crans montagna

כל המידע על תכנון חופשת סקי חורפית ברכס האלפים

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

בכל שנה מיליוני תיירים מציפים את המרחב האלפיני של שוויץ ובאים ליהנות מכמה מאתרי הסקי היוקרתיים והטובים ביותר בעולם. במרחב האלפיני של שוויץ מאות רכבלים שונים שבמהלך כל החורף מעלים למעלה מדרונות ההרים, אלפי גולשים בכל רגע נתון במהלך היום.

סקי בלנצרהיידה Lenzerheide ליד כור
סקי בלנצרהיידה Lenzerheide ליד כור

המתקנים האלפינים בשוויץ הם אולי סימן ההיכר של המדינה האלפינית. בה כמה מההרים והפסגות האייקונים והמוכרים ביותר של הרכס הענק. מתקני הסקי של שוויץ פעילים במהלך עונת הסקי, מאמצע נובמבר ועד אמצע אפריל, תלוי כמובן במשטר השלגים. במשך הקיץ אתרי הסקי הופכים את עורם ליעד נופש קיצי פופולארי במיוחד.

במרחב האלפיני הקייצי ניצן לצאת להייקינג, טיולי טבע, ספורט אתגרי ועוד הכול לאור השמש הזוהרת וצלליות הפסגות המשכרות. על מנת לתמוך בתעשיית התיירות העצומה של המרחב האלפיני של שוויץ, הוקמו במשך השנים אלפי מלונות ומקומות לינה להשכרה עבור תיירים. על המרחב שולטות הבקתות האלפיניות השוויצריות – השאלה Chalet, בהן מלונות, דירות להשכרה, צימרים ועוד.

צרמט והמטרהורן
צרמט והמטרהורן

 

תרבות הסקי השוויצרית

תרבות הסקי והנופש המושלג נולדה הלכה למעשה בשוויץ. הספורט הלבן האמיתי – סקי המדרונות, נולד בסוף המאה ה-19 בעיירות האלפיניות של קנטון גראובינדן במקביל להתפתחות סקי המישור הנורווגי. עם ההכרה באיכויות של הנופש המושלג, התפתחו במהירות עיירות הנופש של הקנטון. בראשן סנט מוריץ ודאבוס. כיום התעשייה של הסקי והנופש הלהבן מתפרסת לאורך כל המרחב ההררי והעמקים האלפינים מפאתי עמק נהר הפו בצפון איטליה, דרך הרכסים בצרפת ואוסטריה, אך המרכז של התעשייה נותר עדיין במדינה הקטנה שוויץ.

רכבל ממול המטרהרון
רכבל ממול המטרהרון

המרחב האלפיני השוויצרי מתחלק באופן גס לשלושה מרכזים עיקריים: גראובינדן ממזרח, המורדות הצפוניים של האלפים הברניים בקנטון ברן והאתרים המופלאים של עמק נהר הרון, במורדות הדרומיים של האלפים הברניים ובמורדות הצפוניים של האלפים הפניניים. באלפים הפניניים כמה מהפסגות המוכרות ביותר באלפים בראשן המטרהורן, סימלה הגיאולוגי של שוויץ.

 

מרחבי הסקי האלפיני בשוויץ

  1. אתרי גראובינדן נחשבים לוותיקים והיוקרתיים ביותר מבין אתרי הסקי של שוויץ. בדאבוס, סנט מוריץ, קלוסטרס, ארוזה ועוד, אלפי מלונות ומקומות לינה לרווחת התיירים. הגישה אל גראובינדן היא מנמל התעופה של ציריך, במרחק של נסיעה של שעה עד שעתיים מאתרי הסקי של הקנטון המזרחי.
  2. האתרים של האלפים הברניים נחשבים לאתרים כמעט לוקאליים והם אהודים מאוד על השוויצרים בעצמם. בעיירות הסקי המיתולוגיות ונגן, מירן, אדלבולדן, קנדרסטג, גרינדלוולד וגשטאד, מבלים רבבות שוויצרים את חופשת החורף שלהם. מבלים יחדיו עם התיירים הבאים לחוות את הצד היותר גרמני וערפילי של תעשיית הסקי השוויצרית. ממזרח למיירינגן ישנה גם עיירת הסקי המפורסמת אנגלברג, שבקנטון אובוולדן. היא שייכת דה-פקטו גם למורדות הצפוניים של האלפים הברניים.
  3. באלפים הפניניים כמה מהפסגות המוכרות ביותר באלפים בראשן המטרהורן, סימלה הגיאולוגי של שוויץ. האתרים של קנטון וואלה, בראשם צרמט המיתולוגית, סאס-פה הנדירה, לה פורט דו סוליי וורבייה, הופכים כל קיץ לפיצוץ של גולשים הבאים לכמה מהריזורטים המתקדמים ביותר של תעשיית הסקי. עמק נהר הרון שמצטיין במשך כל השנה בכמות מרשימה של שעות שמש, מהווה מקום בילוי אהוד במיוחד עבור תיירי הסקי. הגישה אל האתרים היא מנמל התעופה של ז'נבה הסמוך. נמל זה משרת גם את תעשיית הסקי הענפה של שאמוני לרגליי המון בלאן.
הנוף המהמם של ההוך-אייברג Hoch-Yberg בדרום קנטון ציריך
הנוף המהמם של ההוך-אייברג Hoch-Yberg בדרום קנטון ציריך

 

כל המידע על מלונות וריזורטים באתרי הסקי של וואלה (עמק הרון)

רוב רובה של תעשיית המלונאות בקנטון וואלה מתבססת כמובן על תעשיית הסקי האלפינית האימתנית. לאורך העמק כמה מאתרי הסקי המפורסמים בשוויץ ובעולם. אתרים דוגמת צרמט, סאס-פה, ורבייה, שאמפרי, קראנס מונטאנה ועוד. בכל חורף עיירות הסקי של המרחב מלאות ברבבות תיירים. תיירים שבאים לכמה ממסלולי הסקי הטובים בעולם ולכמה מעיירות הסקי המשובחות ביותר שיש. החוויה המלונאית האלפינית בשוויץ היא פשוט מופת. בחורף המלונות האלפינים שמוכרים כבקתות עץ רבות קומות עם מרפסות ארוכות, הם הבסיס של חרישת המדרונות עם מחלקיים ושפע של לבן בעיניים. בקיץ, מקומות לינה אלו הופכים לאתרי נופש פעילים. אתרים שתומכים בתיירות הקיץ במרחב עם שפע של אפשרויות נופש משפחתיות. ברחבי הקנטון נבנים גם ריזורטים ממש מתקדמים. הם אולי יקרים אבל הם פשוט חוויה מטורפת לחלוטין. במקביל לתעשיית הסקי, גם תעשיית מלונאות המרפא מפותחת מאוד בקנטון. גם סביב אתר המרחצאות של לויקרבאד וגם בכל מקום בו זורם האוויר האלפיני הנקי.

למציאת מקום לינה לחופשת סקי לצל המטרהורן בצרמט, הקליקו כאן…

מלבד הריזורטים של הסקי, בכפרים ובעיירות בקנטון המוני צימרים משפחתיים ובתי מלון קטנים. הצימרים פעילים בעיקר בעונת הקיץ. פעילים בעיקר בישובים היותר נמוכים אלו שהם אינם אתרי סקי במהלך החורף. בערים הקטנות של הקנטון, כמו גם בבריג, סיון ומארטיני, ישנם גם בתי מלון שניתן להגדירם כעירוניים. הלינה בקנטון, כמו בכל שוויץ, היא לא זולה. אך היא גם לא יקרה להחריד כמו אלמנטים תיירותיים אחרים בשוויץ (בעיקר עלות המזון). למרות המחיר הגבוה של הלינה יחסית לשכנותיה (בעיקר איטליה), שוויץ מציעה רמה מלונאית שקשה להתחרות בה. התמורה שמקבלים היא פשוט כמעט מושלמת.

לרשימה של 10 מלונות וריזורטים לסקי בצרמט וסאס-פה לרגלי המטרהורן…

ל-5 מקומות לינה לסקי המושלם בקראנס-מונטנה, הקליקו כאן…

לרשימה של 5 מקומות לינה לסקי רגוע בורבייה, הקליקו כאן…

המטרהורן
המטרהורן

 

כל המידע על מלונות וריזורטים באתרי הסקי של גראובינדן

בקנטון גראובינדן כמה מאתרי הסקי המפורסמים ביותר בעולם. אתרים שהיוו את הבסיס לתפיסת הנופש של הספורט הלבן. אלו התפתחו יחדיו עם הפיכת הסקי לאחד הייצוגים היותר מקובלים על חוג הסילון. עיירת הנופש סנט מוריץ באנגדין (עמק נהר האין), היא מקום הולדתו של הספורט הלבן. יחדיו עם התפתחות הסקי, התפתחה בסנט מוריץ תעשיית המלונאות המפוארת בתקופת הבל אפוק (העידן היפה, סוף המאה ה-19), אז עשירי אירופה הגיעו כל חורף לספורט ומרפא בכמה מהמלונות היוקרתיים ביותר של התקופה. כיום העיירה, יחדיו עם דאבוס, שמוכרת בעיקר כמקום מפגש של כלכלנים במסגרת הפורום הבינלאומי שנערך בה כל שנה, הן הבסיס לתעשיית הסקי של גראובינדן. בנוסף, עיירות סקי מפורסמות נוספות כגון קלוסטרס וארוזה. ישנם אפילו אתרים ליד כור בירת הקנטון, שגם הם חלק מהתעשייה הענפה. בכל אתרי הסקי שפע גדול של מלונות, חלקם יוקרתיים מאוד וחלקם במחיר יותר נוח לכיס.

לבדיקת זמינות ומחירים באתרי הסקי של סנט מוריץ, הקליקו כאן…

לרשימה של 9 מלונות לנופש סקי יוקרתי בסנט מוריץ…

ל-8 מלונות יוקרתיים לסקי בדאבוס וקלוסטרס, הקליקו כאן…

סקי ספיץ לגלב Piz Lagalb במעבר ברנינה
סקי בספיץ לגלב Piz Lagalb במעבר ברנינה

 

כל המידע על מלונות וריזורטים באתרי הסקי של האלפים הברניים

הלינה והמלונאות במדרונות הצפוניים של רכס האלפים הברניים שייכת כולה הכמעט מוחלט לתעשייה המופלאה של מלונאות הסקי. במורדות של האלפים הברניים כמה מאתרי הסקי המובילים בשוויץ. אתרים מיתיים כגון ונגן ומירן לרגלי היוגפראו, גשטאד, קנדרסטאג, אדלבודן, גינדלוולד ואנגלברג ממזרח. הרמה של המלונות בריזורטים שבעיירות היא אולי הטובה ביותר בשוויץ, כמובן שהמחירים בהתאם. הריזורטים פעילים מאוד בעונת הסקי האלפינית הארוכה. אולם הם נותרים פעילים גם בעונת הקיץ, אז משרתים את תנועת התיירות הקיצית במרחב האלפיני. מלבד אתרי הסקי ישנם גם לא מעט צימרים שפעילים בקיץ ונמצאים בכפרים ובעיירות שבעמקים. ניתן גם למצוא מקומות לינה בעיירות והערים שבאגמים שמתחת למדרונות. העיר תון מהווה מקום לינה נוח כשער יציאה לטיול במרחב בשילוב טיול בעיר עצמה ובגדת האגם שנקרא על שמה. אינטרלאקן עצמה כצומת תחבורה חשוב שמוביל לעמקים המזרחיים של הקנטון, היא מקום לינה מעולה ממש בלב המסלול. בעיירה הקטנה כמות מרשימה של בתי מלון עירוניים. אלו נמצאים ממש על הכביש בדרך אל עיירות הסקי המפורסמות.

לרשימה של 8 מלונות לנופש סקי אלפיני משובח לרגלי היונגנפראו, הקליקו כאן…

למציאת מקום לינה באתרי הסקי של ונגן, הקליקו כאן…

מרפסת תצפית על היונגנפראו
מרפסת תצפית על היונגנפראו

 

איך מחפשים ומזמינים מלון באתרי הסקי האלפיניים של שוויץ?

איך לקרוא ביקורות באינטרנט?

ישנם המוני אתרים שניתן להזמין דרכם מלון או ריזורט לסקי אלפיני. הגדול והמוכר מבניהם הוא כמובן אתר בוקינג. בכל אתר ישנה אפשרות לכתוב תגובות על המלון. לכן יש שפע של אינפורמציה זמינה על כל מקום לינה. לפני שאתם סוגרים מלון, תקראו היטב את התגובות על המלון בבוקינג או בטריפאדוויזור (וגם באתרים אחרים) ותנסו לדלות מידע עודותו.

סקי בצרמט
סקי בצרמט
  1. ראשית תבדקו מהי כמות הביקורות על המלון – אם אין הרבה ביקורות זה מחשיד, או שהמלון חדש או שהמלון מחק את ההיסטוריה של התגובות (וברור למה). תזמינו מקום במלונות שישנן עליהם מאות ביקורות שונות, או במקומות לינה שאתם בטוחים במאה אחוז שהם חדשים (לכן עם מעט ביקורות).
  2. תחפשו ביקורות בעברית – אף מקום לינה בחו"ל לא יבזבז את זמנו על לזייף ביקורות בשפת האם שלנו. צאו מנקודת הנחה כי מה שכתוב בעברית תקנית (לא תרגום רעוע של גוגל טרנסלייט) הוא אמין.
  3. קראו בעיון ביקורות באנגלית – הביקורות באנגלית מביאות שפע של מידע (חיובי ושלילי), חפשו אלמנטים או תמות שחוזרות בהרבה ביקורות (אם בהרבה מקומות רשום כי המלון רועש סביר להניח שהוא באמת רועש).

 

סיירו בסביבת מלון הסקי באמצעות Google Earth

כלי מעולה שיש לנו הוא האפשרות להביט על הרחוב מהמחשב ביתי, זאת באמצעות Google Earth. כלי זה הוא כלי מצוין על מנת לבדוק מה טיב הכניסה למלון וטיבה של הסביבה הקרובה אליו. התוכנה תאפשר לכם לצאת לטיול וירטואלי ברחבי עיירת הסקי. תוכלו לבדוק מה המרחק בין מקום הלינה לתחנת הרכבת של העיר. או חשוב מכך, מה המרחק בהליכה אל תחנת האיסוף של הגונדולה (הרכבל), שמטפס אל המדרונות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *