן היא אחד מיעדי התיירות הראשיים של שוויץ ומרכזה המון אטרקציות חשובות (לעיר בסדר גודל של 80 אלף איש)
 • בשל תנועת התיירות העצומה בעיר, בלוצרן כמות גדולה של מלונות במגוון סוגים ורמות
 • לגדת האגם, בחלק הצפוני של העיר, מלונות פאר ונופש לאורך ציר הלדנשטראסה Haldenstrasse או טיילת מתיאס לושסינגר פלאץ Matthias Luchsinger Platz
 • במרכז העיר העתיקה – באלטשטט, בגדה הצפונית של נהר הרויס, מלונות קטנים ואיכותיים ברחובות הכי יפים בשוויץ
 • בגדה הדרומית של נהר הרוייס, מקבצי מלונות ברמה של של שניים עד ארבעה כוכבים, בחלקים היותר חדשים של העיר

לרשימה של 8 מלונות מעולים בלוצרן, הקליקו כאן…

 

איפה הכי טוב ללון בהם בלוצרן?

הנה 3 האזורים שלדעתנו הכי כדאי ללון בהם בלוצרן:

 1. העיר העתיקה Luzern Altstadt – לחזור לימי הביניים (בקטע טוב🤗)
 2. טיילת מתיאס לושסינגר פלאץ Matthias Luchsinger Platz – בילוי גדת אגם קלאסי
 3. הגדה הדרומית של הרוייס סמוך לתחנת הרכבת המרכזית – אווירה עירונית מתוקתקת

לבדיקת זמינות ומחירים במלונות של לוצרן, הקליקו כאן…

הרובעים הכי טובים ללינה בלוצרן
הרובעים הכי טובים ללינה בלוצרן (מקור: גוגל מפות)

 

המיקומים של מלונות לוצרן

ישנם ארבעה מקבצי מלונות מופרדים בתוככי העיר שלכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. מקבץ המלונות היוקרתיים, מלונות ברמה של ארבעה וחמישה כוכבים ומעלה, נמתח לאורך הציר המרכזי של הלדנשטראסה Haldenstrasse לאורך הגדה הצפונית של הלשון עליה יושבת לוצרן (טיילת מתיאס לושסינגר פלאץ). המלונות יושבים על הטיילת שעל גדת האגם ושם נמצאות גם מסעדות היוקרה של העיר. המקבץ של הלדנשטראסה ממשיך גם לאורך הציריכשטראסה Zürichstrasse בסמוך לאתרי העיר החדשה דוגמת אנדרטת האריה ופנורמת בורבאקי.

אנדרטת האריה
אנדרטת האריה בלוצרן

המקבץ השני של המלונות נמתח לאורך רחובות העיר העתיקה פרופר מכיכר שוואננפלאץ דרך הקאפלגאסה ועד הווינמארקט. עדיף למצוא מלון כמה שיותקר קרוב לציר זה, ציר השופינג המרכזי של העיר העתיקה. המלונות במרכז העיר העתיקה הם ברובם מלונות שלושה כוכבים קטנים. לרוב הם משופצים וכולם מציעים את המיקום הכי טוב שיש.

המקבץ השלישי והרביעי של המלונות בלוצרן נמצא בגדה הדרומית של נהר הרויס, בקרבת תחנת הרכבת המרכזית של העיר. ציר ההירשגראבן Hirschengraben, הוא הרחוב המרכזי ברובע, בו שפע של מלונות ברמת שלושה כוכבים שלרוב מציעים את המחיר הכי טוב בעיר. המלונות מציעים גישה נוחה מאוד לעיר העתיקה דרך השפוירבריקה, הגשר שמחבר את העיר העתיקה ממערב. בסמוך לתחנת הרכבת ישנו מקבץ נוסף של מלונות, לרוב מלונות בוטיק חדישי ברמה של שלושה או ארבעה כוכבים. מלונות אלו נמצאים במרחק הליכה של דקות בודדות מהקאפלבריקה. מיקומם ליד התחנה וממש בקרבת הגשר הופכים אותם לנגישים במיוחד ולפופולאריים מאוד.

החומה של לוצרן
החומה של לוצרן

 

טיפים למציאת מקום לינה מושלם בלוצרן

ראשית חפשו מידע על המלון באינטרנט

ישנם עשרות אתרי הזמנות באינטרנט ובכולם ישנה אפשרות להזין ביקורות על המלון. אם אתם מזמינים בבוקינג או אפילו דרך סוכנות בארץ, פנו קצת זמן ולימדו על טיב המלון אליו אתם מגיעים. חייבים לקרוא ביקורות על המלונות בבוקינג (אמין היות ורק מי ששהה במלון יכול לכתוב ביקורת) או טריפאדוויזור (פחות אמין – פתוח לכל מי שרוצה לכתוב).

בית העירייה של לוצרן לעת ערב
בית העירייה של לוצרן לעת ערב
 1. תחפשו ביקורות בעברית – לרוב מקומות לינה בחו"ל לא יטרחו לזייף ביקורות בעברית. אם אתם רואים ביקורת בעברית תקנית (לא תרגום של גוגל טרנסלייט), צאו מנקודת הנחה כי מדובר בביקורת אמיתית. ביקורות בעברית לרוב יעסקו באותם דברים שיענינו את כולנו כישראלים.
 2. כמה ביקורות נכתבו על המלון? – אם אין הרבה ביקורות זה חשוד. תתמקדו במלונות שישנן עליהם מאות ביקורות.
 3. נפו ביקורות חשודות – תעשיית זיוף הביקורות היא תעשייה ענפה. כאשר אתם סוקרים מלון, תהיו חשדניים כלפי ביקורות טובות (אף מלון לא יכתוב על עצמו ביקורות שליליות).
 4. זהו ביקורות אמינות – הביקורות האמינות ביותר הן האלו שהן מאוזנות. אם אתם רואים נקודות טובות ונקודות רעות משולבות יחדיו באותה הביקורת קחו בחשבון שהביקורת אמינה.
 5. זהו דפוסים חוזרים – אם בהמון ביקורות רשום שהמלון רועש מבחוץ, אז לצערי כנראה המלון באמת רועש מבחוץ. לחילופין, אם בהמון ביקורות רשום שהמיטה סופר נוחה, אז מעולה היא באמת ממש נוחה… לילה טוב.

 

המלצה חמה של גיא – סיירו ברחוב של המלון בעזרת גוגל Street view

תוכנת Google Earth פתח בפנינו המטיילים את ההזדמנות לצפות מראש לאן אנו מגיעים. צאו לסיור בתוכנה המגניבה, דרכה ניתן לבדוק את טיב המלון וסביבתו. תבדקו האם ישנם חלונות נפתחים או האם החלונות של המלון מטונפים? תבדקו מה מצבו של הבניין מבחוץ, האם משופץ? האם ישנם דלתות או חלונות שבורים וכו'.

תבדקו גם את סביבתו הקרובה של המלון. האם הרחוב בו המלון נמצא סואן יתר על המידה? או להפך, האם הרחוב נטוש או מוזנח? האם יש הומלסים ברחוב? עסקים נטושים? ערמות של גרוטאות? וכו'. בלוצרן לרוב המלונות יהיו במצב טוב ובסביבה מצוחצחת, אבל תמיד כדאי לבדוק מראש.

נהר הרוייס והעיר העתיקה של לוצרן
נהר הרוייס והעיר העתיקה של לוצרן

 

איך למצוא מקום לינה בערי שפלת שוויץ?

הלינה האורבאנית בעריה הגדולות של שוויץ שונה במהותה מהלינה במתקנים המפוארים שבהן הארץ האלפינית מפורסמת. בראשן הלינה בריזורטים של הסקי, לינה במלונות המרפא השונים או לינה במרחב הכפרי, לרוב בצימרים פרטיים או במלונות באחוזות. הלינה העירונית במהותה דומה ללינה בשאר ערי אירופה הגדולות, אך הקסם השוויצרי הייחודי נוצץ מכל פינה.

ערי שוויץ הגדולות הן בעלות ביקוש תיירותי גבוה מאוד במשך עונת התיירות החמה (מאי עד אוגוסט). כאשר מחוץ לעונה המלונות מציעים מחירים לא רעים בכלל. שיא עונת הטיולים בעריה הגדולות של שוויץ הוא בחודש אוגוסט, במקביל לחופשה השנתית של האירופאים. אז יש לצפות למחירי לינה גבוהים ואפילו לקושי במציאת מקום לינה במרכז העיר. שיא נוסף הוא נקודתי, בעיקר סביב יריד בינלאומי (שיש המון כאלו בערי שוויץ הגדולות) או אירוע מיוחד שנערך בעיר. אם אתם מכננים להגיע לערי שוויץ הגדולות במהלך שיא העונה, כדאי מאוד לארגן את מקום הלינה זמן מה מראש.

יש להתייחס בעיון למזג האוויר החל מחודש נובמבר ועד תחילת האביב בחודש אפריל. מזג האוויר בשפלת שוויץ במהלך הסתיו והחורף הוא קר עד קפוא. תנועת התיירות המוגבלת לערים מבטיחה מחירים טובים במלונות העירוניים. מלונות שנשארים פעילים במשך כל השנה. הלינה בערים במהלך עונת החורף מחווירה (תרתי משמע) אל מול השלג הצח של אתרי הסקי בעמק נהר הרוןבאלפים הברניים או בגראובינדן, שם עונת התיירות בשיאה. עבור מי שמחבב אווירה חורפים קפואה עם מראה עיר אירופאי מובהק, הלינה החורפית בעריה הגדולות של שוויץ יוצאת משתלמת במיוחד.

הכנסייה הישועית בלוצרן בשקיעה
הכנסייה הישועית בלוצרן בשקיעה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *