Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ריזורטים של סקי בסיינט מוריץ

כל המידע על לינה במזרח שוויץ – גראובינדן, בודנזה, סנט גאלן וליכטנשטיין

אולי גם יעניין אותך…

לפוסטים נוספים >>

חלקה המזרחי של שוויץ כולל כמה מהאתרים היפים והאטרקטיביים ביותר במדינה האלפינית. המרחב הגיאוגרפי של מזרח שוויץ נמתח לאורכו של נתיב נהר הריין. גם בחלקו ההררי השוצף בקנטון גראובינדן וגם בתחילת מסעו השקט אל עבר הים הצפוני במקטע של גלארוס וליכטנשטיין והלאה במעברו באגמי קוסטנץ. לאורך נתיב הנהר מתרכזים רובם המוחלט של אתרי מזרח שוויץ. בין אם מסלולים במרחב האלפיני מדרום, טיולים במרחבים הירוקים הפתוחים של קנטון סנט גאלן, גלארוס (עם קפיצה קטנה לחו"ל לליכטנשטיין) או במרחב הסופר פופולארי של הבודנזה (אגם קוסטנץ), שהוא חלק בלתי נפרד ממסלולי הטיול של היער השחור. הלינה במזרחה של שוויץ היא חלק בלתי נפרד מתכנון הטיול. אופי הלינה לאורך נתיב הריין קשורה כמובן לאופי הטיול. הלינה במרחב היא חלק קריטי בתכנון מסלולי הטיול ובאיילו אתרים לבקר.

המונוט לעת ערב מעל שאפהאוזן
המונוט לעת ערב מעל שאפהאוזן

 

איך למצוא מקום לינה במזרח שוויץ?

בחלקה המזרחי של שוויץ, על נתיבו העליון של נהר הריין, ישנם לא מעט אתרים שכדאי מאוד לבקר בהם וכמה אתרים שהם בגדר חובה. למרות שאופי הטיול או הלינה במרחב האלפיני של קנטון גראובינדן שונה במהותה מהלינה בבודנזה, ניתן לשלב את כלל המרחב בתכנון טיול נכון. הערים הגדולות של נתיב הריין העליון הן כור בירת גראובינדן, סנט גאלן, קוסטנץ (שבגרמניה) ושאפהאוזן. למעשה המרכז העירוני הגדול במרחב היא העיר ציריך. ציריך היא העיר הגדולה בשוויץ והמרכז התחבורתי החשוב ביותר במדינה האלפיני. ציריך אינה ממוקמת על נתיב נהר הריין אולם מיקומה מאפשר גישה נוחה לכל חלק ממזרחה של שוויץ. העיר מרוחקת כארבעים דקות נסיעה בלבד משאפהאוזן ומפלי הריין. זמן הנסיעה מציריך לקונסטנץ ולבודנזה הוא חמישים דקות, כשעה לסנט גאלן ושעה ורבע לכור.

ניתן לתכנן מסלול טיול ולסגור מקום לינה בכל תחנה על הדרך. בסופו של דבר זמן הנסיעה לאורך קו הגבול המזרחי של שוויץ, משאפהאוזן עד לכור אינו עולה על שעתיים. בדרך ישנם אתרי חובה כגון מפלי הריין, עיירות אגם קוסטנץ והעיר קוסטנץ עצמה. בסמוך אפשר לבקר גם בסנט גאלן (העיר), במרחבי קנטוני סנט גאלן וגלארוס (היידילנד), ליכטנשטיין המופלאה וכור האלפינית. מכור עד לעיירות הסקי המפורסמות של הקנטון כגון דאבוס וסיינט מוריץ, יש לחשב זמן נסיעה אקסטרה. מצד שני ניתן להתמקם בציריך ולצאת לטיול כוכב. בכל יום לטייל באתר אחר לאורך הגבול המזרחי והצפוני של המדינה.

בקתה באלפים
בקתה באלפים

 

הכול על מלונות אורבניים בסנט גאלן, כור ושאפהאוזן

הערים הגדולות של מזרח שוויץ הן סנט גאלן, כור ושאפהאוזן. ניתן להוסיף לרשימה גם את ואדוץ בירת ליכטנשטיין, עיירה קטנה אמנם אך עם שפע של אפשרויות לינה. אופי המלונות בערי נתיבו ההררי של נהר הריין הוא עירוני במהותו. היות ומומלץ למצוא מקום לינה במרכזה העתיק של העיר, רבים מבין המלונות יהיו בבניינים ישנים. היות ורמת המלונאות בשוויץ היא בטופ של אירופה (כמו כל המדינה), המלונות במרכזים העתיקים של ערי מזרח שוויץ יהיו ברמה גבוהה מאוד, גם אם תיקחו מלונות של שלושה כוכבים וגם אם תלונו בבניין שעומד על תילו עוד מימי הביניים.

למציאת מקום לינה בסנט גאלן, הקליקו כאן…

מרכז סיינט גאלן
מרכז סיינט גאלן

אם הגישה שלכם אל העיר היא עם רכב, מומלץ מאוד להבטיח שבמלון ישנה חנייה. בכל עיר במזרחה של שוויץ ישנם שפע של מלונות שנמצאים בחלק החדש של העיר. במלונות אלו תהייה חנייה, או שלא תהייה בעיה למצוא חנייה בקרבתם. בקרבת המלונות של המרכז העתיק יכולה להיות בעיה של חניה. ישנם גם מגוון של מגבלות תנועה וחניה בתוך מרכזי הערים. על כן עדיף להבטיח חניה מראש. בקרבת תחנות הרכבת של הערים הגדולות יש לרוב חניה נוחה, בין אם בחינם או בחניונים מוסדרים. לכן אם אתן באים עם רכב, מומלץ למצוא מלון בתווך שבין המרכז העתיק של העיר לתחנת הרכבת.

למציאת מקום לינה בליכטנשטיין, הקליקו כאן…

 

מיקום המלון ביעדים עירוניים במזרח שוויץ

אם אתם מגיעים לכור, סנט גאלן, שפהאוזן או קוסטנץ ברכבת, מומלץ למצוא מקום לינה במרחק הליכה קצר מהתחנה בתוך מרכזה העתיק של העיר. תחנת הרכבת של שאפהאוזן ממוקמת בפאתיה המזרחיים של מרכז העיר העתיק הקטן ובקרבתה מספר מלונות. תחנת הרכבת של העיר קוסטנץ צמודה למרכז העיר העתיקה ממזרח. מפרידה בין המרכז העתיק לגדת האגם. כל פינה במרכזה העתיק של העיר נמצאת במרחק הליכה של עד רבע שעה מהתחנה ובהחלט כדאי להתמקם במלונות שם. סנט גאלן היא הכרך הגדול של מזרח שוויץ (אחרי ציריך כמובן). תחנת הרכבת של העיר נמצא ממש בלב המרכז העתיק וגם בקרבתה כמה בתי מלון שמיקומם נוח מאוד. תחנת הרכבת של כור ממוקמת מצפון לעיר העתיקה ומחברת עם המרכז העתיק ברחוב הבאנהושטראסה השוקק והמרכזי. המלונות של מרכז העיר נמצאים בקצה של הרחוב בחלק היותר עתיק של מרכז העיר. בהחלט מומלץ ללון בהם כבסיס לטיול בבירת האלפים המזרחיים של שוויץ.

למציאת מקום לינה בשאפהאוזן, סמוך למפלי הריין, הקליקו כאן….

ריזורטים של סקי בסיינט מוריץ
ריזורטים של סקי בסיינט מוריץ

 

הכול על מציאת מקום לינה בעיירות הסקי של גראובינדן

כור היא שער הכניסה לגראובינדן מכיוון עמק נהר הריין. בירת הקנטון, היא המרחב העירוני הגדול באזור האלפיני רחב הידיים. היא מחוברת היטב עם ערי צפון מזרח שוויץ, בראשן כמובן ציריך. בתכנון הטיול בגראובינדן יש לחשב את זמני הנסיעה מכור כלפי מעלה. בעונת החורף יש לקחת בחשבון גם את תנאי הכבישים. חשוב לדעת ולהתחשב בכך שכאשר יורד שלג זמני התנועה ממקום למקום הופכים לאיטיים.

לרשימה של 9 מלונות לסקי יוקרתי במיוחד בסנט מוריץ, הקליקו כאן…

כפר בקרבת דאבוס
כפר בקרבת דאבוס

רוב רובה של תעשיית המלונאות בקנטון גראובינדן מתבססת על תעשיית הסקי האלפינית. בכל חורף עיירות הסקי של המרחב מלאות ברבבות תיירים. אלו שבאים לכמה ממסלולי הסקי הטובים בעולם ולכמה מעיירות הסקי המשובחות ביותר שיש – בראשן דאבוס וסנט מוריץ. החוויה המלונאית האלפינית בשוויץ היא פשוט מופת. בחורף המלונות האלפינים שמוכרים כבקתות עץ רבות קומות עם מרפסות ארוכות, הם הבסיס של חרישת המדרונות עם מחלקיים ושפע של לבן בעניים. בקיץ, מקומות לינה אלו הופכים לאתרי נופש פעילים שתומכים בתיירות הקיץ במרחב עם שפע של אפשרויות נופש משפחתיות. בגראובינדן נבנו גם ריזורטים ממש מתקדמים שהם אולי יקרים אבל הם פשוט חוויה מטורפת לחלוטין. במקביל לתעשיית הסקי, גם תעשיית מלונאות המרפא יחסית מפותחת כמו גם תעשיית תיירות הספא והמרחצאות.

לבדיקת זמינות ומחירים באתרי הסקי של סנט מוריץ, הקליקו כאן…

מלבד הריזורטים של הסקי, בכפרים ובעיירות בקנטון המוני צימרים משפחתיים ובתי מלון קטנים. הצימרים פעילים בעיקר בעונת הקיץ, בכפרים והעיירות היותר נמוכים. בכור, דאבוס וסנט מוריץ ישנם גם בתי מלון שניתן להגדירם כעירוניים. הלינה בקנטון, כמו בכל שוויץ היא לא זולה. אולם היא גם לא יקרה להחריד כמו אלמנטים תיירותיים אחרים בשוויץ (בעיקר עלות המזון). למרות המחיר הגבוה של הלינה יחסית לשכנותיה (בעיקר איטליה), שוויץ מציעה רמה מלונאית שקשה להתחרות בה. התמורה שמקבלים בשוויץ היא כמעט מושלמת.

להזמנת מקום לינה במלונות היוקרה של דאבוס, הקליקו כאן…

הר גלרניש Glarnisch במבט מגלארוס
הר גלרניש Glarnisch במבט מגלארוס

 

הכול על מציאת מקום לינה כפרי בקרבת מפלי הריין, ליכטנשטיין וגלארוס

בעיירות והכפרים שלאורך הבודנזה ונתיב נהר הריין העליון ישנם מלונות נופש שמציעים נוף לאגמים, ספא וכל מה שצריך לנופש קיצי. במרחבים הנישאים שמעל האגמים, ישנם לא מעט צימרים כפריים עבור מי שרוצה לבלות מעט באווירה של כפר וטבע. הצימרים במרחב הם כמובן ברמה הכי גבוהה שיש. גם דרומה מהאגם, לאורך נתיבו של נהר הריין, במרחב שבין דרום קנטון סנט גאלן וגלארוס ממערב וליכטנשטיין ממזרח, יש שפע של מלונות וצימרים כפריים.

למציאת מקום לינה בשאפהאוזן, סמוך למפלי הריין, הקליקו כאן….

טירת ואדוץ
טירת ואדוץ

ליכטנשטיין, המדינה הננסית, היא יעד תיירותי נהדר עבור מי שרוצה להרגיש קצת חו"ל בשוויץ. מירב מקומות הלינה נמצאים בבירה הקטנה ואדוץ, במרכז העתיק והממלכתי של הנסיכות בציר רחוב שטאדטלה Städtle. ישנם גם מקומות לינה עם אופי "עירוני" בשאאן הסמוכה. בכפרים שמעל עמק נהר הריין, דוגמת טריזנברג Triesenberg או מאורן, ישנם גם צימרים. אתר הסקי של מלבון Malbun פעיל גם בקיץ כבסיס לטיולי טבע במרום ההרים, גם שם מגוון של מלונות וצימרים שבחורף מלאים בגולשי סקי.

למציאת מקום לינה בליכטנשטיין, הקליקו כאן…

מקום הלינה הנבחר לרוב יהיה קשור באופן אדוק לאופן ההתניידות. לאלו שבאים למרחב של צפון מזרח שוויץ ברכב, ישנה עדיפות למצוא מקום לינה אחד וממנו לנסוע כל יום ליעד אחר. טיול כוכב מתאים מאוד למי שעם רכב. זאת בעיקר בשל מרחקי הנסיעה היחסית מצומצמים והשפע הדי אינטנסיבי של אתרים אטרקטיביים שקרובים אחד לשני. אם אתם מתניידים ברכבות או תחבורה ציבורית, כדאי למצוא מקום לינה לאורך המסלול.

 

לינה בציריך כבסיס לטיולי כוכב במזרח שוויץ

בציריך שפע עצום של מלונות בכל הרמות. רובם ככולם טובים מאוד עם רמת שירות גבוהה ומתקנים מדויקים ונקיים. רמת המלונאות בשוויץ היא מהטובה בכל אירופה. כל מלון, צימר, דירה או מקום הארחה אחר הוא מבחינת האורח הימור די בטוח. למרות שבשוויץ הכול יקר, תחום המלונאות, גם בציריך, הוא לא בשמיים. עם קצת מאמץ ניתן למצוא מקומות לינה ודילים במחירים לא רעים בכלל. אם ניתן להשוות בצורה גסה אפשר לומר שהלינה בציריך הרבה יותר יקרה מלינה בבוואריה או בצפון איטליה השכנות אך יותר זולה ובהרבה מהמחירים בארץ. כך שאם אתם מתכוונים לטייל ברכבת במרחב של מזרח שוויץ, בנוסף לטיול העירוני בציריך, מומלץ למצוא מקום לינה במרכז העיר העתיקה, כמה שיותר קרוב לתחנת הרכבת. אם אתם מתכוונים לטייל עם רכב, כדאי למצוא מלונות בפאתי מרכז העיר. רק תוודאו שיש חניה זמינה למלון.

המחירים של המלונות בציריך תלויים כמובן בהיצע והביקוש של שוק התיירות בעיר. על מנת למצוא מקום לינה טוב במחיר מעולה, תנסו להתאים את עצמכם לתנודות שוק התיירות של ציריך. בימים של תערוכות בינלאומיות או אירועים גדולים כמובן שהביקוש למקומות לינה יהיה גבוה והמחירים בהתאם. אם אתם באים לאירועים אלו מומלץ מאוד למצוא מקום לינה זמן רב מראש. ברמת תנודת התיירות בעיר, במשך כל השנה ישנה תנועה של תיירים עם עלייה מתונה בעונת הקיץ ועלייה נוספת בחודש דצמבר לקראת חג המולד. בשאר השנה, אין בעיה מיוחדת למצוא מקום לינה טוב בציריך. כמובן שמומלץ לסגור מקום לינה מראש ולבדוק את טיב המלון בביקורות אינטרנטיות.

למציאת מקום לינה בציריך, הקליקו כאן…

העיר מנמנמת
ציריך מנמנמת

איפה למצוא מקום לינה בציריך?

ציריך היא עיר ענקית במונחים שוויצרים אבל קטנה במונחי העיר הגדולה של אירופה. מרכזה של ציריך תחום גיאוגרפית וכל כולו הוא מקום מזמין למציאת מקום לינה. האלטשטאט, המרכז העתיק של העיר, כולל את האי שנמתח מזרחית מהשאנצנגראבן Schanzengraben ונתחם ממזרח על-ידי קמפוס האוניברסיטה שמעל הנידרדורף. הגבול הצפוני הוא תחנת הרכבת והדרומי הוא הגדה הצפונית הצרה של אגם ציריך. בכל פינה במרכז העתיק ישנם שפע של מלונות ומקומות לינה במגוון רחב של רמות ומחירים. חלק נכבד ממקומות הלינה נמצאים ברובע נידרדורף עצמו. לרוב אלו מלונות אורבניים קטנים ומלונות בוטיק. אלו משתלבים היטב עם האווירה האינטימית של הרובע.

מלונות היוקרה של ציריך מרוכזים בקרבת בניין האופרה ולאורכו של האוטוקה, הטיילת בגדה המזרחית של אגם ציריך ברובע זיפלד. מלונות אלו מחוברים היטב עם מרכז העיר באמצעות קווי חשמלית. לרוב נשקף מהם הנוף מהמם של האגם ושל קו הרקיע של מרכז העיר. מקומות לינה פחות יקרים ישנם גם ברובעים המערביים לאורך הצירים של קווי החשמלית. בקרבת מוזיאון העיצוב מצפון ורחוב באדנרשטראסה Badenerstrasse שמדרום לקו הרכבת שנכנס לעיר.

הקורנהאוס ברורשאך לעת ערב
הקורנהאוס ברורשאך לעת ערב

 

4 טיפים של גיא למציאת מקום הלינה המושלם במזרח שוויץ?

מציאת המלון או מקום הלינה היא חלק בלתי נפרד מחוויית החופשה והטיול. החיפוש לרוב יבוצע בצורה מקוונת, באתרי המלונות הייעודיים בראשם בוקינג. תיאורי הביקורות של האורחים, יחדיו עם התמונות, הם מעין טיזר לחוויית החופשה והטיול. הביקורות כקדימון של מה מצפה לכם וחלק בלתי נפרד מגיבוש אופי החופשה ומסלול הטיול. ישנם מקומות לינה שממש נדלקים עליהם וסביבם בונים את כל הטיול וישנם מקומות לינה פרקטיים. השניים משמשים כפלטפורמה לגישה נוחה למרחב גיאוגרפי מסוים. היות ובשוויץ, רובם המוחלט של מקומות הלינה הם בגדר חוויה משל עצמם, בהחלט מומלץ להתרווח בכורסא ולטייל (בצורה מקוונת) בכל השפע המלונאי שיש לשוויץ להציע.

מפלי הריין בלילה
מפלי הריין בלילה
  1. צימרים או מלונות? – השאלה הגדולה של מזרחה של שוויץ. החוויה הכפרית היא פשוט חלום. אין כמו לקום אל תוך הטבע הירוק של שוויץ. פסטורליה לצל הפסגות המושלגות וצליל פכפוך המים הזורמים. מצד שני המלונות העירוניים בסנט גאלן, שאפהאוזן, כור או קוסטנץ מאפשרים גם בילויי ערב, יציאה למסעדות ומפגש עם אנשים.
  2. אתרי הסקי בקיץ – רמת המלונאות של ריזורטי הסקי של מזרח שוויץ (רובם בגראובינדן אך יש גם בליכטנשטיין, גלארוס וקנטון סנט גאלן) היא פשוט מופת. הריזורטים בקיץ הם בסיס לטיולים במרחב הררי ומציעים דילים ידידותיים לכיס של חוויה אלפינית משכרת (בלי סקי כמובן).
  3. תחפשו ביקורות בעברית – אין כמו ללמוד על מקום לינה בשפת האם שלנו. הביקורות בעברית יתנו לכם את התנמונה המלאה על מקום הלינה מהפרספקטיבה של מה שחשוב לנו כישראלים..
  4. קראו בעיון ביקורות באנגלית – הביקורות באנגלית מביאות שפע של מידע (חיובי ושלילי), חפשו אלמנטים או תמות שחוזרות בהרבה ביקורות (אם בהרבה מקומות רשום כי המלון רועש סביר להניח שהוא באמת רועש).

 

סיירו בסביבת מקום הלינה באמצעות Google Earth

כלי מעולה שיש לנו הוא האפשרות להביט על הרחוב מהמחשב ביתי, זאת באמצעות Google Earth. כלי זה הוא כלי מצוין על מנת לבדוק מה טיב הכניסה למלון או לצימר ומה טיב הסביבה הקרובה אליה. קחו לכם זמן להתרווח בכיסא הביתי ולטייל בצורה מקוונת במלונות והצימרים של מזרח שוויץ. תבחרו את מקום להינה בצורה מושכלת תוך שיש הכרות עם מראהו, אופיו ואופי סביבתו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלו לי את הסודות של

שווייץ

אלפים כבר נרשמו ושדרגו את הטיול!

היי, אני טל, ועבדתי קשה על מנת ליצור עבורכם הדרכות ממוקדות ומעניינות, שישדרגו לכם את הטיול לשווייץ!

חינם לחלוטין ורק מידע מעניין!